Chalífát (2020) (seriál)

Naprosto skvelej serial s vysokou merou autenticity. Dil od dilu graduje, divaka udrzuje v neustalem napeti. Vyborny herecky vykony, az jsem si chvilema pripadal jak u skutecneho dokumentu. Stret dvou kultur, vnitrni strety Islamu, ale i obycejne rodinne problemy. Silne a tragicke osobni pribehy, kuuurva, bejt starou islamskyho bojovnika fakt nechces. Nejvic sokujici a k posranihodny byla dejova linka naboru divek a vymyvani jejich mozku. A nasranej jsem u toho byl proto, jelikoz se jednalo o nejvic duveryhodnou pasaz. Presne takhle to ve skutecnosti funguje - kurevsky znepokojivy. Serial taky ukazuje, jak moc dulezite v dnesnim svete jsou tajne zpravodajske sluzby, a pritom si to malokdo vlastne uvedomuje. Co shledavam jako hlavni negativum serialu je obcasny chovani agentky / vysetrovatelky Fatimy, pusobilo to kolikrat dost amatersky. Kazdopadne davam 95% a tesim se na dalsi serii, fakt super sonda do fungovani vsech typu akteru kolem ISIS, jejich motivace, viry, nenavisti, strachu ...

Chlast (2020)

Skandinavsky socialni drama v cele s Madsem Mikkelsenem, to proste nemuze byt pruser. A taky ze nebyl. Vyobrazeni beznych lidskych problemu a krize stredniho veku ruku v ruce s experimentem kazdodenni decentni namrdanosti. Vyplneni prazdnoty, novej impuls do zivota, reseni problemu ze kterych se pak nasledne vyklubaly jeste vetsi problemy. Vlastne se jedna svym zpusobem o obycejeny namet, kterej byl akorat skrytej za puvodne neskodnou teorii a samozrejme precizne filmarsky natocenej. S chlastem mame zkusenosti vsichni, takze si lze snadno predstavit, jak se takovej pokus dokaze zvrtnout. Zajimalo by me, kolik jsem uz v zivote potkal lidi, kteri podobny “experiment” pravidelne praktikuji. Chlast je proste vsude kolem nas, nastesti jsem fakt rad, ze pro me je to akorat nastroj zabavy. Bohuzel existuje mnoho lidi, kteri si chlastem neco nahrazuji nebo pred necim utikaji a nedokazi se zdatne popasovat s pricinou danyho problemu. Kazdopadne je mi jasny, ze to je nekdy fakt tezky.

Naked Attraction (2016) (pořad)

Kuk na pero, kuk na kundu. Hmmmm, tvoje pero je mirne zahle doleva, koncis. Hmmm, tyhle kozy prestavaji byt v miru s gravitaci, koncis. Ajejejej, piercing v lasturce, tak to ne, koncis. A tak no, proste reality show o tom, ze si lidi vybirate protejsky na zaklade fimfulinku a buchticek, pak se odhali cely telo, potom i oblicej. Nasledne se soutezici taky svlekne, vybere si finalniho partnera, jdou spolu na veceri a pak pravdepodobne soustaj jak opice. A takhle porad dokola. Jeden dil me bavil, byl to proste zajimavej bizar, ale kdyz jsem pak koukal na sedesatilety pera a seschly cecky, anebo treba na cemry pres ktery vlastne nebylo videt nic jinyho, tak jsem se na to uz s radosti vysral. Fakt naprosta debilita, nicmene nebudu lhat, kdyby existovala ceska verze, urcite bych si pak na internetu nasel nejakej sestrih. A nechapu, proc musi kazdej druhej Brit mit milion tetovani a piercingu.

