Saltburn (2023)

Naprostá bomba! Nejdůležitější z celého filmu je posledních 10 minut. Film i herecký výkon hlavního hrdiny jsou na Oscara.  Opulentní film plný nápadů a náznaků. Musel jsem překousnout expresivní scény, které vyvrcholily pohlavním stykem na hrobě, ale konec filmu tomu všemu dal smysl. Nenápadný introvertní psychopat dal šach mat extrovertním bohatým prázdným rozmazleným psychopatům, kteří ztratili sebezáchovné instinkty.

Zemský ráj to napohled (2009) odpad!

Trapné ubohé, nesympatické role i herci. Nelichotivé zrcadlo nastavené disentu. Pokud to psala Boučková tak na tom asi něco pravdy je.

Kód Enigmy (2014)

Brilantní, smutné, válka je strašná. Každá. Váhal jsem nad tím ubrat jednu hvězdu za politickou korektnost. Ideologie jsem si za svůj 65 let dlouhý život užil až dost.

Stvořitel (2023)

Opulentní výprava. Děj na úrovni Dne nezávislosti. Američané zachraňují svět. Konec je ubulená sluníčková limonáda. Úplně to zabili.

Vánoční příběh (2022) odpad!

Začátek vypadal jako nevinná bezpohlavní vánoční idyla, která bezradně přeplynula v neuvěřitelnou trapárnu korunovanou zamilovanou Jiřinkou B. a kázaní ctihodného otce tomu dalo pomyslnou korunu. Hercům z toho  muselo být na zvracení. Ale hypotéky, složenky, zámky a vinice se neptají. Kdo psal scénář? To nemohla Pavlásková myslet vážně.

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Když jí miluješ není co řešit.

Favoritka (2018)

Proč je to tak morbidně natočené? Proč si tvůrci myslí, že hrabat se ve hnusu je umění?

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Je to odporné. Vojáci, funkcionáři, právníci a ekonomové se nenuceně baví a vtipkují jak nejlaciněji průmyslově zabít 11 milionů mužů, žen, dětí a starců. Skoro se jim to povedlo. Děkuji tvůrcům filmu. P S. Vražda na tyranu není zločin.