Naše planeta (2019) (seriál)

Mistrovské veledílo, opravdu! Takovýhle záběry jsem nikdy neviděl. Nejlepší možnou demonstrací ekologických problému bylo vytáhnout to nejkrásnější, co příroda nabízí. A do toho ten hlas Davida Attenborougha! Kdybych byl učitelem biologie, tenhle dokument bych žákům pouštěl. Těch osm dílů vydá za mnohé. Diskurz globálních problémů se otevírá více a více, a je nutné v tom pokračovat. Některé statistiky o úbytku všeljakých druhů mě naprosto dostaly. V této době koronaviru, kdy celý svět bije na poplach a konečně možná dochází ke vzájemné spolupráci a solidaritě by bylo taky super si uvědomit, že jednou budeme čelit mnohem většímu a devastujícímu problému. A to je stav naší planety. Pevně věřím, že se to nějakým způsobem zvládne ustát, nicméně katastrofální důsledky už pociťujeme teď. Mnoho míst na planetě přišlo nenávratně o svoji biodoverzitu. Přijde mi naprosto smutné, zbytečné, k nasránívhodné a frustraci vyvolávající, že si sami níčíme něco tak pestrého, rozmanitého, uchvacujícího a co ja vim jak to ještě pojmenovat. Všechny ty mrdky, co pytlačej slony, vybíjej velryby nebo vypalujou lesy bych okamžitě poslal do pracovních táborů. Jo a cenim, ze v tom dokumentu nejsou hadi. Nevidim tam ani zadny pavouky atd, takze ocividne nechtej nektery lidi odradit.

Mike Tyson: Naprostá pravda (2013) (pořad)

Neznám moc sportovců, na který by byly tak rozpolcený názory. Vzhledem k tomu, že v dobách největši slávy Mike Tysona jsem měl plavecké závody u fotra ve varlátu, tak nemůžu chápat, jaká tehdy panovala kolem něj atmosféra. Všechno doháním postupem času. A jedno vím jistě. Bojové sporty potřebujou kontroverzní zlobivý kluky. Bojové sporty jsou křištálovým příkladem spojení sportovních výkonů a show. Mike Tyson se rád ukazuje, má moc rád chechtáky a potom, co byl ojebanej, si chce zarobit ranec. Tahle show splnila svůj účel. Mike se prezentuje jako vlastně fajn strejda a v naší generaci se stává dost populárním. Mě osobně taky dostal, však se podívejte na jeho hotbox nebo trávovou farmu, prostě střelec. Do toho si člověk pustí zápasy nebo aspoň sestřihy a vidí, že tahle malá těžká váha byla naprostou boxerskou hvězdou. Nechci opomíjet jeho trable, to určitě ne. Jen je třeba pracovat s faktem, že jeho dětství bylo naprosto učebnicovým přikladem toho, jak se stát grázlem. V jeho situaci by to takřka nikdo z nás neustál. Já toho kluka mám prostě rád a věřím, že už to žádnej zmrd není. Těším se, až zase o něm zhlédnu nějakej dokument, jestli má totiž někdo o životě co říct, je to on. Ať už se snaži motivovat děti z podobných poměrů nebo aspoň dále propagovat box / bojové sporty. Iron Mike, legenda!

Království zombie (2019) (seriál)

Jéminkote, co jsem to do píči viděl. Z mýho pohledu seriál plný extrémů. Co se týče negativních bodů, chvílema jsem si myslel, že je režisér Nguyen bratranec Hurvínka - Zkurvínek. Moc mě bolelo, že jsem nedokázal v prvních dílech od sebe postavy vizuálně rozlišit, přepnul jsem tedy do módu muž či žena. Velmi mě dosralo, jakým způsobem byly mrtvoly oživovány. Nějakou random kytkou? A co se kolem toho dělo za proces? Proč se víc nepracovalo s lékařskými deníky? Ale ok, uvidíme ve třetí řadě, co nás potká a nemine. Dál mě moc nebavily oplejtačky u dvora, kolikrát to působilo nedůvěryhodně. Naopak co se mi líbilo, byla celkově ponurá atmosféra, příroda, ztvárnění zombie nebo různé bitvy. Samozřejmě oceňuju, do jakého historického prostředí byl přiběh zasazen. Hodit to totiž do New Yorku, kde lítaj Mariňáci ve vrtulnících, umí každej dement. Zatímco vymyslet prostředí Koreji ze 16. století včetně dobových sociálních vrstev nebo vojenských kodexů, to už je kumšt. Výprava taky super. Svoje chyby to tedy mělo, ale jinak se jedná o velmi zajímavé zpestření. Kurevsky solidní 3*, možná časem změknu a dám čtyři.

