Muži v offsidu (1931)

v 70.rokoch, keď to bežalo v pamätníckych filmoch v nedeľu podvečer som to musela pozerať ako malá, ako predsvesť, že na druhý deň zas to tej hnusnej škôlky...iná zábava v telke nebola... asi preto som mala k tým dedkom odpor. A keď som si to pozrela neskôr, zas to isté. Jéééžišmárja józef,ja mám na českú babičku tie najlepšie spomienky, aj na deda zo Severu Čiech, boli to srandisti a krásni ľudia, ale žeby sa niekedy takto pitvorili ...skoro ako švejkoviny krížené s Hrabalovinou. Nepáčilo sa mi, nie a nie, Ale čerta starého na tom záleží, ten film už ocenia aj tak len znalci -pamätníci.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

prepracované pozadie knihy na mňa pôsobilo o dosť silnejšie...ani pokračovanie som už potom nečítala.Nebolo treba. Skôr spisovateľ si potom dal dlhšiu pauzu, aby sa neprepadol pod depresívnu čiernu zem. To bol ale veeeľmi popletený ujo, čo stvárnil vraha. a zas toľko vykonštruovanej krutosti osadenej do takého hnusného prostredia ,ktoré bolo podtónované šedivým severom že hlavný hrdina si musel šlahnúť 4 presá, aby to každé ráno tam rozchodil, vo filme nenájdete. Ale je to len dobre...film podľa mňa dobre vypracovaný, naozaj je v prvej 100vke krimi storočia.

Shaolin fotbal (2001)

a veru tak. toto je dopísmenka naplnená predstava starej dobrej tradičnej blázincovej zábavy z matičky Ázie. kľudne pozrite, neoľutujete.

Nitro Circus (2009) (pořad)

ak sa naučia niečo okrem uááááu huuuustýýý odovdať a posunúť sa ďalej, lebo aj také obyčajné Kung fu je umenie boja,a povýšia svoje pokusy o prejav kvality života, potom zvýšime..a to kompletne celý náš tím .

První rána (1996)

Jackie toho toľko natočil, že je to až na 3 výnimky tutovka, o čo pôjde. Dobre pozerateľná Chanovka.... ako to len stále robí ? ja by som okrem nechtov na nohách už mala transplantované asi všetko.

Nanking! Nanking! (2009)

dostal ma. Naozaj som zapálila sviečku a posedela v tichu a kľude pri nej.

Poslední císař (1987)

vtedy sme na to pozerali ako Alenka v ríši divov. A dnes? aj dnes je to rovnako výnimočný film

Tygr a drak (2000)

dych berúca podívaná. dá sa pozerať s odstupom času stále a znova a je to vždy ešte o kúsok lepšie. AngLee je ANGEL filmu.