Moucha (1986)

...aneb když opravdu hodně čtete Kafku a vyloženě nezdravě fušujete do fyziky. Inu, i takto může vypadat příspěvek do pořadu "Šílená Věda". Zvlášť je-li jeho autorem zapálený entomolog Cronenberg.

I'm Still Here (2010)

"JéPéčko" si dal na své proměně skutečně záležet a výsledek vypadá jako něco mezi Rumcajsem a Alešem Brichtou. Zkrátka afektovaný vágus, který je natolik noblesně svůj, že i Dude Lebowski by se od něj měl co učit... Jako čistě prdelózní mystifikační recese je to bomba. Jako pokus o jakési alternativní undergroundové mockumentary je to snad až příliš free a jen těžko přetěžko divácky uchopitelná záležitost. Kupříkladu mě dost mrzelo, že se chlapci víc nesoustředili na ten absurdní uměle vyhoněný mediální humbuk a spoustu času věnovali (možná zbytečně) takřka permanentnímu proudu vulgarit, chrchlání a roztomile neohrabaným pokusům o rap (což vlastně v praxi občas bývá skoro totéž). Mel Brooks či Andy Kaufman by tuhle hozenou rukavici určitě zvedli, co ale třebas takový Borat? Anebo Frat Pack? Will Ferrell by na to určitě měl!

ČT Live - Tata Bojs (2005) (koncert)

Není v našem malém českém zaprděném rybníčku mnoho kapel, které se dlouhodobě snaží pořád "jet to svoje", a dokážou při tom zůstat navzdory všem tlačenkám originální, progresivní, vtipní a ještě se tím zvládnou uživit. Na "Tatáčích" je vidět, že to co dělají, je fakt festovně baví a na koncertech jsou jako Tchibo - svému publiku se vždycky snaží "dát to nejlepší" a ještě něco navrch. Jejich koncepční Nanoalbum bylo, stejně jako např. pozdější spolupráce s Ahn Triem vcelku odvážným krokem do neznáma. Ale vyplatilo se. Skvělá hudba, fantastické texty, krásný koncert! A Schmitzrův divadelní "Léčitel" je úžasná avantgardní hororová show volající nejmíň po Thálii! :-) P.S.: Na české poměry neuvěřitelně povedené DVD, od obalu (žádná plastová krabice!) až po hravé interaktivní menu (Milan v sobě svou "původní" profesi výtvarníka zkrátka nezapře). Dobře, kluci!

Hon na čarodějnice (2011)

Tenhle film je o přístupu. Jako odpočinkové středověké béčko podle neexistujícího comicsu je to přímo skvělé. Jen se u toho nesmí moc přetěžovat šedá kůra a dva ztrhaní hláškující skoroveteráni z křížových výprav si vás vezmou na 98 minut do parády. Mor, nemor. Ale možná jen zbytečně moc ujíždím na křesťanské mytologii a Nicu Cageovi... Každopádně pro fandy Diabla povinnost! P.S.: Solomon Kane (ač námětem odlišný, přesto v mnohém podobný) se mi líbíl o poznání víc.

Nezastavitelný (2010)

Pohádky o mašinkách à la Tony Scott...čili značně adrenalinové, vizuálně vybroušené (jak jinak?!) a s Danzelem Washingtonem v hlavní roli. K tomu nenásilná obhajoba rodinného krbu a nejedno rýpnutí do 'objektivního' televizního zpravodajství. Tohle na webu tn.cz rozhodně nenajdete.

Repo Men (2010)

Výběrčí komanda ČEZu se po nezdaru s neplatiči elektřiny dala na exekuci orgánů... Co na tom, že jsme to už všechno někde viděli - v téhle formě totiž určitě ne! Jude Law v akčním mixu Genetické opery a 1984 s hromadnou citací kdejakého fajnového zástupce literatury či kinematografie - to je tedy maso! Pointa očekávatelná, leč přesto výborná. A vůbec mi nevadí, že minimálně polovinu filmu zaplatili PUMA a Volkswagen - skoro to až vypadalo, že ten brutální productplacement je součástí hry. A závěrečná romantická řezničina jako reklama na snímače kódů je opravdu over the top.

Rychlá rota (1989) (seriál)

"Už jsi náš, vše co máš, nechť vyšumííí!"

Raz, dva, tři (1961)

A tak se Coca Cola prodrala do zahraniční politiky a stala se v diplomatických kruzích nápojem č.1! Automaty na chlazené nápoje od té doby tvoří nezbytné vybavení každé americké ambasády, co jich na světě je!!! Neuvěřitelně vtipné! Nejen v historickém kontextu (viz. Chruščovova bota, etc). Pepsi má sice Spice Girls a Real Madrid, ale Coca Cola zase Billyho Wildera a Západní Berlín. Satirická smršť natolik mohutná, že všechny ty hlášky ani nestihnete opakovat, natož zapisovat. We have emergency meeting with Swiss Trade Delegation. They send us twenty car-loads of cheese. Totally unacceptable! Full of holes!

Muž s cejchem smrti (1990)

Dnes už je ze Stevena spíš 'Muž s cejchou smrti', ale tehdy... těch vykloubených končetin, ty fronty na hodiny aikida, ty ošoupané VHSky a poslintané ovladače od videorekordéru... Nostalgie jak švihadlo!

Leaves of Grass (2009)

Eda Norton je fenomenální herec a bylo hodně vidět, že tuhle dvojroli si vysloveně vychutnal. Už jen ta famózní hra s přízvuky, že by i Meryl Streep zbledla závistí! Škoda jen, že svým výkonem dokonale zazdil jinak docela zajímavý 'zatravněný' příběh plný nevšední bratrské lásky a folklóru amerického vidlákova. 3 a půl*