Máma má raka (2016) (amatérský film)

Vždyť já toho kluka mam docela rád. Pohlův styl humoru, některý jeho texty, Mártyho frky - ok. Co se týče filmový tvorby, Máma má raka je pro mě premiéra. Očekávání jsem měl asi až moc velký. Po shlédnutí jsem nechápavě kroutil hlavou. Vždyť to, ty vole, nebylo vtipný. Zasmál jsem se akorát při nakupování perníku od toho tlustýho negra a když Pohlův homo táta balil Kamila v sauně. Drtivá většina rádoby vtipnejch scén byla slabá, prostá až kolikrát stupidní bez myšlenky. Jednoduchej scénář, amaterský záběry, špatný herci ... přitom tyhlecty aspekty by pro mě byly vedlejší, protože mi hlavně šlo o humor. Vyobrazení nasávajících trosek mělo být důvěryhodnější. K Řezníkovi prasárny, nechutnosti, absurdno atd patří, a mě to baví (!!!), jen to mělo být lépe provedeno. Zklamání, 30% max.

Lída Baarová (2016)

Filipe, Filipe, Filipe ... Fiiilipe, Filipe, Filipe. Drahý Zemanův rektální kolíku, víš o tom, že jsi béčko? Nebylo by lepší, kdyby jsi zůstal u klipů Hanky Zaňákový nebo se svým kámošem Hubačem křísily Sanitku? Je ti známo, že jsi za 80 mega natočil sračku? A ještě mluv o tom, kolik let jsi nad Lídou Baarovou strávil. Kurva Filipe, tys dostal od státu, respektive od nás všech, pěkně tučnej příspěvek, a pak předvedeš tohle? Fakt jsi mě nasral. Spousta českých historických nebo životopisných dramat s menším rozpočtem si tě namazala na chleba ... ale tak co, hlavně že se to líbilo prezidentovi a Mirce. Mirka, která by tomuhle normálně dala 30%, s vámi hovady drží basu. Vždyť ten film měl potenciál jako kráva. Mně osobně Lída Baarová moc nezajímá a krom základních informací o jejím životě nic moc nevim, ale vzhledem k její tehdejší popularitě a proniknutí mezi náckovskou garnituru, to mohlo bejt moc pěkný drama. Já ani nevím, co mám pochválit. Asi akorát Martina Hubu, kterej jako jedinej působil důvěryhodně a Rexovýho páníčka. A teď trocha negativ (opravdu jen málo, protože nehodlám sepisovat všechno, co mě sralo - by vznikla esej na 10 normostran). Štěpán Šafránek, básník využívající rýmy k prznění různejch Borůvek a Píšťalek, jako Adolf Hitler? Really? Takhle směšnýho Hitlera, ještě s Pavlovým hlasem, jsem nikdy neviděl. Goebbels? Chlápek nahánějící hrůzu a pak ho hraje tenhle strejda? Na základě představitelského tandemu říšských pohlavárů jsem usoudil. že bych s nima snad šel i na pivo. Co ta Stašová? Bylo nutný, aby ze sebe dělala přehrávající krávu? Hlavní hrdince chybělo hodně do pověstného šarmu a kouzlu Lídy. Táňa naprosto bez emocí, plytká, trapná, ...chápu, že za to třeba nemůže, ale nežral jsem ji to. Obsazení Mádla nebo Révaie, to ani radši nebudu řešit. Co to přeskakování času, zpívání německy a pak mluvení česky, scéna příjezdu Lídy s mámou do Berlína, šílená milostná scéna, trapný provedení Křišťálové noci, Preissův a Stránského dabing ...? Kde nechaly emoce a vážnost? Proč se tomu filmu nedá vůbec věřit, proč to nudí? Hroznej propadák. Šovinisticky dám 2*, respektive 30%.

