Batman (2022)

Asi takhle, nevadí mi že je to celou dobu ponuré, téměř celé ve tmě, že nemáme téměř nic z Bruce, že nevidíme žádný vztah Bruce a Alfréda a jeho morální a duševní podporu, nevadí mi ani, že Batman vchází v každé scéně strašně epicky a drsně do každé místnosti a ani mi nevadí, že co světlo, to svit do očí diváka....to je mi vše u prdele. Vadí mi, a to hodně, že film je stejný na začátku i na konci, žádná gradace ani vyvrcholení, taky žádný zapamatovatelný soundtrack, žádný epický moment, který by ve mně budil emoce nebo si ho chtěl znovu pustit. Nic, co by mi nahánělo husí kůži nebo mrazení po zádech, Nolan tohle všechno měl, dokonce i Burton a i ten Batman Navždy má některé okamžiky perfektní a rád se k nim vracím, to vše mi vadí, a proto strhávám hvězdu. Co kvituji, je to jiné pojetí, konečně jsem dostal detektiva a vyšetřování,  dostal jsem špínu Gothamu, skvělé záporáky, výbornou drsnou akci a ne pomalého statického boxera co nám dal Nolan. Herci výborní, zvládli to, proti Robertovi nemám absolutně nic. Absolutně kvituji detektivní duo Batman a Gordon, to mě bavilo, jejich spolupráce, Riddler byl za mě skvělý i když byl jinak pojatý, ale proč ne. A taky, že Batman netrpěl rakovinou hrtanu. Za mě velmi povedené, ale má to prostě velké díry, v něčem se to nechytá na Nolana a v něčem se pro mě osobně zase Nolan nechytá na toto....oboje je skvělé, oboje má díry v ději, ovšem nevím, zda se budu za deset let koukat na tohle znovu stejně rád jako na Nolana nebo Burtona....

Matrix Resurrections (2021)

Veškeré kouzlo a atmosféra se vytratila. Vizuál tuctový, žádná revoluce jako tehdá se nekoná, tlachy na každém rohu a prkenný Keanu spíš k smíchu. Postavy absolutně bez chemie, vůbec mě nezajímaly. Tempo k posrání pomalé a nudné, až jsem myslel zda nekoukám na nějaké ochotnické artové divadlo....akce je velmi ale velmi slabá. Na druhou stranu je celkem výpravný, někam se to posunulo a první půlka postupně graduje, ale stejně, jsem trochu zklamán.

Monster Hunter (2020)

Tyhle blbůstky typu Godzilla, Pacifik Rim apod mám rád, o příběh nejde, ten je podružný, jde jen o tupou řežbu s obřími monstry, dokonce i postavy mohou být ploché a odpustíte jim to, jelikož o ně přeci nejde. za mě skvělá blbost plnící svůj účel, akce fajn devadesátková a zábavy taky dostatek, tak co víc bych mohl chtít.... povedené béčko

Hawkeye (2021) (seriál)

Velmi příjemné překvapení a to po všech stránkách. Hawkeye je odlehčený, akční a vtipný a vánoční atmosféra tomu jen svědčí. Clint s Kate mají neuvěřitelnou chemii a Hailee je krásná a do mcu a její role maximálně sedne. Dokonce i Yelena je tu lepší než v Black Widow. No a Fisk, to je prostě Fisk. Za mě výborné a nejlepší minisérie roku. Spokojenost.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tohle byla naprostá paráda, jeden z nejlepších filmů MCU a jeden z nej superhero. Nostalgie jako prase, lidi v kině jásali a tleskali při nástupu každé známé staré postavy. Úžasné, všichni válí a každému, kdo si pamatuje premiéru Maguira před dvaceti lety a Garfielda, tak muselo srdce zaplesat. Dafoe, Molina a Foxx předvedli výborný výkon a Wilem je teda neskutečný démon, jeho výkon bylo něco naprosto neuvěřitelného. Chemie mezi Spidermany, to byla nepopsatelná radost sledovat. Jejich dialogy atd, co se týká akce, ta byla zdaleka nejbrutálnější a nejvíc násilná, SM vs Goblin v baráku byl fight jako v terminatorovi kdy se prohazuji zdmi, stropem a podlahou, je tu i dost krve. Holland jako Parker zažije neskutečné utrpení a bolest jak po stránce fyzické, tak hlavně psychické a tohle zvládá zahrát na výbornou, jelikož v emotivních scénách (které jsou snad nejemotivnejsi z MCU) Holland exceluje a dokazuje, že je výborný herec. V tomto filmu je taky nejvíc spidermanem ze všech dílů. Tohle byla prostě srdcervoucí paráda.

