Velká ryba (2003)

Buď jsem měl špatnou trávu a nebo byl ten film opravdu dokonale otravný. Vypnuto asi v 95 minutě. Fakt jsem se snažil zuby nehty, ale to prostě už nešlo. Já si nakonec nemyslím, že byl nápad nějak zlý, ale to provedení ničím nezaujalo. Jako by mi skoro každá situace a dialog v tom filmu říkaly, vypni to. To, že se film celou dobu tvářil jako, že není třeba ho brát tak úplně vážně, mu možná v nějakých scénách prospělo a já se určitým absurdnostem i zasmál, ale to stejné ten film naprosto zásadně v mnohých jiných situacích nelítostně potápělo. Herci se podle mě a to mě hodně zamrzelo, taky ani nějak moc nepřetrhli pro lepší výkon a tím pro lepší dojem z filmu. Takové, tak to teda odehrajeme a půjdeme domů. Takže ve výsledku snad krom toho, že jsem se nějakým vtípkům občas zasmál a ocenil hezký vizual a práci s kamerou, což ale a ještě k tomu u Burtona nepokládám za něco navíc ale za samozřejmost, mi ten film nic nedal. A troufám si tvrdit, že i kdyby se zázrakem dělo v těch závěrečných 25 minutách, co jsem s chutí vypustil něco zásadně jiného, což si stejně nemyslím, přes to by to film jako celek asi těžko zachránilo. Třeba příště. Až to bude v telce, tak se na to pro jistotu ještě podívám.

Ong-Bak 2 (2005)

Tohle přece není Ong Bak 2. Tohle je jiný film a hází to podle mě docela bordel, protože Ong Bak 2 je zde také. Tohle je vynikající Protector. Kde je můj sloon ? Hedžž, bum, bác. Jojo.

Kniha přežití (2010)

Wow. Tak tady to místní hodnocení zcela nepobírám. Jasně se ukazuje česká nadutost, spočívající v ateismu aneb, jak mile jde jednou o bibli, sebe líp nastříhaný, vymazlený a naprosto peckový film nemůže zde asi obstát. To je typické. A já si vždycky říkal, že u hodnocení tady toho filmu sakra něco nehraje. Sedlo mi to takovým způsobem, že ani nemám pomalu souvislých slov. Těžko hledat v postapokalyptickém světě většího cool tvrďáka než je Eli. Akční scény i když jich není moc, jsou bezprostřední lahůdkou, u které by se mohl klidně inspirovat i Mendes na nového Bonda. Svět je zde nastíněný zároveň melancholicky prázdně a z vizuálního hlediska taky pestře a rozmanitě. Ty obrazy zničených dálnic a mostů, to bylo fakt mega velké žrádlo. Záběr zastřelení v doprovodu blesku, to už prostě jen byla jedna z nejchutnějších lahůdek, co jsem kdy viděl. Příběh samozřejmě není nějak složitý a podle mě je to dobře. Proč si hrát na složitosti, když to jde udělat lehce jako čerstvý vánek ? A právě vzhledem k tomu, že mě bible nechává prostě určitým způsobem chladným, nehodlám dělat aféru z toho, že jde v tom filmu především o ní. Scény co měly působit dramaticky, na mě působily dramaticky. Scény co měly působit akčně, na mě působily akčně. Dialogy mi nepřišly hloupé ale naopak určitým způsobem epické. Dvě hodiny kterých jsem se i trochu obával, utekly jako voda. Herecké výkony jsou jen další věcí, co tenhle film tahá na nedoceněný vrchol. Mila Kunis zcela Boží stejně jako všichni ostatní. Možná akorát bylo občas trochu mdlé to, jaký byl Eli vyloženě slušňák. Někdy mi to jeho slušňáctví přišlo vyhrocené na samotnou hranu únosnosti, ale zase chápu, že šlo zkrátka o to, aby představoval světlo v temném světě plném temných lidí. Myslím, že jsem snad napsal vše, co jsem chtěl. I když, o tomhle filmu bych asi mohl psát hodiny. Jsem vždycky šťastný, když zjistím, že ještě pořád existují skvělé filmy, co jsem neviděl a u tohoto se mi to stalo. Ps: Zdejší hodnocení na tento film podle mě nelze brát vážně.

Bůh před soudem (2008) (TV film)

Velice kvalitní film, který prostě těží z naprosto výborného scénáře. Do jisté míry by si člověk mohl klidně říct, že ten scénář byl i docela troufalý a to je dobře. Klidně víc takových konfrontačních scénářů. Naprosto všechno co v tom filmu padlo, mi přišlo nadmíru zajímavé a to i přes to, že by se ten film měl asi přeci jen brát s malou trochou nadsázky. Dobře zajímavé a originální.