Velký hack (2019)

Síla internetu a nástrojů kolem něj je větší než si leckdo z nás uvědomuje. Však teď každá píča je marketingovou specialistikou. Osobní data jsou velmi lákavou komoditou. Bohužel, děsí mě, že slouží k ovlivňování mas a spousta zmrdů jako Boris Johnson je využívají k negativním účelům. Politika je čím dál více o emocích. Stačí mít peníze, suveréní sociopatickej charakter a máte vyhráno. A ještě víc mě děsí, jak to bude vypadat za 10, 20 nebo 50 let. Velký bratr brzy i pozná, jestli jsem si prdel utřel dvouvrstvým nebo čtyřvrstvým hajzlpapírem.

Díra (2019)

Kurevsky originální námět, španělská tvorba je mi více a více sympatická. Některý scény mě fakt dostaly, nicméně mě nepotěšil závěr. Tak nějak jsem očekával smysluplné rozuzlení a né píčovinu. 60%

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Jasny, nebudeme si lhat, popularita F1 krucek po krucku klesa. A co je pro celej F1 ansambl to nejlepsi? Spolupracovat s Netflixem! Sportovni dokumentarni serie zazivaji zlate obdobi a Drive to survive toho ucebnicove vyuzilo. Vsak je to krasne videt na prvni serii, ve ktery tymy s nejvetsim BBC (big black cock) Mercedes a Ferrari nebyly zahrnuty. A sup, prvni serie ma uspech a najednou muzeme videt v druhy serii vysmatyho sefa Ferrari. Formule jsem jako dite sledoval a musim rict, ze se rad, minimalne ze zvedavosti, na nejaky zavody podivam. Efekt splnen. Je mi jasny, ze budu vesmes jen koukat, jak vozy krouzej po okruhu a nic moc se nedeje, ale tenhle dokument me proste nabudil jak starou buznu. Mnoho emoci, osobnich pribehu a paradnich zakulisnich her. No a rezisersky zvladnuty za 1*. Tohle proste chce divak v soucasnosti videt. Souboje Pereze s Oconem nebo trouble Haasu jsou opravdu kurevsky zajimavou podivanou.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Bylo mi jasny, ze se nedockam zadny super pecky, ale opravdu jsem necekal toto. Celej serial na me pusobi jako student, kterej se sice nabifloval mnoho dat a terminu, ale absolutne s tim neumi pracovat, nechape souvislosti a kontext. Dopis na velmi slusnej zaklad ve vyprave a filmarine, ale to je kurevsky maloooo. Ve spouste aspektech tomu chybi dotazeni, hlubsi myslenka, vice emoci. Charaktery jsou neslany nemastny. V leccem se jedna o vykradacku Pana Prstenu. A ani nemusim mluvit o tom, ze pokud se nekde sejde particka smradu / pubertaku, kteri si hrajou na hrdiny, tak to z 96% dopada opravdu spatne. No a kdyz uz jsme u tech cisel, nemohlo chybet 4% zastoupeni homosexualu a dva z hlavnich protagonistu si k sobe u ohnicku a muziky nasli cesticku, neskutecny. Ackoliv se jedna o smysleny svet, tak stale vychazi z hodnot stredoveku. Kralovstvi, rytiri, chrabrost, krutost apod, a v takovym prostredi proste neni misto pro homosexualy, statecne a nezavisle zeny nebo afroamericke rytire. Co me taky sralo, byla prace s vyvojem deje. Cela cesta s dopisem na me pusobila jak plneni nejakych questu ve wowku. Nekam jdes, nekoho potkas, neco se stane a takhle petkrat dokola. Nulova gradace. A o pohrbenym zaveru netreba mluvit. Nevim, jestli tvurci maji za lubem druhou serii (drzim se ted za koule a moc moc prosim, kluci z Netflixu, uz tuhle kundovinu znova netocte), ale nejaky vysvetleni ohledne osudu nekterych postav by taky neuskodilo. No nic, krasnych 40% a naserte si.

Hnüs (2019)

Film nabizejici snad vsechny typy emoci. Popravde jsem Motley Crue neznal, jen jsem parkrat slysel o Tommyho aferach. Solidni seznameni s pusobenim kapely, jak je zde mnohokrat psano - takovy hrubsi Bohemian Rhapsody. Prvni polovina filmu vyobrazila pozlatko slavy, naprosta jizda, uspechy, sex, drogy, a sceny s Ozzym byly opravdu neskutecny. V druhe pulce uz byla kolem chlapu negativni aura, dozvuky svych cinu, stres, zavislosti, proste vyobrazeni negativnich dusledku slavy kapely, ktera za to umela vzit.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Naprosto debilní a jednoduchej film. Ani se nedivím, že ho vysílají na Nově. Příšte si radši pustím dokument o homosexuálních zvířatech nebo Chcete být milionářem s Markem Vašutem.

Jak se zbavit nevěsty (2016)

Marcel Bystroň by měl dostat za svoji scénaristickou tvorbu podmínku a 300 hodin veřejně prospěšných prací.