Tajný život mazlíčků (2016)

Nejsem si jistej, jestli k úspěchu v animákové branži stačí pohled na roztomilý postavičky a perfektní animace. Hovno, nestačí. Těhle příběhů, kdy parta podceňovaných existencí se vydá na záchranou misi, jsem viděl tři prdele. Začátek byl zajímavej, seznámení s postavama taky, i když některý mohly bejt provedený vtipněji. Následná zápletka byla o hovně, většina vtipů a vztahových problémů klišé a tak nám vzniklo průměrné nic. 50%

Hledá se Dory (2016)

Po namlsaní Sausage party jsem se vrhnul na další animák a zklamanej jsem rozhodně nebyl, ba naopak! Nutno podotknout, že jsem u toho byl pěkně zhulenej, takže ke spokojenosti mi občas stačilo vidět, jak nějaka ryba plave v moři a ... a vlastně nic. Samotnej název a volné pokračování Hledá se Nemo mě evokovaly obavy plné nudy, kdy otravná Dory se vydá na výpravu za účelem najít rodiče a bude to jako přes šablonu s prvním filmem. A hle, z principu to možná bylo podobný, výsledek jejího pátrání byl předem už taky znám, ale spousta nových postav a vtipných scén (a ano, některý scénky byly kurva vtipný) tomu dodaly šmrnc. Akční scény měly s realitou pramálo společnýho, malá Dory i přes všechnu svoji roztomilost byla zralá schytat zvedák na solar a Marlin s Nemem hráli druhý housle, i tak se ale jedná o příjemnou a vtipnou podívanou. Díky Markovi Ebenovi a moji zhulenostii se misky vah převážily ke slabším čtyřem hvězdám.

V hlavě (2015)

Kolem klišoidního Inside Out je celkem hype. Myšlenka zajímavá, ale dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Děti film nemusí pochopit, dospělý zas může nudit. Já jsem se pobavil asi dvakrát, při scéně u rodinné večeře a u závěrečných titulků. Líbilo se mi vyobrazovaní chování Riley při absenci některý emoce, ale samotnému příběhu chyběl drive. Putování Radosti a Smutku bylo nudný a předvídatelný, pár detailů to nezachránilo. Samotná postava Radosti mi přišla občas otravná a postava Smutku zase trapná. Nápad originální, potenciál zdaleka nevytěžen. Grafické provedení super, ale tak už to bývá téměř ve všech animákách. Škoda, 65-70%

Prokletý klub (2009)

Víc takových filmů. Musím se přiznat, že jméno Briana Clougha mi bylo známé, ale pořádně jsem ani nevěděl, o koho jde. Informace, že Derby zažilo úspěšnou epochu mě minula. Jízda Leedsu v 60. a 70. letech je proslulá, taktéž 90. léta, ale vzhledem ke konzistenci v těchto dekádách by mě zajímalo, jaké důvody vedly k úpadku klubu. Škoda, že nebylo věnováno pár minut navíc Nottinghamu, jelikož se jedná o další úkaz tehdejší doby. Jakožto fotbalový fanoušek jsem plesal, protože moje znalosti byly obohaceny. Co se týče samotného filmu, tak ten byl zaměřen více na osobnost a charakter Briana Clougha než na samotný fotbal. Legendární trenér byla opravdu kontroverzní osobnost a rozhodně patřil k průkopníkům mind games v médiích, upoutávání pozornosti na sebe a nesmyslného kopání kolem sebe. Jak tu někteří píší, v určitých aspektech by se dal přirovnat k Jose Mourinhovi. Krom vyobrazení jeho chování, namyšlenosti, ješitnosti, zaslepenosti a jiných vlastností, které ho dovedly ke konci v Leedsu, se krásně ukázalo, jak je pro hlavního kouče důležitý asistent a jak je klíčová atmosféra v kabině. Příběh se mi líbil a chápu, že kvůli reálným základům nenabyl dramatičnosti. Taktéž oceňuju provedení tehdejší doby, kdy bývalo celkem normální, že si někdo z kluků zapálil nebo měl pár kilo navíc. Záběry z minulosti mi nevadily, s obsazením jsem spokojen (chvíli trvalo, než jsem si přestal představovat Červíčka) a zajímalo by mě, jestli se Clough opravdu tolik snažil být lepší než Don Revie. Hodnotím krásnými 80%

Klub poslední naděje (2013)

Film poodkryvající tři interesantní a citlivá témata - korporátní moc, předsudky k odlišným sexuálním orientacím a AIDS. I přes občasné pomalejší tempo mě Klub poslední naděje nadchnul a donutil k přemýšlení. McConaughey famozně zahrál Ron Woodroofa, naprosto duvěryhodně a jeho chtíč nic nevzdávat, nelitovat se, žít a ještě zarobit penízky, to fakt cenim. Leto mu více než zdatně sekundoval, hlavní postavy na jedničku a dialogy taky. Jižanská nátura dodávala patřičnej šmrnc. Emotivní příběh doprovázelo i pár vtipnejch situací. Moc zajímavá práce, minimálně 80%.