Nadaný žák (1998)

Zajímavé a podle mě dost těžké téma na zpracování. Singer se s tím vypořádal obstojně. Já jsem to Bohužel viděl v docela zlé kvalitě a dost mě to mrzí, protože si myslím, že v lepší kvalitě bych si ten film určitě užil daleko víc. Hodně scén a záběrů bylo zcela mrazivých a dech vyrážejících. Prostě další drama, jak má být. Ten kluk byl velice zajímavý hajzlík a do jisté míry také psychopat. Líbil se mi určitý vývoj jeho postavy z horšího, k ještě horšímu. Nacistický pohlavár také nebyl vůbec špatný. Asi mě trochu nebavilo pořád dokola to sterilní schéma stejného prostředí, škola a dva byty. To bylo takové, řekl bych přeci jen trochu laciné. Ale možná mi to taky tak mohlo přijít, právě kvůli té zhoršené kvalitě, kterou jsem měl k dispozici. A taky se mi film chvílemi dost vlekl. Ale jako prostě obstojně natočené drama s originálním tématem. To jo.

Prometheus (2012)

Film naprosto o hovně. Tu jednu hvězdu dávám jako pojistku, kdyby se tam náhodou pak něco ještě stalo, protože jsem to opravdu nedokoukal ani na podruhé do konce. A to ne z únavy. Byl jsem naprosto čilý, prostě jsem to normálně vypnul, protože mě čekal ještě jeden, podle mého názoru lepší film a už se mi tady u té naprosto bezduché sračky nechtělo čekat. Fassbendr jako robot byl fajn. Celkově mi herci nevadili, řekl bych, že dobré osazenstvo. Ale takový scénář prostě nemůže u mě nikdy projít. A je pravda, že mě nikdy ani klasické filmy o vetřelcích ničím nefascinovali. I když, o tomhle se právě říkalo, že to ani moc o vetřelcích není, což nebylo. I přes to to bylo zcela neúnosné a nestravitelné.

Země policajtů (1997)

Těžké na ohodnocení, těžké. Je to takové tvrdé. Tvrdý oříšek. Na úplný začátek bych napsal, že celá ta zápletka ohledně Supermana, mi od začátku až do konce přišla strašně přitažená za vlasy. Děj se neuvěřitelně vleče a táhne, ale přes to má tendenci nedat vám odpočinout a ten film prostě dokoukat. Teď pro změnu trocha chvály. Herci, to je jasné. Brilantní herecké výkony a to se netýká jen těch, které zde většina lidí zmiňuje. Skvěle tam zahráli všichni bez jakýchkoliv výjimek. Osobně bych vyzdvihl Liottu, kterého já osobně do poslední vteřiny žral i s navijákem a tajně jsem doufal, že se z jeho postavy nakonec ukáže to nejlepší. Keitel jasný, ten snad ani zklamat nemůže, to on neumí. Atd. Prostě určitým způsobem koncert. No a zpět k tomu hodnocení teda. První polovina filmu by možná i byla na slabší čtyři, ta druhá mě ale paradoxně uspávala. Vlastně od doby co Fred začal tzv pátrat na vlastní pěst, na místo abych se dostával do toho správného varu, což asi tvůrci podle mě zamýšleli, já spíš naprosto vychladl. Závěr pak byl, jak už zde bylo dostkrát psáno zcela velkolepý. Takže ten mě zase svižně probral k životu. Jenže co z toho ? Pak už jen konec. Těžké na ohodnocení. Ale je to něco mezi 3 a 4. Takový na polo hluchý film.

Hannibal (2013) (seriál)

Jedna která hraničí s odpadem, nevím, co na tom kdo vidí. Jak zde už kdosi napsal, tohle není Lecter. :( Seriál je sám o sobě nudný. Viděl jsem asi pět dílů a ani jeden mě vlastně ničím nezabavil. Jen hromada rádoby chytrých keců, který ve skutečnosti za nic nestojí. Sem tam někoho zbaštíme, sem tam někoho zabijeme. Ale žádná husí kůže, žádné sympatie a to k nikomu tam a vlastně ani žádný smysl. Nic prostě. ( A názory R:I:P nejdou brát vážně).

Mars útočí! (1996)

Krásná vzpomínka na dětství. Tenhle film má hodně vad. Třeba mimo jiné naprosto nejisté a nevýrazné vyprávění. Nebo třeba to, že pořád máte pocit, jako by se toho vlastně nic moc nedělo, ale při tom vás to, co se odehrává na obrazovce, chce jasně přesvědčit, že děje. Ale co, vždyť tohle je prostě tak nádherná a bezkonkurenční blbost. Navíc, něco jako Burtonův splněný sen či vize ? Podle mě tak trochu určitě ano. Jak si ti ufoni z lidí dělají neustále prdel, to je prostě jen třešeň na dortu. Nicholson naschvál přehrává, jelikož to dělá asi každý prezident. Tom Jones ?? :D:D:D No to mě poser. Ten to tam naprosto zabil. Ale jako sympoš. Asi by mi jako herec opravdu nevadil. No a pak dvousekundová DeVitova paroimitace právě na adresu Toma Jonesa, to je zkrátka minimálně za půl celé hvězdy navíc. Hodně trávy k tomuto filmu a 4 hvězdy nejsou problém.