Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Na začátek je třeba uvést, že film netrvá 71 minut, ale něco kolem 110 minut. Co se filmu samotného týče, tak jde skutečně o krvavá jatka, ve kterých nejsou ušetřeny ani ženy a děti. Film má pomalejší rozjezd, ale posledních zhruba 20 minut opravdu stojí za to :-)

Hrob světlušek (1988)

Hrob světlušek je pro mě zklamáním. Není to špatné anime, ale že by mi u něj byť jen zvlhly oči, k tomu jsem měl opravdu daleko. Divák nemá nejmenší šanci se s dětskými postavami aspoň trochu sžít, takže poselství tohoto filmu se naprosto míjí účinkem.

Yeonae soseol (2002)

Po tom, co jsem si přečetl komentáře k tomuto filmu, bylo moje očekávání opravdu veliké, což nikdy není příliš dobře. Film byl smutný i krásný zároveň, to nepopírám, ovšem emociální dopad byl v mém případě celkem slabý. Nebýt scény se čtením posledního dopisu, která na mě přeci jen zapůsobila, dal bych 4*. Celkově tedy 90% a zaokrouhleno nahoru.

Kikudžiro (1999)

TOP 5 Všechno zde už bylo řečeno jinými uživateli. Já můžu jen dodat, že zážitek z tohoto filmu je nepopsatelný. Racionální myšlení nechte při jeho sledování stranou. Vše je o pocitech, které by bylo škoda snažit se nějak verbalizovat, protože někdy slova prostě nestačí. 10/10

Mláďata (1979)

Děti hněvu jsou super. Jen z nich trochu běhá mráz po zádech :-)

Candyman (1992)

Čtyři hvězdičky stejně jako čtyři slova, která bych se odvážil říct před zrcadlem. Riskovat duševní klid (a kdoví co ještě) tím, že bych přidal pátého Candymana, si nedovolím :-) 90%

Mind Game (2004)

Hlavní hrdina je nerozhodný a ustrašený mladík, který zoufale touží po své lásce ze střední školy, ale nedokáže se k ničemu rozhoupat. Ani tehdy, když jeho milá čelí hrozbě znásilnění, není schopen jí pomoci a místo toho se klepe za rohem zabalený do klubíčka. Jeho strach a nerozhodnost jsou také příčinou jeho smrti. Tváří v tvář skutečnosti, že jeho život definitivně skončí už po 20 letech, se rozhodne bojovat ze všech sil o druhou šanci. Dostává ji a jeho život se mění o 180°. Brzy poté jej náhodou spolkne obrovská verlyba a začíná ta pravá podívaná...

Tenshi no tamago (1985)

Oshîho temná vize pro mě byla celkem zklamáním. Po tom, co jsem zde četl, jsem čekal animaci v Miyazakiho stylu, kdy si budu lebedit v detailech. Zaměřil jsem se tedy na drobnosti a zjistil jsem, že zde se s detaily zase tolik nepracuje. Animace je pěkná, atmosféra také, ale mé očekávání zůstalo nenaplněno. Kdybych se snažil být objektivní, tak jednu hvězdičku přidám. Takhle je to jen za ***

Pád do tmy (2005)

Velice působivé. Hlavně při prvním setkání s podzemními tvory jsem se leknul jako snad nikdy předtím. A jak málo k tomu stačilo...