Thor: Láska jako hrom (2022)

Jsem zklamán, až moc se Taika snažil zopakovat Ragnarok, až se mu to vymklo. Ragnarok byl nový, svěží, originální, stylový a s mnoha epickými nezapomenutelnými scénami. Zde je až moc vidět, že se film snaží Ragnarok překonat, ale nejde to. Paradoxně je zde mnohem méně humoru než bych čekal, to ovšem neznamená, že ho zde není hodně, je, ale vždy je groteskní a nevtipný, tedy téměř vždy, ovšem občas máte pocit, že sledujete nějakou levnou parodii. Zde už je skutečně Thor většinu času za idiotského groteskního panáka. Bohužel zde také není žádný epický okamžik, který bych si chtěl pouštět pořád dokola, což v Ragnaroku je. Na druhou stranu, akce je výborná, pasáž v šedé dimenzi Gorra je skvělá a originální, souboj s dětmi je originální a fajn, chemie mezi postavami funguje a to hlavně mezi Jane a Thorem, záporák je skvělý, Gorr je místy démonický a psycho, Bale si to užil a není lepšího herce, kterému by role více sedla, k mému překvapení, je zde taky dost vážných a místy mrazivých okamžiků, které nejsou přerušeny humorem, a to nanejvýš kvituji. Bohužel Zeus byl jen další postava, z které očividně bylo potřeba udělat legračního vola, v tomto byl třeba Grandmaster diametrálně lepší. Musím říct, že postavy mi byly tak nějak ukradené, nějak to uteklo, nic zásadního se nestalo a já si říkám a co jako, to je ono? Na tohle jsem čekal? Tohle byl můj nejočekávanější film MCU? Upřímně to i Temný svět byl pro MCU zásadnější a měl mnohem lepší okamžiky a víc jsem si ho užil. Nezachránili to ani GunNRoses, camea navrátivších postav a ani Thor. Prosím, ať Taika netočí další díl. Zklamání, kdo by čekal, že dva nejočekávanější filmy čtvrté fáze (T4 a DS2) budou šedým průměrem… Po nové projekci jdu bohužel s hodnocením ještě níž. Tohle je nejhorší film MCu.

Vřískot (2022)

Problém celkově těchto slasher filmů, je to prostě z devadesátek a dnes to vypadá strašně debilně...tomuhle už odzvonilo, ale pořád se to nějak snaží dál studia točit, co nechápu. Jako vidět tu asiatku jak je zapálená pro věc a přehrává, to bylo tak trapný až to hezký není....ne prostě tohle mi nesedlo, už trojka ve své době působila strašně lacině. Sumasumárum hrozná blbost, nic se nezměnilo, je to absurdní a debilní v rámci logiky. Ještě chápu, že se mi líbily první díly před lety kdy jsem byl adolescent, ale najednou natočí defacto úplně to samé se stejnými chybami a čekají že se probudí nostalgie - neprobudila. Kokotina roku...

Greyhound (2020)

Úžasné....válečný film jak má být...Hanks předvádí svůj klasický excelentní výkon. Tady se ani na vteřinu nevydechne, krátká stopáž absolutně nehraje roli, je to napětí od začátku do konce....fantastické

Uncharted (2022)

