Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Slabota. To co funguje jako seriál, nemá celovečerní film. Alespoň s takovým scénářem, jaký Poslední zápas Pepika Hnátka má. Ondřej Vetchý nemusel být tak okatě vykreslen jako vlezdoprdelista a bonzák.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Do pr..., to jsem já tak divnej, že tam nevidím nic zvláštního v tomto velkofilmu? Asi cca 3 momenty, které se mi opravdu líbily. Jinak nic, stejně jako série LOTR. Nechápu, co na tom kdo vidí...

Skyfall (2012)

Další z variací na 007, agenta, s povolením zabíjet. Moc nechápu tak vysoké hodnocení, jaké tady získal. Pro příští pokračování si filmový štáb nachystal výměnu Bondova 'realizačního týmu' - budiž. Ale že do role Moneypenny obsadí opici, tak to je na mě už moc. Multikulti v současnosti frčí. V tomhle ale já nejedu. 1080p

Francouzská spojka (1971)

Když to vezmu kolem a kolem, film nebyl zas takovej zázrak. Oceňuju ovšem realističnost vyobrazení a nepřikrášlovanou drsnost prostředí. Ono asi aby člověk mohl v té době fungovat, a obzvlášť jako fízl na protinarkotickém, nesměl být žádná slečinka. 720p

Rozhovor (1974)

Nebylo to zlé, i když, věru, čekal jsem více. Nebo spíš něco jiného. Gene Hackman zahrál fakt dobře, hodně se mi líbila ukázka tehdejší špičky odposlouchávací techniky. Ale ten konec byl opravdu trochu moc minimalistický. 720p

Pro pár dolarů navíc (1965)

Opravdu je druhý díl lepší než první. Colonell zastiňuje Clinta. Oceňuju přímočarost a nekoplikovanost scénáře. 720p

Psanec Josey Wales (1976)

Westerny mám rád, Clinta Eastwooda mám rád a americkou přírodu mám taky rád. Scénář se mi líbil. 720p

Všichni do jednoho (2007)

Docela sranda. Amatérské to celkem bylo, 'táta' zralej na pěst, kočička na 'vobtáhnutí', Pítr na vykopnutí zubů. Stopáž 105 minut mi přišla na snímek tohoto formátu moc. Ale jinak dobrej nápad.

John Rabe - Ctihodný občan Třetí Říše (2009)

Film o málo známém masakru z období 2. světové války. Četl jsem o Nankingu i knížku a přijde mi, že toto - filmové zpracování, je hodně umírněné. Japonci se s číňanama prostě nesrali. Poněkud zvláštní mi přišlo, že jazyk celého filmu, je němčina (ano, i ti žlutí mužíci mluví německy). Každopádně pro toho, kdo nemá o Nankingském masakru Ahnung, může být tento snímek dobrou vstupní branou při zjišťování dalších informací.

Hazard v Las Vegas (2007) (TV film)

Neskutečné, jak jsou ti lidi blbí a jak si neváží peněz. Jak se říká: Lehce nabyl, lehce pozbyl. Docela jsem se zasmál, když stará babka, co v casinu prohrála za sedm let 4 miliony dolarů, řekla: "Já s tím můžu kdykoliv přestat, když budu chtít." :-D