Den poté (2004)

Nejvíc se mi líbili digitální vlci, i když to, jak v závěru honí hlavní hrdiny mráz, je taky celkem zábavný. Jen mě trochu zklamalo, že nezmrzl i oheň v krbu - asi hold nemůžu mít všechno.

Život pod vodou (2004)

Úsměvný a mile ujetý filmík s krásně barevnými mořskými obludkami.

Pepek námořník (1960) (seriál)

Špenát jsem nesnášela a Oliv mi přišla jako nesnesitelná hysterka, ale Pepek má prostě charisma, kterému nelze odolat.

Starý lišák (2004)

"Když Bůh svrhl veškerou bolest a muka do pekla, zavládla v nebi...nuda." Film jako stvořený pro deštivé sobotní dopoledne.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Asi po půl hodině jsem absolutně přestala chápat, o co v tom filmu jde a jaký smysl mají všechny ty vedlejší postavy. Jo, pani Poledňáková, už to dávno neni, co to bejvalo.

Umučení Krista (2004)

Hodně lidí tomuhle filmu vytýká brutalitu a potoky krve. Taky mi nečiní potěšení sledovat, jak někomu ze zad odlétavájí kousky masa, ale nemyslím si, že to Mel přehnal. Lidi jsou bestie a možná, že ve skutečnosti bylo to umučení mnohem, mnohem brutálnější a krvavější. O to víc pak vyniknou krásné návraty do minulosti, kdy Ježíš mluví se svými učedníky. Především bych ale vyzdvihla naprosto skvěle vykreslenou postavu Satana - žádný horor mě nikdy nevyděsil tolik jako pouhý pohled na tuhle tvář.

Esmeralda (1997) (seriál)

Je to zelený a naráží to do zdi, co je to? - Kdo by neznal Esmeraldu? Je to stejnej škvár jako všechny ostatní telenovely, ale kdysi dávno jsem zrovna tuhle žrala víc než Kouzelnou školku, takže ty dvě nostalgický * si zaslouží.

Poslední dny Sophie Schollové (2005)

Hluboce smekám před hereckým výkonem Julii Jentsch, ani na vteřinu jsem od ní neodtrhla oči, skutečně skvělá! A k filmu? Přála bych si mít takovou odvahu jako Sophie...

Teorie oken (2005)

Docela by mě zajímalo, kde tvůrci vidí tu romantiku nebo komedii, protože mně to po většinu času přišlo naprosto nechutné a trapné. Jediný důvod, proč nedávám odpad, je za tu na konci celkem hezky vykreslenou atmosféru kolem kluků, od kterých se očekává, že už se budou chovat jako dospělí, chodit do práce, zakládat rodiny,... a oni si přitom ještě pořád chtějí jen užívat a bavit se.

Ostrov (2005)

Závěr by mohl být kratší, těch ohromujících výbuchů by nemuselo být tolik a chybičky ve scénáři by se taky daly vychytat, ale celkově velmi chytrý film sloužící jako skvělé varování před tím, kam až jsme schopni zajít pro pár let života navíc...