Idioti (1998)

Myslel jsem, že Trier už mě ničím nepřekvapí. Mýlil jsem se. Ne snad ruční kamerou či způsobem vyprávění, ale tím, co všechno je schopný ukázat v "normálním" celovečerním filmu. Samotná úvaha, kterou nám ve filmu předkládá, je opravdu povedená a zaslouží můj obdiv.

2001 maniaků (2005)

Lehce nadprůměrný relaxační horor na páteční večer. Jedna, dvě lekačky, pár vtipných scén a několik dobrých krvavých úmrtí. Zamícháme, protřepeme a dostaneme tři hvězdičky.

Za ginipiggu 2: Chiniku no hana (1985)

Tři hvězdičky za podařené gore efekty. Ale když už snuff, tak takový, u kterého se člověku dere do hlavy myšlenka, že možná vážně nejde o fake.

Potomci lidí (2006)

Scéna s "odhalením dítěte" a průchod chodbou je pro mě asi tou nejemotivnější, kterou jsem měl zatím ve filmu možnost vidět. Když k tomu přičteme vše, o čem se zmiňují zdejší pochvalné komentáře, není co řešit.

Rozhovor (1974)

První polovina je celkem nudná, roztahaná a obsahuje spoustu rušivých scén. Ve druhé části děj ale nabírá na obrátkách, depresivní hudba začíná působit ještě tísnivěji, atmosféra houstne a film se mění v dobrý psychologický thriller. Celkově tedy 7/10.

50x a stále poprvé (2004)

Příjemná relaxační komedie při které jsem se zasmál víc, než jsem čekal.

Nástup (1952)

Příšerná komunistická agitka, která ale má přeci jen něco do sebe. Co to je, to nevím. Možná mnohé nechtěně úsměvné scény a postavy. Třeba soudružka Zdeňka, jejíž tatínek by všechno znárodňoval. To ona by to znárodnila jedním vrzem a byl by klid. Či sečtělý starší pán, který přečetl za život spoustu knih, ale Komunistický manifest je z nich knihou nejmoudřejší. K tomu banda nepříjemných Němců, mezi nimiž trčí jako kůl v plotě jeden sympaťák - předzvěst soudruhů z NDR.

Přicházejí z tmy (1953) odpad!

Tento film, kterému už dobová kritika vyčítala černobílé vidění problému, si nic jiného než "odpad" nezaslouží. Zlí kulaci zapálí půl vesnice a při útěku před SNB postřelí jednoho člena hlídky - sympatického vesnického hocha. Ten leží polomrtvý v náruči své nemocné matky a lituje, že nemůže pomoci soudruhům ve vsi. Ne tak jeho matka, která zapomene na nemoc a belhá se přes pole přiložit starou ruku k dílu. Do toho sympatický soudruh, předseda budoucího družstva, který nakonec vyřeší záhadu, kdo že to vlastně přichází ze tmy. Na závěr potom "Mírový pochod" s fotkami soudruha Stalina a českou hymnou. Hnus.

Bohové se zase zbláznili (1993) odpad!

Vyvrhel mezi odpady, kterého se každý "odpad" se zbytky hrdosti musí štítit. Člověku se až dělá zle z toho, co udělají tvůrci pro pár dolarů. Pokud ho někdy uvidíte v televizním programu, doporučuju na dotyčné místo plivnout, vyhodit pojistky v celém baráku a počkat, až se tahle stoka prožene vaší vypnutou televizí.