Mechanický pomeranč (1971)

Je hezké vidět, jak šla doba. Filmy šly mnohem víc do hloubky uměleckého směru, dnes je to úplně o něčem jiném. Abych řekl pravdu, tak Stanley Kubrick vymyslel vskutku odvážné dílo na svou dobu. Myslím, že to přineslo své ovoce. Další parádičkou je vidět Malcolma McDowella jako mladíka. Z prvních kamerových snímků mi vyskakovala husí kůže. Jeho zářivě modré oči ve mně vzbuzovaly opravdu zvláštní pocit a cítění. Roli zahrál bravůrně, je to super. Ve své době měl opravdu vynikající potenciál. Moc filmů z této doby jsem neviděl, proto se neodvážím dát 5 hvězd, možná někdy své hodnocení změním.

Odpojit (2012)

Životní příběhy tří lidí na internetu (btw. jeden z nich mi dost připomínal Jamesy Boy). Působí to dobře, bavil jsem se, ale ne dostatečně. Nic, nad čím bych se měl pozastavovat. Lidi, kteří takhle žijí internetem znám. Tohle nic nezmění, oni byli, jsou a budou. Já to nazývám lidská stupidita. Příběh, ve kterém působí Alexander Skarsgard mě nudil ze všech nejvíc.

Křižovatky života (2013) (pořad) odpad!

Já být režisérem nebo hercem v téhle hromádce hoven, tak nevycházím z domu. Je to něco strašného, bylo mi zle se na to dívat. Příběhy, které jsou možná ze života, ale jak jsou natočeny, no.. děs. V tomhle působí nejen amatérští herci, ale i režiséři. Nechápu, jak tenhle pořad se mohl dostat do televize. Je mi na blití.

Marťan (2015)

Pokud se neobjeví něco, co by mne nadchlo více než tenhle kousek, tak určitě film roku 2015. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych brečetl v kině, opravdu radostný příběh, plný zajímavostí a botanických informací. Film obsahuje komediální prvky, což dodává úžasné kouzlo a doslova super atmosféru, která je ve filmu úžasná. Jediné, co bych vytkl, tak příliš velká a nápadná reklama kamery GoPro a organizace NASA, ale to k tomu patří. Co se týče režie, tak Ridley Scott mne skutečně překvapil.

Everest (2015)

Navštívil jsem Cinestar Ostrava (21.9. 2015) "Pánská jízda", která mě nadchla, hned při vkročení do kina jsem viděl stany společně se sochou, která měla vybavení profi horolezce, dále nás čekal Welcome drink v podobě piva a nakonec beseda s prvním čechem, který se na Everest dostal. Stálo to za to. Duch Everestu je v ledové a napínavé atmosféře. Dle mého vkusu mohlo být více prostoru pro Jaka Gyllenhaala. Za zmínku stojí scéna s vrtulníkem a průběh filmu. To, co jsem čekal, jsem dostal, s filmem jsem spokojený, ale pecka roku to pro mě asi není.

Zpátky do ringu (2013)

Po stránce komedie, je to super, kdyby to nebylo v tak zábavné formě, jak to je, asi by mé hodnocení bylo mnohem níž. Koho musím zdůraznit, je určitě Alan Arkin, který ve filmu působí jako trenér Stalloneho, ten chlápek je sakra frajer! Ty hlášky, co u něj vymysleli... dlouho jsem neviděl film, s podobným chlápkem. Co mi vadilo a kvůli čeho dávám o hvězdičku méně je spojitost s Rockym, když už dělají film se stylem, ale bez autority Rockyho, tak aspoň ať tam nejsou zvyky jako je mlácení do masa apod. Jinak je to dost dobrý, bavil jsem se. 80%

Podfukáři (2013)

Díval jsem se s otevřenou hubou, kdo tohle kurva mohl vymyslet. Propojení s Morganem Freemanem, k tomu se nedá vyjádřit. Geniální film, s velmi hlubokou myšlenkou. Velký palec nahoru Luisovi Leterriorovi. Bavil jsem se do poslední vteřiny.

Bojovník (2015)

Je to fajn, nejvíce mě nadchly soundtracky - špica, ale ještě aby ne, když ve filmu jsou jména jako Roy Jones, 50 Cent, Rita Ora nebo Eminem. Líbila se mi ambicióznost Jaka Gyllenhaala. Dále mají super návrh hned na další díl a to o pár let dříve, tzn. dětství Billyho Hopa. Jediné co bych vytkl je znovu box, je strašně moc filmů s touto tématikou a zanedlouho to bude ohrané. Je to furt to stejné - boxer, který je na dně, chce jít na vrchol, najde si svého trenéra z nějaké "žumpy", do toho se hodí drsný a motivující trénink s dobrou hudbou, potom je zápas a ten vyhraje - šmitec, konec, všichni brečí, manželka/dcera/trenér se slzami v očích přiběhnou do ringu, oslaví to, zvednou opasky a my pohodlně doma brečíme, jak je to dojemné. Bla, bla, bla, neříkám, že mě to nebaví - naopak, ale je to tak. :-)

Špión (2015)

Super film, hlavně Statham byl super, určitě to pro něj muselo být odlehčení si zahrát takovou netradiční roli.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Takže to je ten slavný Kingsman? Mi to přišlo jako dost průměrný film, dokonce jsem uvažoval i o 2*. Co mi dost vadilo, byl záporák. Co to mělo být? 50 cent, který ovládá celý svět? Dále bylo divné to, že z kluka, ktery byl sice chytrý, ale dobře se nepral, tak na konci se vyklubal profík na bitky a profík pro střílení hlav. Zachraňuje to ženská, která nemá nohy a první scéna, ve které působila. Dále výcvik mě bavil, hlavně Merlin, to byl docela sympaťák. Na doporučení to není, dávám 60%, čekal jsem mnohem víc. Radši se podívám na 007 a bez 50 centa.