Specialisté (2017) (seriál)

Proč? Co to je za zkurvenou partu kriminalistů? Co to je za posranej scénář? Tady stačí hodnotit už po prvním díle.

Uprchlík (1993)

Po letech jsem shlédnul Uprchlíka a v žádném připadě jsem nelitoval! Špičkový trhiller je jedna velká napínavá jízda s trochu slabším koncem, ale i tak jsem se nenudil. Tommy Lee Jones sednul do filmu jako prdel na hrnec, Harrsion v nejúspěšnějších letech mu zdatně v grandiozních výkonech sekundoval. V jednoduchosti je krása, i když některý nápady Kimbla se vymykaly konceptu jednoduchosti. Možna mohlo být ve filmu méně náhod, ale čert to vem. Kočka myš, povolíš přitáhneš. 90%

Past na rodiče (1998)

Než se z Linsday stala vyfetlá a vychlastaná coura, respektive troska, tak byla vskutku roztomilou dívenkou s velkým potenciálem. Příjemná rodinná idylická komedie, která nezklame. Děj předvídatelný, ale přesto poměrně zábavný. Scény s dvojrolí vyřešeny dobře, možná pro větší dramatičnost a napětí mohla aspoň jedna z nich žít v chudších poměrech. Lepší 3*

Kurňa, co to je? (2013) (pořad)

Ty krávo, Čmaňa si musel vydělat na svatbu na Floridě, tak se necháva zaprodat týhlectý Barrandovský skvadře retardů. Zedníčka mam rád, je to dobrej kluk, ale trapnějši verze Kufru se nepovedla a jak to tak bývá, cokoliv co vyjde ze studií nejhorší televize ever, stojí za vyliž prdel. Tleskači diváci, drtivá většina hostů jsou profesionální béčkové celebrity, otravnej moderátor, a tak ti teda, drahý pane Čmaňo, uděluju 15% hihi.

Světová invaze (2011)

Chápu, že typy těhle klišé filmů mnoho lidí nemá rádo, ale mně se tvůrci celkem trefili do gusta. Hustej Amík, spousta akce, katastrofa, přimočarost a patriotismus - dobrá odreagovačka, ne? Vojáci pobíhající v Los Angeles mě bavili. No name Bertolini s ničim novym nepřišel, ale scénáristická implementace napadení / obsazení Země mohla klidně dopadnout hůř. Jak už to tak bývá, do role musela být obsazena důležitá ženská v podobě věčné drsňačky Rodriguez, ale asi by to tak u Strýčka Sama v současné férové a korektní době mělo být. Aaron chvílema byl přehnanej, ale co se dalo čekat. Mohl se vynechat patetický důraz nas ztrátou vojaků pod jeho minulym vedení a nedělat caviky kvůli pár civilistum. Pohodovejch 60-65%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Člověk si tak leží s angínou doma, venku mrzne a padá sníh, zkouškové období v plném proudu, a tak doufá, že si udělá malou radost, zhulí se a pustí si pěknej film. Bohužel, ten kokot si pustil Loopera. Tupá nuda s řadou chyb, hustou polokrávou ochranářskou matkou, píčusem ďábelskym synem, zabijákem Levittem (kolikrát jsem nechápal jeho chování) a jeho starší podobou v podání Bruce, mě fakt moc netankovalo. Vadil mi princip fungování zabijáků a cestování v čase. Absence sofistikovanějšího scénáře sráži film dolů. Pár scén bylo dobrejch, ale tím se to nezachrání. Looper na mě působil jak nepovedená adaptace na několik předchozích sci-fi. 45% objektivně, kvůli mrduchtivý Emily v košilce 50%.

Vinnetou (2016) (seriál)

Kdyby to nebyl remake na Vinnetou, tak bych dal možná o hvězdu vic. Viděl jsem jeden díl a stačilo. Je mi celkem fuk, že nové provedení je reálnější a jestli je to blíž k předloze mi je tuplem jedno. Pro mě osobně došlo ke sprznění klasiky, která doprovázela moje dětství a navíc tomu chybí takovýto kouzlo a romantika. Hlavní postavy nemaj charisma jako jejich předchůdci, působí více filosofickým dojmem a občas hodně nudí. Chybí mi větší množství akce a na dabing jsem si nemohl zvyknout. Žoviální Sam mě taky celkem sral při vzpomínkách na originál. Holt moje obsese o Vinnetouovi jsou trošku jinde a ačkoliv se remake s originálem srovnávat nemá - respektive se to nevyplácí, tak já rovnou říkám, že se tenhle remake točit ani neměl. 40-50%

Taj Mahal (2015)

Ježííííš, to byla hrozná píčovina. Náklady jak na studentskej film, přitom to potenciál mělo ... jenže teroristy člověk ani neviděl, drama vůbec nevyužitý, některý scénky s dcerkou k smíchu a rodiče jsem chvílema nechápal. 25%, ať nežeru.

S tebou mě baví svět (1982)

Tak jsem po letech viděl příjemnou rodinnou skoro idylku v podobě komedie S tebou mě baví svět. Už mě to zdaleka nebavilo tolik jako poprvý, což je rozdíl např. oproti takovým Pelíškům. Herecký obsazení fajn (hlavně Julius), horské prostředí super, ale to snažení se udělat opravdu každou situaci vtipnou? Při absenci inteligentního a originálního humoru v několika scénách mi už jen chybělo, aby někdo uklouzl na šlupce od banánu (haha, to by musel nějakej poskok od Poledňákový vystát frontu) nebo šlápnutí na hrabici a následné inkasování násadou do hlavy. Role ustaranejch manželek mě nebavila, stejně mě nezaujaly závěrečný scény. I tak nám socíkovskej evergreen zanechal mnoho kultovních gagů a tak nějak přirostl ke svátkům - a proč ne, rodinnou atmosférou k nim sedí. 75-80%

V divočině s Bearem Gryllsem (2014) (pořad)

"Jacku, mám pocit, že letím" pronesla Kate Winslet při slaňování popředu na útesu ve Snowdonii a dole na ni čekal vysmátý Bear, kterej si pochutnal na žížalách. Celkem prdel vidět, jak si celosvětové hvězdy poraděj v divočině, ale neuškodilo by, kdyby ten prvek reality show šel trochu stranou, aspoň tedy neustálé vyjadřování svých pocitů. Jinak by mě zajímalo, jestli takovej chlap jako Bear Grylls udělal pro Kate překvápko v podobě pazourkového dilda obaleného v rybí kůži, spoutal ji spleteným lanem z trávy a pořádně ji na jejich kamenité lóži vystlané mechem zprznil. Kouknu ještě na jeden nebo dva díly. Slušný 3*