Vánoční Kameňák (2015) odpad!

Ty píčo, to mě poser. Na Brabcovo veledílo nahlížim dvěma druhy pohledu. První z nich je pohled klasický, kterým hodnotím všechny filmy. Co si budeme, jedná se o totálni bullshit bez špetky vtipu, kreativity, inteligence a vlastně tam je všechno špatně. Jediný, co bych tolik nehanil, je scéna s prezidentem (mezi slepými jednooký králem) a existence nadržených prcin typu Bendová, Molnárová nebo ta starostova dcera Julie. Atmosféra nulová, vtipy stokrát ohraný, herecký výkony tristní, nápad se skokanskym můstkem blitka a vůbec nechápu, proč se do týhle kokotiny Brabec pouštěl ... že by penízky? Nemá Brabec dluhy? Nebo snad zmagořil? Celá série Kameňáku je odpad, ale jaksi taksi se z prvních tří dílů stal kult a zejména díl číslo jedna bych tolik neodsuzoval. Ale tohle umělý protáhovaní bez jakýkoliv inovace, kór ještě bez Zmrdka Trošky, už asi sto padesátej díl, kterej má za úkol akorát vydělat prachy a srát na všecko ostatní - nevim nevim. Chápu, že Kameňáka tvůrci nemyslej vážně a že nějaká dylina z Horní Dolní po vypití deseti lahváčů se tomu zasměje, ale tohle už je moc. Druhý pohled je čistě ironický a zmrdský. Cenim, že plejáda zkrachovalců, neherců a trapáků se sešla v jednom filmu. Chyběl mi snad už jenom Sagvan Tofi, Roman Skamene, Martin Zounar a Petr Rychlý ... samozřejmě bych si mohl vzpomenout ještě na Gondíka, Brožovou nebo Jaro Sypala, ale člověk nemůže mít všechno. Naštěstí nas kluci obohatili o kratké vystoupení vykopávek Upíra, Pitkina nebo dokonce Hrušky s Rosenbergem. Pokud se podívám na výčet charakterů, jsem spokojen.

Buchty a klobásy (2016)

Nekorektní animák, kde pulka slovní zásoby postav tvoří vulgarismy. Mluvící ovce v podobě jídla (dobře, potkáme i napuštěnou mluvící šprcku nebo kundí vyplachovadlo), které má nutkání prcat. Rozdělení na národnosti, spousta rasistických narážek, náboženský vtípky a parodií od Hawkinga až po Hitlera. Děj nikterak složitej, potenciál tohohle "světa" určitě nebyl zdaleka využitej, ale i tak se jedná o animovanou komedii, na kterou jsem čekal. Sausage Party je naprosto ujetá jízda vybočující z jakejkoliv standardů. Na závěrečnou scénu nikdy nezapomenu, po dlouhý době jsem se u filmu hlasitě smál. Týhle pošahaný polozmrdovině bych dal pěknejch 75-80% !

Hvězdná párty (2016) (pořad) odpad!

Proč? Ptám se, proč tohle vzniklo? Jakej to má smysl? Kdo tohle vymyslel? Kdo byl ten ultrakokot, kterej tuhle vyjebaninu plnou rádoby hvězd, zfetovanýho a zadluženýho Péti Rychlýho, trapnejch fórku a přehrávání posvětil? Když jsem během přepínání televizními kanály narazil na tuhle bizarní zhovadilost, tak jsem si nebyl jistej, jestli nejsme náhodou zpátky v časech Vládí Železnáho a jeho skvostů typu Český Bodyguard, Rande a Čtvéráci.