Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Zkrátím to - hrůza. Naprostá zbytečnost. Radši bych se podíval na díly Walkera ala Chucka Norrise, které jsem viděl několikrát jako malý. Naprostá ztráta času. Moderátoři nepracují vůbec profesionálně, roztřepané hlasy a trapné nezajímavé dialogy... Kameraman by doktorem být nemohl, protože s těma roztřepanýma rukama by ohrozil víc jak několik lidí. Dále nějaké youtube videa, koho to zajímá, ty vole. Akorát to hnusí prima cool, protože je to stanice, kde je aspoň něco zajímavého. Akorát někdo další chce vydělávat na malých dětech, které nevidí profesionalitu a dívají se na lidi, kteří jsou rádoby baviči. Škoda, že jen na internetu.

Lucy (2014)

To jsem nečekal. Film mě nadchl ze všech stránek, ale nejvíc z propracování spojitosti mistra Freemana a Johannsonové. Pointa filmu je úžasná idea a člověk si při ní sedne na prdel, ovšem i něco zajimavého přiučí. Ve spojení s jakousi asijskou mafií, která ve filmu zasahuje mi to příjde jako geniální nápad. Lucy na mě čekala dlouho a já udělal chybu, že jsem se dříve nepodíval, protože jak jsem již napsal, tohle se jen tak nevidí. Další koulervoucí film s Morganem. 90%

Divoké historky (2014)

Celkem zajimavě natočené, líbily se mi všechny, až na čtvrtou a pátou. Jinak brutálně provedené. Hlavně ta poslední. To byla síla.

Kód Enigmy (2014)

Životopisných filmů jsem neviděl dost, ale tohle je povedená práce. Alan v podání Benedicta Cumberbatchera je parádní. Citově křehká a zajimavě založená postava, která mi dokázala hýbat s emocema. Především v posledním dění filmu. Soundtrack zahříval na duši. 90%

Železná srdce (2014)

Dobrá podívaná na válečné prostředí se spojením Brada Pitta v hlavní roli. Společně s příliš nezkušeným vojákem Normanem (Lerman) tvoří dobrou dvojku se stejně citově založeným začátkem v armádě, a proto již zkušený Don (Pitt) musí chlapce "zaučit", protože armáda není procházka růžovým sadem. Bavil jsem se, super natočené, poslední bitva byla parádní a akčně i emočně propracovaná. The machine! :-)

Labyrint: Útěk (2014)

Není to žádný podprůměr. Film je zajimavý a dokáže zapůsobit. Místy nudné fráze či momenty, jinak v klidu. Líbilo se mi především zastoupení mladší generace. Lepší průměr, těším se na Zkoušku ohněm. :-)

Jamesy Boy (2014)

Při pohledu na herce nebo režiséra Trevora White jsem si myslel, že to bude průměrné až podprůměrné drama. Režisér, který udělal celkově první film a mladý Spencer Lofranco mě mile překvapili. I přes to, že James nevypadá na 14 let, tak s jeho rolí se popral důstojně a líbil se mi. Jedno z lepších dramat dnešní doby.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Od doby, kdy jsem odešel z kina předchozího dílu, jsem se nemohl dočkat na okamžik, kdy budu opět před ním stát a čekat na tuhle nálož. Dnes se tak stalo, já se usadil a všechno začlo. Především husí kůže. Vidět akční partu i s Nathalie Emmanuel byl opět úžasný zážitek. Akční události se děly už v prvních minutách, a tak začal lov Jasona Stathama, který svým výrazem přesvědčoval, že záporák je doopravdy on. Wan si vybral dobře. Nechyběly hlášky Tyrese Gibsona, který umí zpříjemnit atmošku v kině. I krásná stránka se našla v podání Jordany Brewster a Michelle Rodriguez společně s jejím drsným výrazem ve tváři. Trošku mi vadilo, že Dwayne Johnson se příliš nepředvedl, jelikož se objevil jen párkrát, ale s vtipnýma hláškama se čekání na tohoto drsňáka vyplatilo. Další plus bych hledal určitě v soundtracku, kdy se toho opět uchopil Wizzy Khalifa jako v předchozím díle. Rozloučení s Paulem bylo fajn a nebyl bych to správný fanoušek, kdyby mi neukázapla slzička. Výborný počin v podání Wana. R.I.P. Paul

Interstellar (2014)

Nolanovi se prozradili, žijí v jiném světě, protože takové myšlenky by normální lidé nevymysleli. Vytáhli další eso z rukávu, které ukázalo nesmírnou podívanou ve vesmíru. I přes nekonečnost je Interstellar sci-fi na vysoké úrovni. Navíc talentovaný Hoyte Van Hoytema připravil opravdu přehnaně úžasné vizuální záběry. 90%

Riddick (2013)

Akčnost začala až v polovině filmu, do té doby byly nudné fráze a jakési manévry okolo "úkrytu". Bez Diesela by to byl dost podprůměrný film.