Patrola (2012)

Woooow, super film. Policajti, drsný prostředí v Los Angeles prošpikovaný hispánckejma a nigga gangama, přestřelky, drogy, maximální pracovní nasazení vyplněný zábavnejma avšak bezduchejma konverzacema, trocha toho vžití do hlavních hrdinů, skvěly herecký obsazení a zajímavá forma točení. Patrola nemá souvislý děj, jedná se spíš o dokumentární reklamu na pózerský drsňáky s dobrým srdcem z řad policie, ale na mě to působilo i tak autenticky a důvěryhodně. Nenudil jsem se ani minutu. 90%

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Ale jo, moc pěknej film. Animáky nemusím, poslední léta se s nima roztrh pytel. Zootropolis mě ovšem potěšil, taková chytřejší pohádka plná podtextů, ideálů, roztomilých zvířátek (akorat jsem neměl rád hlavní hrdinku), pěkných animací a detailů. Film se ubíral v dobrym tempu, sem tam pobavil a i když krimi zápletka nebyla složitá, tak si myslim, že to vůbec nevadí a u mě osobně se nejednalo o primární aspekt. Jednoznačně nejlepší byl Godfather a lenochodi. 80%

OKTAGON MMA ZÁPASENIE (2016) (pořad)

Tak určitě zajímavej projekt, o tom žádná. U nás nic podobnýho nikdy nevzniklo, navíc jakožto fanoušek sportů a dost možna budoucí fanoušek MMA jsem byl zvědavej. Bohužel jsem měl trochu větší očekávání a mám z Oktagonu smíšený pocity. Bál jsem se, aby Neruda s Novotným neudělali až moc velkou show na úkor samotného MMA (tréninky, zápasení ...). No a samozřejmě se moje obavy naplnily a po vzoru emerických komerčních hoven plných srdcervoucích příběhů nám kluci naservírovali jejich československej odvar. Chápu, že příběhy, efekty a všecko kolem má asi větší diváckej potenciál než samotný MMA, ale tak je to reality show a holt je moje chyba, že jsem si to představoval trochu jiný. Každopádně možná kdyby se nesnažili tak uměle tvořit rivalitu mezi týmy, možná kdyby polovinu času nevyplňovaly často zbytečný rozhovory či vyjádření a možná kdyby pořád necpali, jaká to je skvěla a důležitá show, tak by Oktagon nabral na vyšší atraktivnosti. Pro příští sérii bych se nebál nebál změnit systém pavouka, respektive vyřazování. Jinak pěkný záběry, i když bylo vidět, jak moc se je snažej mít dokonalý a kluci určitě museli před kamerou někdy trpět. Zápasnící vesměs sympaťáci. Z neznámých amatérů se najednou vyklubaly mini celebrity, k jejichž zivotům se každý pondělí upíná tisíce diváku (včetně mě) a jsou zvědaví, kam bude směřovat jejich vývoj. No a závěrem bych chtěl dodat, že na základě osmi hodinových dílů nelze v ŽÁDNÉM případě soudit kvalita přípravy, zápasníků a trenérů. Zejména na facebooku jsem se setkal s kritikou českých trenérů a opravdu si nejsem jistej, jestli během několika minut lze posoudit jejich dlouholeté zkušenosti a několikatýdenní působení v Oktagonu.

Stáhni mě do pekla (2009)

Wannabe horor s komediálními prvky, kterej ale vtipnej a ani trošičku strašidelnej nebyl. Jednoduchej čitelnej děj plnej klišé. Od scény z podzemních garáží jsem začal zívat, modlit se a pak došlo na rozjímání, jestli mě o hodinu a půl života vojebal víc Sam Raimi nebo já sám. Bohužel ctím jednu zásadu - když se na něco začnu dívat, tak to prostě dokoukám, i když to jsou třeba Babovřesky (rozumějme naprostý dno). K výsledku jsem bohužel nedošel, ale aspoň jsem se na samotném závěru filmu utvrdil, že to byla kurevsky nudná podívaná (btw závěrečná scéna byla jedna z nejtrapnějších, co jsem kdy viděl). Jediný co cenim je Alison Lohman, těch několik málo vteřin kdy mě šílená bába bavila a i přes nulovou realitu pár hezky natočenejch záběrů. 35%

Vyšehrad (2016) (seriál)

Super záležitost. Fotbalová tématika je mi více než blízká a zkrachovalci typu Jan Blažek, Martin Fenin nebo Martin Zeman mi kolikrát dokázali vykouzlit úsměv na tváři. Humor podle mýho gusta, zapojováni lidí z branže cenim a Štáfek s Prachařem zatim nemaj chybu. Uvidíme, jakej bude dalši vývoj - zatim jasnejch 5*.

