Ztraceni (2004) (seriál)

Přemýšlíte-li, že začnete sledovat LOST, připravte se na brutální vydírání ze strany tvůrců, kteří vás budou nutit sledovat další a další díly bez jediné chvilky odpočinku. Téměř každý díl přináší nové otázky, na které ovšem nejsou odpovědi. Pustíte si další v naději, že už se tedy dozvíte, co tam ta zatracená věc dělá...sice se to nakonec nedozvíte, ale bude vám to jedno. Po 40 minutách napětí je zde totiž jiná, aktuálnější otázka. Abych parafrázoval jednu větu ze seriálu - Co se skrývá pod závěrečnými díly první série? Co vás bude nutit dostat se k nim v tak krátkém čase, v jakém jste ještě žádný jiný seriál neviděli? Naděje. Naděje, že dostanete odpovědi na ty nejpalčivější otázky, které vyvstaly v jeho průběhu. A proč tedy jen 4*? Protože s odpověďmi je to stejné jako s kanci. Jakmile je začnete lovit, začnou se stěhovat dál a dál a ve vašem dosahu jich bude čím dál tím méně. Je tedy třeba hledat jejich nové útočiště. Odpověďet na otázku, kde ho najdete, je celkem snadné. Ve druhé sérii :-)

Hombre (1967)

Starej se sám o sebe, jinak to špatně skončí. Paul Newman toho v tomto výborném westernu moc nenamluví, ale když už něco řekne, uhodí hřebíček na hlavičku.

Phenomena (1985)

Kdyby zde místo metalových pecek hráli Argentovi Goblini, bylo by to bezesporu na pět hvězdiček. Takhle ale film místy působí spíše jako parodie, než jako horor, u kterého bychom se měli bát. Metalová hudba se hodí možná do béčkových splatter hororů, jejichž cílem je spíše pobavit, než vyděsit. Phenomena je po všech stránkách velmi kvalitní - nechybí zde tajemství, napjetí, lekačky a kupodivu ani kvalitní příběh. Ale když mám v momentech, při kterých bych jinak skoro nedýchal, chuť vstát a zaskákat si do rytmu hudby, musím jít s hodnocením dolů.

Temnota (2002)

Temnota je jeden z hororů, ve kterých si divák lekaček příliš neužije. Jestli se dá mluvit o dvou nepříliš povedených, je to opravdu hodně. Naštěstí všechno vynahradí atmosféra, která houstne úměrně s jistotou, že s domem není něco v pořádku...

Mrtví (2004)

Snímek sleduje propuštěného vězně Vargase na cestě zpět domů do argentinské džungle. Díky jeho délce je celkem snesitelné i velmi pomalé tempo s minimem dialogů. Film mě zaujal svojí "civilností". Právě ta ho dělá zajímavým a zvláštním v dobrém slova smyslu. Mnohem více než u jiných filmů zde hraje roli rozpoložení diváka - dalo by se říci, že to je zde stěžejní složkou celého prožitku. Pokud je člověk připraven na onu civilnost a pomalé tempo, má náladu zrovna na takový druh filmu, tak určitě neodejde zklamaný. Pokud ne, zbytečně ztratí 80 minut svého času, protože se bude šíleně nudit.

KOndoMEDIE (2001)

Nenadchne ani neurazí. Příjemná podívaná na závěr pracovního dne.

Hilary a Jackie (1998)

I když je to těžké přijmout, někdy za rozpory mezi dvěma lidmi nemůže ani jedna strana. Ačkoli se každý snaží ze všech sil, prostě se to nepovede. Výtečně propracovaný příběh a psychologie hlavních postav.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Filmu by určitě pomohla vypravěčka, která by mezi dialogy trochu osvětlovala chování některých postav. Trvá přes dvě hodiny a přesto v něm nezazní spousta důležitých informací nutných k tomu, aby divák lépe pochopil motivy jednání hlavních hrdinů. Protože jsem knižní předlohu četl, lehce si domyslím vše, co potřebuju. Divák, který knihu nečetl, nemá příliš velkou šanci dostat se do hloubky problému a může se časem začít nudit. Plusem tohoto snímku je realistické zobrazení bezútěšného prostředí Berlína na přelomu 70. a 80. let, které žene mladé lidi do náruče drog.

Hrdina (2002)

Dokonale zfilmovaná nuda. Několik dobrých soubojů a výborné vizuální zpracování je celkem málo. Pro hrdiny neplatí zemská gravitace, čehož si také ve svých vzdušných soubojích pořádně užívají. Film nemá ani spád ani nenabízí námět k přemýšlení a tak se na něj dá snadno zapomenout. Monumentální díla s velkým rozpočtem Yimou Zhangovi příliš nesvědčí. Pryč jsou hluboké myšlenky a silné příběhy z jeho minulých děl, což je velká škoda.

9 Souls (2003)

Podaří se někomu z devíti uprchlých vězňů začít nový život a osvobodit svoji duši od pout minulosti?