Naprosto dokonalé (1992) (seriál)

Je to určitě svižný a oceňuji schopnost zesměšnit vážné lidské nectnosti tak, aby je diváci přesto i nadále vnímali jako nectnosti (alkoholismus, obezita, konzumace drog...), pořád je to pro mě ale seriál o dvou a více blbých pipinách, což znamená, že se mi nabízí možnost proniknout hlouběji do života dvou a více blbých pipin, a to není něco, o co bych stál, a čím bych se chtěl připravovat o čas. Vysokému, enormně vysokému hodnocení nerozumím, myslel bych si, že je nás takových víc, kdož si vážíme ceny času.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Chlapci mají nějaký problém s homosexualitou. Počítám, že je na ní založený v průměru tak každý třetí jejich vtip. Po čtyřech dílech (víc jich nedám) dokážu odhadnout pointu nebo minimálně přibližný obsah a vývoj snad poloviny džouků. A to není dobrý, že je to tak čitelný. Za mě max. 50 procent.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Jo, je to celkem prča. Ne, je to prdel. Nevkusná. Nevkusná prdel. Ale konstantní a po čase čitelná. Don má mizerný, ale charakter. A tahle nevkusná prdel je podle mě díky tomu dělaná vkusně. Je to vkusně nevkusná prdel. P.S.: A druhá série dokonce vkusně vkusná, zvyšuju rating. Série 1: *** Série 2: ***** Série 3: ****

Tah pěšcem (2014)

Aniž bych po tom šel programově, dal jsem si krátce po sobě 2 filmy z dob studené války. Most špionů sice možná krapet lacině atakoval první signální, Tah pěšcem mě tak okatě emocionálně neždímal, pro tentokrát to ale u mě určitě vyhráli Spielberg s Hanksem, kteří se nebáli přitlačit lehce na pilu. Tah pěšcem byl po celou dobu lehce depresivní, Bobbyho nešetřili a od útlého věku ho vykreslili jako duševní chorobou zmítaného nešťastníka pořádně ovládajícího jedinou dovednost. To člověku (diváky nevyjímaje) na náladě nepřidá. A když pak konečně porazí démony, Sověty a sovětské démony, tak se dostaví pouze ujištění, že šel víc a víc do prdele. Je to zdánlivě nekompromisní, ve skutečnosti ale bulvární přístup: taková hvězda, a taky měl trable. Určitě ale zažíval i něco rajcovního. A teď nemyslím jeden pich a výlet na šachovej turnaj do Maďarska. Co to podle mě mělo být- ty jeho radosti a slabosti? Nevím, z filmu jsem se to nedozvěděl. Ale borec, kterej tak dobře rozuměl penězům, je jistě uměl slušně roztáčet. Vy víte za co? Já ne. A právě ten černobílý obraz byl pro mě tím, co se mi na tom hodně nelíbilo. Nevyhovoval mi ani Tobey Maguire. Ne snad, že by to hrál špatně. Ale vůbec se Fisherovi nepodobal. Takže jsem imrvere koukal na Maguirea, místo na Fishera. Za mě další nepřehlédnutelná (a neodpustitelná) chyba.

Mokřina (2014)

Dlouho standardní krimi, zajímavá zprvu jen několika podezřelými, kteří "přece byli jasní". Jakmile ale začali zatahovat smyčku, tak to nabralo ohromnej spád. Divácky atraktivní nesourodá dvojice kriminalistů, dusná atmosféra, maloměsto plný prolhanců, darebáků, podvodníků a holek, který už to mají za sebou, případně těch, který to v nejbližší době čeká. Na nejdůležitější otázku uspokojivá odpověď, pár otazníků na cestu domů z kina. Tady nechybělo vůbec nic, bylo to dokonale promyšlený.

Burácení (2015)

Když si budu chtít užít atmosféru motorkářskýho srazu, tak si na youtube pustím něco na tohle téma - nepochybně si bude z čeho vybírat. A věřím, že když se tam někdo bude bít, tak se bude bít, a ne jen plácat rukama - například. Taky bych třeba rád věděl, o čem se spolu ve filmu baví herci. Určitě existuje způsob, jak vytáhnout synchrony z pod muziky a ruchů, výrobce mého televizoru si s tím ale neporadil. A příběh? Předstíraná sebevražda? V České republice? Co takhle třeba fingovaný pohřeb? Nikdo se po něm nesháněl? Škoda slov, tohle nebylo prakticky nic. Celkem slušná muzika, dalo se na to koukat, ale jenom kozama se všechno zachránit nedá. Antonu Corbijnovi vycházejí zatím ty jeho filmařské pokusy mnohem lépe. Jedna věc je, že si místo Hájíčka může vypůjčit třeba Clooneyho, druhá věc, že se Clooney může na 100 procent spolehnout, že minimálně obrazově to bude top. Zika mě nepřesvědčil ani v této svojí "silné" disciplíně. Ševče...

Most špiónů (2015)

Steven Spielberg je mistrem patosu. Ale taky si umí vybrat nevšední témata - třeba příběh amerického advokáta, který se v dobách studené války neštítil/nebál zastupovat sovětského špiona. Na mě to spojení brilantního filmaře, citlivého vypravěče a vnímavého člověka fungovalo opět báječně. Nevylučuji, že je za tím vším ještě myšlení vynikajícího počtáře, ale za takovou kvalitu vždycky rád zaplatím.

Maturita (2013) odpad!

Kdo by to byl řekl, že budu ještě jednou o Trhala fialky dynamitem smýšlet coby o kvalitní filmařské práci...

Žena v černém (2012)

Z toho som mal zimomrievky a teď hned vlítnu do sprchy, protože jsem z toho zpocenej až na...prostě všude. Jsem už velkej, hodně velkej kluk, ale pořád se umím bát a Žena v černém je toho jasným důkazem. Jenom si s tím tvůrci musí pořádně vyhrát - přesně jako v tomto případě. Perfektní výprava, dekorace, světla, zvuk, efekty... Zkrátka a jednoduše líbilo! Mrtvý děti pochopitelně ne, ale nebylo to samoúčelný.