Vaříme s trávou (2020) (pořad)

Mel jsem jiny ocekavani. Reality show nemam moc rad, ale tady jsem to proste musel zkusit. Stejne jak u Tiger kinga jsem videl shodne dva dily. Rozdil je v tom, ze zbyvajici ctyri dily nekdy v budoucnu dokoukam. Show ma jasne danou sablonu. Urvani moderatori, trapne celebrity v podobe hostu, tri co nejvice osobnostne rozlisni kuchari, dana tematika vareni, predkrm - hlavni chod - dezert, nutny pridavek nejake formy huleni do jidla, ochutnavani, hodnoceni ... ja jsem cekal, ze Cooked with Cannabis bude mnohem otevrenejsi, uprimnejsi a spontannejsi, cekal jsem, ze si u toho fakt treba zapalej brko. Bohuzel, soutez dost kazi mira prehranosti a trapnosti. Prijde mi, ze v leckterych americkych show, a nejen americkych, se ucinkujici chovaj jak naprosty vymrdanci. Umela snaha byt pred kamerou cool, neustaly duraz na nejaky osobni pribehy apod. Nastesti dily nejsou moc dlouhy takze to odsejpa a musim rict, ze z nekterych jidel by porotcum v Masterchefovi samou radoti z kreativity puknul kokot, varit totiz soutezici fakt umej. 55%

Máme jasno (2018) (seriál)

Za me super prace. Mnoho temat je velmi aktualnich a dokumentarne nebyvaji zpracovany. Sazka na dynamictejsi pojeti je mozna skoda, klidne bych kazdymu dilu pridal deset minut. Bohuzel, v jednotlivych dilech jsou patrne kvalitativni rozdily a taky mirna prevaha jednoho nazoroveho proudu, nicmene i tak dobry. No a nebudu lhat, v kontextu dnesni korona krize je dil The next pandemic celkem slusnej mindfuck.

Pán tygrů (2020) (seriál)

Absolutne nerozumim tomu, co je na Tiger Kingovi tak wow? Videl jsem dva dily a stacilo. Chapu, v cem tkvi problem, ale nechapu, proc je o tom natoceno osm dilu? Neprijde mi to zabavny, neprijde mi to poucny, neprijde mi to zajimavy, je to jen prehlidka nekolika naprosto dementnich bizarnich charakteru, nemluve o tom, ze i debilni vymrdek Joe Exotic je sympatictejsi nez ta oportunisticka falesna pica Carol. Fakt stacilo, mozna tomu nekdy dam jeste sanci, ale sledovat, jak na sebe akorat picujou vlastnici vsemoznych tygrich chovu, mi aktualne prijde vice nez stupidni.

Air Force One (1997)

Neeee, to byl tak strasne ubohej scenar. 40% a to jen protoze si Harrisona a Garyho vazim. O tomhle filmu budu delat, ze neexistuje.

Nezlomný (2014)

Za 3* by mi mela Angelina vykourit.

Antoine Griezmann: Zrození šampiona (2019) (TV film)

Tady se v komentářích všichni diví, jak je vůbec možné takhle Griezmanna glorifikovat a dělat z něj legendu. Já nejsem nějakej jeho fanoušek, je mi celkem ukradenej. Nicméně je třeba si uvědomit, že to je francouzskej dokument. A Francie vyhrála MS ve fotbale jen dvakrát v historii. A vedoucí úlohu druhého triumfu měl Griezmann. Čtyři góly, tři asistence. Teď si ještě představte, že dal šest gólů na ME, kde smolně ve finále prohráli s Portugalskem. Hodnotit člověka jako legendu během aktivní kariéry moc nejde, snad jen Messi a Ronaldo jimi už dávno jsou, avšak Antoine minimálně mezi legendy ve Francii patřit bude. Když uz jsem jmenoval ty dva polobohy, i na to, stejně jak někteří další typu Neymar, dojel, že prostě kvůli nim nezískal / nezíská Zlatý míč. Minimálně za sezónu 2016 by ho totiž měl. Nutno taky podotknout, že Atletico prohrálo ve finále LM na penalty, to je taky slušnej pech. Můžeme se pak bavit o tom, jaké je vlastně kritérium pro fotbalovou legendu. V generaci kolem Grieze září další hráči jako Suarez, Neymar, Lewandowski, Aguero atd, ale málokdo vlastně získal takové úspěchy nebo jim byl tak blízko. Sám nevím, jestli si na něj za 30 let vzpomenu, ale řekl bych že pravděpodobně jo. Bohužel pro něj, po natočení dokumentu se jeho cesta lehce zadrhla, angažmá v Barceloně není dobře načasované. Barca ma více a více problémů a adaptovat se z hry Simeoneho Atletica na hru vedle Messiho, to je poněkud oříšek. Ovšem kdyby nebylo koronaviru, i tak by pravděpodobně získal španělský titul a vedl by favority ME z Francie. Jinak co se týče toho dokumentu, zpracování taková klasika, ale Griezuv příběh, jakým způsobem se dostal do profi fotbalu, bezesporu zajímavý je.

