Návrat (2003)

Film, u kterého jsem se nechal strhnout nadšenými komentáři a očekával jsem od něj příliš. Mytologickou rovinu jsem bohužel neodhalil (zajímavou interpretaci jsem četl u uživatele Aquarius), ale i bez toho jsem měl z filmu dobrý pocit. Bez přílišného očekávání, které jsem měl na začátku, bych mohl jednu hvězdičku přidat. Všichni herci byli dobří a přesvědčiví a s oběma dětmi jsem byl schpný se sžít.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Neskutečná porce výborné zábavy. Bývalý zlodějíček, flákač a tak trochu obejda Earl, jeho hloupej bratr Randy, mexičanka Catalina, Joy s prořízlou hubou, Crabman s věčným nevinným úsměvem. Ti všichni jsou doplněni přemírou bizarních postav, jež poskytují prostor pro dosud nevídanou porci vtipů. Btw ještě se mi nestalo, abych se 15 minut v kuse smal, az mi tekly slzy. Pri sledovani 2x08 to bylo poprve.

Tenká modrá čára (1988)

Na jedné straně tulák, který "kdyby neměl pech, neměl by vůbec nic", na straně druhé šestnáctiletý mladík s veselou tváří. Právě na základě jeho svědectví je tulák obžalován z vraždy policisty a odsouzen k trestu smrti. Vše ale není tak jednoduché, jak by si Dallaská prokuratura přála. Po skončení filmu se mě zmocnila beznaděj mísící se s němým úžasem, jenž byl vzbuzován především povahou Davida Harrise.

Všichni to dělají! (1994)

"Nezabíjejte mouchomuže, je to inteligentní savec" Kitano tentokrát natočil výbornou béčkovou komedii, kterou ocení hlavně milovníci jeho atypického humoru.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Po třetí sérii jsem to vzdal. Ta první ale stála za to.

Halloween (2007)

Konečně zase jednou pořádný horor. Pryč je zábavná brutální jízda podbarvená Robovou hudbou, jak tomu bylo v House of 1000 Corpes. První polovina děsí syrovostí, se kterou ukazuje krutost malého "Antikrista", a druhá rozhodně nenudí. Tolik brutality jsem už dlouho neviděl a připočítám-li některé povedené lekačky, není pro mě co řešit.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Uvolněte se, prosím, Kinobox, Hry bez hranic. Ti lidé už neví, co všechno by zde ještě mohli ohodnotit...

Fontána (2006)

Po svém prvním celovečerním filmu jakoby Aronofsky upustil od hlubších myšlenek a soustředil se spíše na ohromení diváka. U mě se mu to povedlo. I když to není zrovna zásluha výborně vystavěného příběhu, určitě Fontánu ještě párkrát uvidím. A to se cení. Spoustu výborných filmů si možná už nikdy nepustím - těch nových, které slibují nevšední zážitek, je totiž stále hodně a času málo. Doplněk 9/2010: Fontánu jsem od té doby neviděl a ani to v brzké době neplánuji. Audiovizuální stránka vyšuměla a nezůstalo prakticky nic. Z původních 5* tedy snižuji na pouhé 3.

Super Size Me (2004)

Tak to máme potvrzené. Fastfoody se hodí maximálně k tomu, aby se opilý člověk nemusel ve 4 ráno na pražském Andělu cpát nechutnou studenou bagetou. Čtvrtá hvězdička je za Spurlockovu vytrvalost.