Poslední noc v Soho (2021)

Tahle doba mě baví snad nejvíce, výborně, do maxima využité a vyždímané šedesátky v kombinaci s aktuální dobou, výborná nesmrtelná hudba a perfektně zvládnutý herecký výkon dvou hlavních představitelek. Tohle vše v kombinaci s napínavým neprůhledným a nepředvídatelným psycho až téměř hororem. No a prostě navíc prostředí Anglie...prvotřídní

Eternals (2021)

Absolutně něco jiného, než na co jsme zvyklí u MCU. Film je převážně výpravný a dramatický a je zde nejvíce emocí z celého Marvelu, Eternals řeší existenční a filosofické otázky, kdy musí jen přihlížet a nezasahovat a to je uvnitř mění a začíná rozdělovat. Každý zde má své místo, každý má dostatek prostoru, každý má vlastní důvod ke své motivaci a chování a každý k tomu má logický a ze svého pohledu správný důvod a pohnutky. Film vybočuje převážně vizuálem, stylem vyprávění a tím i vyčnívá, takže kdo je u Marvelu zvyklý na přehršel humoru a akce, bude nejspíš zklamán, protože toto je skutečně něco jiného. Když už nějaká akce je, je monumentální, přehledná a velmi pěkně zpracovaná, všechny postavy jsou sympatické, nejsou ploché a záporák? ten tu není téměř žádný. Když to shrnu, jedna z nejlepších Marvelovek, na kterou je ovšem potřeba koukat trochu jinak. Tohle opravdu nesedne každému.

Poslední souboj (2021)

Konečně, Scott to zvládl. Máme pro u další historický velkolepý epos s emocemi a napětím. Ústřední trio naprosto fantastické, výprava, hudba a prostředí krásně zpracované. Souboj neuvěřitelné naturalistický.... výborně, jde vidět, že Scott nepatří do starého železa a Affleck s Damonem jsou stále výborní scenáristé

Duna (2021)

Duna je jeden z nejlepších scifi a kino zážitků co jsem zažil, téměř celý film jsem měl husí kůži a mráz po celém těle...ještě teď jsem z toho hotovej..pro mě nejočekávanější film od svého ohlášení navíc s k posrání talentovaným režisérem a hvězdným obsazením dopadl přesně podle mých představ. Hudba, vizuál, akce, to vše dělá z tohoto filmu výjimečně dílo. Tohle se bude těžko překonávat, Denis není jen tak pro nic za nic jeden z nejlepších filmařů. Timothee je každým filmem lepší a lepší a casting nemohl být hvězdnější. Na tohle jen tak nezapomenu. Nejlepší film za poslední roky

Venom 2: Carnage přichází (2021) odpad!

Jedna z nejhorších komiksovek, tohle nezachránil ani Hardy s Harrelsonem. Něco tak hrozného trumfne máloco, tady se vracíme do dob Ghost ridera, Elektry a Cat woman, kdy komiksovky přetékaly trapností, laciností a idiotským humorem. Místy mi bylo skutečně trapně, protože zde nefunguje skutečně nic, humoru je tolik a je tak primitivní, až to bolí, akce je jedno velké CGI, záporák je lautr stejnej jako ten v prvním díle, jen má jinou barvu, další postavy absolutně nezajímavé, akce slabá. Sakra tady není vůbec nic, co by za něco stálo nebo co by stálo za body navíc. Film cílí na děcka opravdu víc než Shazam, snaží se být drsný, ale nejde mu to. Obrovský šlápanec vedle a velké zklamání.