Cheza je jen jedna (2020)

Sportovní žánr zažívá boom inside dokumentů. A v českých poměrech je Litvínov naprosto vhodným prostředím. Stejně jako v English game nebo Sunderland till i die, i tady je klíčovým aspektem fanoušek. Fanoušek, jehož identita je spojena se sportovním klubem. Fanoušek, jenž má akorát práci a sportovní klub, který mu přináší jedinoj radost. Litvínov je pojem, kterého bychom si všichni měli vážit. Říká se, že jsme hokejový národ, a právě Cheza zapříčinila mnoho našich hokejových úspěchů. Však Nagano, což bylo zdaleka více než jen sportovní úspěch, mělo velkou část základních kamenů právě v oblasti chemičky. A co ten stadion? Vždyť to je naprostá párada, moderní arény jsou jedna jako druhá, člověk si připadá jak v obýváku a to často doprovází umělá atmoféra. V Litvínově chodí na hokej více lidí než v několikanásobně větších městech, to je prostě super sportovní úkaz. Čeho si dál velmi vážím je existence kluků jako Trávníček, Hubl, Lukeš ale i trenérů a managmentu. Jeden srdcař vedle druhého, neuvěřitelný. Rodinný klub s příchutí tvrdosti a nostalgie. Trošku mě mrzí, že se nevyužilo více materiálu a neudělaly se třeba dva díly. No a Martin Hoffmann taky super, za mě pět hvězd jako vyšitejch a ano, berme v potaz že tvůrci nemají takové možnosti jako Netflix.

Hra z Anglie (2020) (seriál)

Čekal jsem, že se English game bude věnovat čiste fotbalu a dení kolem něj. Seriál se spíš zaměřuje na sociální vrstvy a trouble průmyslové Anglie, které fotbal spojuje. Chvílema mi to až připomínalo nějakou rodinnou ságu. Bohužel mě taky domrdalo, že mnoho zobrazených osob či věcí je pravdě na míle vzdálených. 65%

Senna (2010)

Obecně jeden z nejlepších dokumentů, jakej jsem kdy viděl. A nejen to, takových emocí jsem snad necítil ani u Titanicu když mi bylo 12 let. Kór když Ayrton několikrát mluvil o riziku závodění a smrti. Senna je brazilský Bůh, víc už je tak možná jen Pelé. Je mi jasný, že prezentace Senny v dokumentu byla celkem jednostranná, ale mrdat to. Skvostná práce a souboje s Prostem, to musela být opravdu strhující podívaná.

Očima mého otce: Příběh Rondy Rousey (2019)

“For me, MMA is like speed chess. It’s like I’m herding a person into a certain position. Say my endgame is an armbar. I’m not gonna actually take you and put you there. What I’m going to do is convince you that it’s a good idea to move in the direction I want you to go.” – Ronda Rousey. Ronda byla naprostým fenoménem. Ženskému MMA přicházím na chuť pomalu, její zápasy jsem viděl jen ze záznamů a proto bych si ji přal ještě jednou vidět v kleci. Ten hype kolem ní, její sebevědomý nástup, úspěšný armbar a radujícího se Gene LeBella. Zpracování dokumentu nijak výjimečné, chvílemi až moc “srdcervoucí” a taky jsem moc nerozuměl, proč byl tak urychlen jeho závěr. Záběry natočené v průběhu její kariéry sice ok, ale proč dokument vyšel v roce 2019, když poslední materiály byly z roku 2016? Bylo by zajímavé se více věnovat konci její kariéry a i tomu přechodu do WWE. No nic, díky MMA obsahu, strýčkovi Danovi, Rondě a jejim fellas a mojí férovosti uděluji 5* !