Rapl (2016) (seriál)

Paráda! Skvost! Jedinečnost! To by na hodnocení asi stačilo, ale stejně přidám pár větiček. Na české poměry excelentní dílo. Možná si nezaslouží při hodnocení plnou palbu, ale subjektivně nemůžu jinak. Skvělý prostředí plný chmurných záběrů, napjatá depresivní atmosféra, nádherná příroda, super dialogy a hlášky. Nebýt drsného Hynka, je seriál o úroveň horší. Kuneš mě naprosto fascinuje a baví mě jako málokterá postava. Pro mě osobně je Alexej Pyško spíš dabér, ale mile mě překvapil. Vychlastanej Míra Etzler taky podává nadstandartní roli. Zajímavé mi přijde, že každej díl je svým způsobem ukončen, ale osobní linie jdou bokem a protínají všechny díly. Čert vem, že odhalit vraha působí kolikrát jednoduše a na policejní praktiky Případů 1. oddělení se zdaleka nechytají. Chválit bych mohl do haleluja, ale radši s tou onanií přestanu. 91%

Převrat (2015)

Na Převrat jsem se těšil ze dvou důvodů - politický konflikt a Pierce Brosnan. První důvod mě uspokojil, baví mě náměty zabývající se revolucemi, občanskými válkami atd. - těch není nikdy dost, navíc je to téma poměrně aktuální. Druhý důvod mě už tolik nepotěšil. Tak nějak jsem doufal, že by Pierce po dlouhé době podal vysoce kvalitní výkon. Hodnotím ho neutrálně, neměl dostatek prostoru a jeho rolí aka prototyp chlapa tvrďáka nic nezkazí, ani nepřesvědčí. K moji smůle jsem si nevšiml, že se jedná o nízkorozpočtovej film, takže jsem čekal trochu více efektů a techniky, i když se záběry povedly. Naštěstí film byl jedna velká jízda a usnout se mi nepodařilo. Bohužel osud rodiny byl předem jasný včetně Brosnanovýho obětování se. Wilsonovi jsem jeho hrdinství absolutně nežral, statečnost paní Bell taky ne. Ještě horší byly občasné momenty v podaní jejich ratolestí, to mi opravdu lezlo na nervy. Možná by byla větší prdel, kdyby dcerka svýho fotříka na férovku odpráskla. Kdyby do emerického bijáku napumpovali o par míčů navíc a osud rodinky byl tragičtější, neváhal bych nad vyšším hodnocením. 65%

Než jsem tě poznala (2016)

Co to má být? Jako vážně má tenhle film 81%? Chápu, že někoho obměkčil a jdu proti proudu aleee ... za mě osobně kopírka špičkových Nedotknutelných. Příšerná Emilia Clarke, která mi byla sympatická stejně jako Dana Stodolová. Dlouho jsem neviděl hlavní postavu, která by tolik přehrávala a chvílema jsem si přál, aby osudový konec postihl ji. Scénář čitelnej, opět téma, které podle mě nemůže byt vícekrát zfilmováno. Zajímavější by bylo, kdyby Sam Claflin pocházel z chudých poměrů a automaticky by děj nabral na dramatičnosti. Takhle vznikl paskvil umělejší než polystyren. Škoda, že více prostoru nedostal Charles Dance. Dle mého skromného názoru by tahle rádoby dojemná polosračka měla mít maximálně 50%.

Teorie tygra (2016)

Rád sleduji české filmy, rád si počkám na naše novinky. Jsem schopen sledovat i to největší dno typu Babovřesky, proto jsem se obzvlášť těšil na slušně hodnocenou Bajgarovu Teorii tygra. Byl jsem zvědav zejména na Jirku Bartošku a trocha toho negativního vykreslení feminismu. I přes kvalitní obsazeni byl jednoznačně tahoun charismatickej Bartoška. V hlavě se mi omílaly obavy ohledně Kuby Koháka, kterej se nacpe všude kam to jde a působí na mě trapně - moje pochybnosti naštěstí byly nenaplněny. Balzerová s Vilhelmovou působily jako stíhací hyeny bez zábran, hlavně aby měly za jakoukoliv cenu kontrolu nad svými manžílky. Film byl velice příjemnej, vtipné situace se střídaly s černým humorem a dramatickými momenty. Samozřejmě jsem si vědom přemrštěnosti z obou stran, ale právě to bylo nejvíc zábavný.Důležité je pro všechny chlapy přebrat určité poselství do života.

Na ostří nože (1997)

Moc nerozumím, proč mě tohle kultovní dobrodružný survival drama míjelo takřka dvacet let. Film svým způsobem naplnil do puntíku moje očekávání. Výborný herecký výkon Anthonyho Hopkinse, kterej sežral Šalamounovo hovno, působil chladně, nedával najevo stav svého konta a v drsné přírodě se, i přes svůj věk, choval jako kombinace ostříleného prospektora a Aleuta. Scénář byl čitelnej. Od začátku bylo jasné, co je zač Hopkinsova manželka, co má v úmyslu Baldwin a v jakém duchu se bude odehrávat boj o život přeživší trojice. Zlatá devadesátá ještě nebyla ve znamení trendy vývoje humanismu, takže kdo netušil, že první z obětí bude černoch, tak by se měl zamyslet. Bitva s Kodiakem, různé vychytávky a zejména počínání si při zpracování kůže či jiných nástrojů mi přišlo lehce přestřelené. Celkově jsem našel dost kontroverzních událostí, ale je to film, navíc tohohle žánru, a kvituju to. Co mi imponovalo, byla krásná divoká příroda. Tvorba ze severských krajů u mě automaticky dostává o hvězdu navíc, takových filmů není nikdy dost. Objektivně bych dal filmu 3*, ale díky hlavnímu herci a fascinujícímu místu dávám s přimhouřeným okem o jednu hvězdu navíc.