Tyhle dobrodružné zábavné akční jízdy miluju, hlavně když se tam objevuje a hledá poklad, staré civilizace atd. Velice příjemná podívaná, humor povedený. Já se skvěle bavil, připomnělo mi to Mumii s Fraserem nebo Lovce pokladů s Cagem a to já můžu. Takže spokojenost.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Bohužel čekal jsem víc, má to naprosto úžasnou režii, Raimi je zpět, děsu, brutality a násilí je zde nejvíc z celého dosavadního MCU a rozhodně je násilí více a explicitně ukázáno, než v kdejakém R filmu. Některé smrti jsou opravdu velmi nehezké a násilné, hudba je výborná. ALE ten scénář je prostě slabší, jde strašně vidět, že mezi scénami toho hodně chybí, že se stříhalo a to filmu škodí. Má to velmi rychlé tempo, skáče se mezi místy strašně rychle a hodně se toho děje. Nevysvětluje se zhola nic ohledně Wandy, takže kdo neviděl WV, je ztracen, její motivace je vysvětlena jednou větou. Postavy jsou moc fajn, i když jsou defacto jen čtyry, žádná nenudí, tak proč je to pro mě tak slabé? Film sliboval hodně a přinesl málo. Ilumináti byli moc fajn a rozhodně perfektní zpestření, ale taky jsem od nich čekal víc a ne, že tam budou jen tři minuty. Není to rozhodně nejlepší Marvelovka, spíš takový lepší průměr. Měl jsem raději ty staré koncepty scénáře než co z toho nakonec vylezlo.

Přes palubu (1987)

Já se skvěle bavili, Russell je charismatický sympaťák a Goldie roztomilá...za mě výborna sranda s kdysi skvělým dabingem

Jumanji (1995)

Úžasná klasika s nádhernou hudbou, výpravou, skvělým Robinem a místy i emocemi. Na tohle se nové zpracování nechytá. Můžu ti vidět kdykoliv i mnohokrát.

Kingsman: První mise (2021)

Průměrný počin nijak neposouvající mytologii série vpřed ani vzad, prostě jen výplňovka, ovšem bez humoru a tempa prvních dvou filmů. Zaujme převážně akce a hudba, ale to nejspíš nestačí. Postavy jsou celkem sympatické, ale tak nějak jsou vám u prdele, i když jsou dobře zahrané. Příběh celkově mi přijde komplikovaný a sarkastický humor je vystřídaný spíše politikou a nezajímavou zápletkou. Akce velmi bravurní, ale už teď nevím o čem to pořádně bylo a to nemluvím o padouchovi, který byl tedy nadmíru špatný.. průměr

Sedm (1995)

Naprostá dokonalost a ryzí filmové řemeslo...takhle se to má dělat. Vše perfektní.

Batman (2022)

Asi takhle, nevadí mi že je to celou dobu ponuré, téměř celé ve tmě, že nemáme téměř nic z Bruce, že nevidíme žádný vztah Bruce a Alfréda a jeho morální a duševní podporu, nevadí mi ani, že Batman vchází v každé scéně strašně epicky a drsně do každé místnosti a ani mi nevadí, že co světlo, to svit do očí diváka....to je mi vše u prdele. Vadí mi, a to hodně, že film je stejný na začátku i na konci, žádná gradace ani vyvrcholení, taky žádný zapamatovatelný soundtrack, žádný epický moment, který by ve mně budil emoce nebo si ho chtěl znovu pustit. Nic, co by mi nahánělo husí kůži nebo mrazení po zádech, Nolan tohle všechno měl, dokonce i Burton a i ten Batman Navždy má některé okamžiky perfektní a rád se k nim vracím, to vše mi vadí, a proto strhávám hvězdu. Co kvituji, je to jiné pojetí, konečně jsem dostal detektiva a vyšetřování,  dostal jsem špínu Gothamu, skvělé záporáky, výbornou drsnou akci a ne pomalého statického boxera co nám dal Nolan. Herci výborní, zvládli to, proti Robertovi nemám absolutně nic. Absolutně kvituji detektivní duo Batman a Gordon, to mě bavilo, jejich spolupráce, Riddler byl za mě skvělý i když byl jinak pojatý, ale proč ne. A taky, že Batman netrpěl rakovinou hrtanu. Za mě velmi povedené, ale má to prostě velké díry, v něčem se to nechytá na Nolana a v něčem se pro mě osobně zase Nolan nechytá na toto....oboje je skvělé, oboje má díry v ději, ovšem nevím, zda se budu za deset let koukat na tohle znovu stejně rád jako na Nolana nebo Burtona....