Nepřátelé (2017)

Kurevsky zajimavej a prijemnej filmovej zazitek. Uz predem jsem vedel, ze budu mit hrejivej pocit na srdci a na sourku. Konecne jsem po dlouhy dobe videl toho bastarda Wese Studiho, tentokrat v o 30 let starsi a moudrejsi verzi, avsak porad ma poradny redskin koule. Do toho muj oblibenec Ben Foster, Arthur z Peaky Blinders a samozrejme sam pan kral Bale. Dokonce se tam na chvili ukazala i nova herecka hvezda s lehce homodejskym pohledem Timothee Chalamet. Proste fakt skvely obsazeni, ktery nasledne vubec nezklamalo. Hostiles je presne ten typ filmu, kterej si rad pustim. Putovani prirodou, nikdo se s nicim nesere. Skvely filmarsky zabery a vyprava. Sonda do dusi a existencniho premilani akteru zastupujicich jednotlivy skupiny divokyho zapadu na ukor hlubsiho deje. Chlapaci poznamenany valkou, obycejna zena srovnavajici se s obrovskou tragedii, ruzny osudy indianu, a to vsecko vyjadreno kratkymi a emotivnimi dialogy. Vsechno v tom filmu melo smysl. Smrt cihala vsude a kdokoliv to mohl vodsrat. Fakt dobre natocenej psychologickej western. 87%

John Wick (2014)

Jako cenim Keanu Reevese za to, jak se ve skutecnosti chova. Zadna posrana celebritka, zazil velky sracky, urcite tajemna a zajimava osobnost. Kazdopadne jako herec me absolutne nebavi, Matrix je pro me picovina a jediny, co se mi kdy s nim libilo, bylo par scen v Roninech. Takze z toho vyplyva to, ze koukat na bezemocniho nesmrtelnyho zabijaka, kterej jentak vyprca s desitkama ruskych mafianu, me fakt nebavi. Jako akcni zanrovka mi to prislo zajimavy tak pulku filmu, syrovost nekterych scen ok, proste zadny srani, headshot, cau, ale pak uz to byla proste nuda. Pribeh naprosto o hovne, jen se mi libil princip hotelu Continental a “uklizecu bordelu”, no a to je tak nejak vsechno. Za me osobne temhle prostoduchejm akcnakum uz davno odzvonilo.

Klub sráčů (2000)

Naprosto stupidni komedie bez jakyhokoliv kvalitniho filmarskyho prvku. Celej film je jen o tom, jestli se podari zrzavymu chlupovi a tragedovi se socialni inteligenci nula zaprcat. Nastesti ma Klub sracu par svetlych mist v podobe lacinyho humoru, kterej mam fakt rad. Staci v specificky situaci rict pero, sukat, hovno nebo tak neco, do toho ukazat kozy, a jsem spokojenej. 55%

Milada (2017)

Těžko říct, proč dávám filmu 2*. Asi jen z úcty k Miladě, zatímco ten vyprclej film ji prokazuje spíš neúctu. Umělý nedůvěryhodný výkony, o hovně atmosféra, šílenej dabing, fakt jsem z toho byl v píči. Hlavně většina epickejch projevů a promluv, no to bych z toho sral. Tvůrci očivdně měli ambici z toho udělat velkofilm, ale dopadlo to přesně tak, jak to dopadá u většiny českých životopisných filmů za poslední roky - na hovno. A střih byl taky fakt hroznej. A komunisti jsou mrdky.

Oktagon Underground (2020) (pořad)

Ondra Novotny dorucil. Tady opravdu neni o cem, smekam.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Neskutecna megalomanska sracka. Nevtipny, trapny, prehnany, vymrdany a posrany. Zlatej starej Spiderman. A ze sceny v Liberci jsem se malem vomrdal. 30%

UFC 249: Khabib vs. Ferguson (2020) (pořad)

Dva mesice cekani se vyplatily. Solidni turnaj s naprosto uzasnym hlavnim zapasem. Na ten nikdy nezapomenu, Justin Gaethje konecne predvedl maximalne koncentrovany vykon a v kombinaci s jeho zeleznymi granaty provedl Fergusona temnotou.