12 let v řetězech (2013)

Lepší drama jsem neviděl - bomba. Kamaraman si s tím kurva ale vyhrál! Detailnost jak blázen. Ze Solomona mi šla husina při každé příležitosti. Konec lépe dopadnout nemohl. Zahřála i chvilková role Brada Pitta.

Futurama (1999) (seriál)

Není to jen pro děti, přeci i Simpsni sledují "starší" lidé než děti. Navíc.. Bender je král.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Na jedničku to nemá, ale na dvojku rozhodně. Bojující efekty jako kráva - povedené, byl jsem překvapený, jak si s tím kameramani vyhráli, velká pochvala.. :-)

Kapitán Phillips (2013)

Konec v podání Hankse.. to byla snad nejlépe emočně založená scéna všech dob. Hvězdičku dolů dávám kvůli zdlouhavému dějišti ve člunu - snad delší než letiště v Rychle a zběsile 6. Super "somálsko-námořní" atmosféra. Dávám lepší 4 hvězdy.

Interview (2014)

Eminem, tygr, tank, pussiys - špica. Závěrečný proslov mi nahnal husinu. Od roku 2009, kdy byla Pařba ve Vegas mě žádná komedie nedokázala tak pobavit.

Paddington (2014)

Abych řekl pravdu, tak slušná komedie.. :-D co mi nejvíce vadilo byl záporák filmu.. uječená ženská, která chce medvěda pro své výzkumy... co to kurva? :D A její český dabing byl strašne nepovedeny pokus o "velkou záporačku"... ale některé scény byly fakt dobré. :-) dávám lepší 3 hvězdy :) Sally Hawkins mě taky příjemně překvapila, dost sympatická herečka.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Kdo hulí, ten umí je prostě mazec, nikdy jsem ji sice neviděl s originálním dabingem, ale doufám, že ten je ještě lepší než náš český - jestli to vůbec jde. Snad od založení čsfd jsem měl 4 hvězdy, včera i dnes jsem se na to podíval znova a musím dát za pět hvězdiček, protože podle mě si to zaslouží. "Ty jeden diskotékovej dinosaure" :D

Chlapectví (2014)

Takové provedení filmu se nevidí jen tak. Záběry za celých 12 let - kdo by to čekal? Krásný film s ještě krásnější atmosférou. Nechci psát, že je to dobré pro kino, to si nemyslím, ale jako rodinný film "u krbu" to je určitě fajn. Dávám pět hvězdiček především za orignilitu i dramatické momenty.

Hancock (2008)

Někdo má za hrdinu Supermana, někdo Batmana a někdo zase ožralýho Hancocka! Tenhle filmek je prostě šupa! Jak to zahrál Will, to se snad ani nedá vyjádřit v písmenech. Ten výraz člověka, který neví nic o své identitě a všechno mu je jedno, do určité chvíle. Jako doplnění špetka dojemnutí na konec, proč ne. Dávám zasloužilých 5 hvězdiček a už teď se nemůžu dočkat na dvojku, ovšem ani si nedokážu představit, o čem by mohla být. Mimochodem.. nikdy neříkejte Hancockovi trotl. ;-)

Mezi řádky (2007)

Mír můžete najít i v lidech, kteří denně bojují o svůj holý život na ulici jen kvůli barvy obličeje. To ukázala učitelka angličtiny Erin Gruwell nebo-li Hilary Swank. I přes překážky, které ji v této cestě k míru podkopávaly nohy si slečna poradila a pomohla tak mladým, některým i talentovaným lidem. Film nabízí vypjatou atmosférou 90. amerických let, která mě hodně zaujala. Jelikož to je drama, tak ani dojemné chvilky si LaGravenese nemohl nechat ujít. Každý film nemůže být dokonalý, a proto i Freedom Writers měl své mouchy. Vadilo mi, že Scott Glenn nebyl příliš zapojen do děje, i když se mohl mnohem víc ukázat. Jinak si myslím, že film se dost povedl a určitě si zaslouží kladné hodnocení, proto lepší 4 hvězdy.