Mami! (2014)

Bylo to perfektně řemeslně zvládnutý, ale nebylo to úplně fair. Obě holky nádherný MILFky. Jaká je šance, že se to takhle sejde v reálu? Období života se Steviem - zalito Sluncem. Na začátku jednou zazlobil, a pak už byl jen lepší a nejlepší. (Silnice zásadně bez aut.) Pak pokus o sebevraždu, návrat do domácího prostředí, zdánlivé uzdravení, náběh na dřívější styl života, romantický výlet a najednou buch ho- šaškec. Ta posloupnost mi nějak nesedí. Kde jsou příčiny a následky? A to byla matka vykreslená jako ženská, pro kterou byla schopnost logického myšlení jediným darem, který jí ještě umožňoval přežít. Já bych teda unes i něco, co by mi dávalo smysl. Že už by se Steve třeba z té odmašťovny nevrátil hned po sebevraždě- například... Ale hlavně- takhle v očích nás diváků poutali do svěrací kazajky v podstatě zdravýho kluka..? Ovšem jen pro to, že nám kamera tu jeho skutečnou tvář ukázala jednou na začátku a od té doby už ho jen stylizovala do podoby líbeznýho blonďáčka s modrýma očima. Takhle to ale přece být nemělo..?! Nebo Kyla... Máme 3 hlavní postavy. Dvě poznáme skrz na skrz, o třetí se dozvíme jen to, že: byla učitelka, má nějaký psychický (?) problém, takže je momentálně doma, s dcerkou a neatraktivním manželem programátorem, který si potrpí na společné večeře. A dál? Ne, tohle nebylo úplně dobrý...

Zimní spánek (2014)

Silný film, nutící nejen k zamyšlení, ale rovnou ke změně myšlení. Pokud, tak jako v mém případě, značně okoralého, nebude mít žádoucí posun dlouhého trvání - tak praví zkušenost. Ale jsem vděčný i za ten neodbytný podnět. Tohle byl ohromný kus poctivé filmařiny. Scénář propracovaný do nejmenšího detailu, počínaje dokonalou psychologií postav přes vycizelované dialogy až po promyšlený děj. Herci famózní, nádherné, nevšední lokace... Velký a krásný film od A do Z.

Zrnko pravdy (2015)

Herci vynikající, přehlídka první polské ligy. Atmoška taky víc než slušná. Příběh ale děravej jak cedník, všechny ty nesmysly a nelogičnosti nemá ani cenu vypočítávat.

Odplata (1999)

Líbilo se mi to podstatně více, než původní, čistě Helgelandova verze, kterou dostal do světa až v roce 2006, a která je aktuálně lépe hodnocena uživateli ČSFD - 89:85. Jinak do času cca 1 hodina tam vyjma prvního záběru - doktor vytahuje Melovi kulky ze zad vs. Mel kráčí po městě - není prakticky jediný rozdíl, snad jeden dva lehce upravené dialogy. V této verzi je později Bronson muž a objevuje se v obraze, v Helgelandově verzi je Bronson žena a k Porterovi hovoří pouze prostřednictvím hlasitého odposlechu na telefonu. V této verzi Porter zničí syndikát, v Helgelandově postřílí pár pěšáků. Proto u mé zvítězila tady tato, je taková nekompromisnější.

Payback: Straight Up (2006)

Ty vole, oni to s těma sedmdesáti tácama mysleli fakt vážně? Já jsem chtěl Portera vidět jako prezidenta zeměkoule, se syndikátem u nohou. A s Bronsonem se neseznámíme? Kua, to byl uhozenej konec...

Past (1996)

Čekal jsem, že holky ještě udělají skrčku jedna na druhou, a v tom že bude spočívat ta pravá past, takhle to bylo dost přímočarý a jednoduchý. Neříkám, že špatný, ale uměl bych si to představit lepší. Stejně tak moc nebaštím ten konec. Myslím si, že mafiánovi Mickymu by to dřív nebo později docvaklo a holky by nedošly klidu- možná tak v hrobě. Jestli měly spolehlivě vyhrát, tak ho měly odkráglovat, což jsem očekával po Violetině návratu z koupelny. Zkrátka mě neuspokojil ten konec, jinak jistě zdařilý debut za pár peněz.

Legendy zločinu (2015)

Mezi legendy zločinu řadím i režiséra/scénáristu (což je jedna a tatáž osoba) tohoto filmu. Takhle mizerně odvyprávět v reálu patrně hodně zajímavou story, to už vyžaduje skutečně nevšední talent.

Kick-Ass (2010)

Kick-Ass má pro mě naprosto nevšední kouzlo. Je to tak dobrý, že si to coby vynikající film pamatuju celých těch 5/6 let, co to spatřilo světlo světa, respektive moje oči. A to je v mým případě vážně co říct, protože o drtivou většinu mých filmových zážitků se musím dělit se strejdou Parkinsonem, a sice v poměru 0:100. Bere si to všechno, sobec hajzlovská. Vím, že to bylo, a pořád to je, tak ukrutně dobrý, že mě upřímně šokovalo, když jsem tam viděl toho supermamrda Nicolase Cage, kterej tady dokonce snad i hrál..! To je pro mě něco naprosto nevídanýho! Jedničce prostě nemám co vytknout, úžasně mě baví. Dvojka už se, myslím, zdaleka tolik nepovedla, ale tu odstřelím jinde.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Líbilo se mi to víc než jednička, je to thriller světových kvalit- a teď nemyslím jen ty exotické lokace. Jednu hvězdu sundávám jen za nemožnost fungovat bez předchozí znalosti jedničky. Přitom to prodávali jako solitér, rozuměj, šlo to do kin jako samostatný film. Což je tak trochu podraz, lehoulince ve stylu Káčka.

Naprosto dokonalé (1992) (seriál)

Je to určitě svižný a oceňuji schopnost zesměšnit vážné lidské nectnosti tak, aby je diváci přesto i nadále vnímali jako nectnosti (alkoholismus, obezita, konzumace drog...), pořád je to pro mě ale seriál o dvou a více blbých pipinách, což znamená, že se mi nabízí možnost proniknout hlouběji do života dvou a více blbých pipin, a to není něco, o co bych stál, a čím bych se chtěl připravovat o čas. Vysokému, enormně vysokému hodnocení nerozumím, myslel bych si, že je nás takových víc, kdož si vážíme ceny času.