Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D (2011) odpad!

Tyyyjo. Tak to bych ani neřekl, že to jde tak posrat. Co s tím Fimfárem najednou udělali tyyjo? První dva díly byly naprosto skvostné, já nechápu, jak je možné, že se tohle třetí od prvních dvou tak strašně a obrovitánsky liší. Tohle je jako zlý, třetí, zlý, rozmazlený, zlý, zlý, zmutovaný a šeredný bratr dvou krásných a hodných miminek. nechápu.

12 let v řetězech (2013)

Perfektní Benedict, který mě až v tomhle filmu přesvědčil ne jen o tom, že umí hrát, ale hlavně o tom, že i mě dokáže bavit. Ještě o chlup lepší Michael alias Magneto alias Fassbender, to je opravdu velký hráč. I Pitt v miniroli moralizujícího Kanaďana mě hodně pobavil v pozitivním smyslu. Zatož ale hlavní hrdina mě nějak extra nepřesvědčil, vlastně mi tak nějak přišlo, že se ten chlap tváří pořád stejně. Jako na zaporáka v novem Bondovi jsem na něj fakt hodně zvědavý, jestli přesvědčí a nebo bude stejný jako v tomhle. A co ten film vlastně no. Dalo se to pozřít, nemůžu tvrdit, že ne. Ale viděl jsem i dramata, které jsem si pouštěl třeba celý týden v kuse, jak byly super a tohle drámo mezi ně nepatří. Takové suché prostě. Dneska totiž už tady ty dramátka podle skutečností celkově moc nestaví na nějaké gradaci příběhu a pestrosti. Je to všechno takové ploché a ten film konkrétně tenhle, působí, že prostě od nějaké dejme tomu 45 minuty nenabídne nic noveho a přesně tak to i je. Dřív to bylo jiné. Mně to prostě nic jakožto divákovi nepřineslo. Filmový zážitek v tom pravem slova smyslu mi to nedalo. Průměr.

Nymfomanka, část I. (2013)

Ty ale joo. Jako joo. Já už sice vlastně nevím, o čem to bylo, což samozřejmě myslím s nadsázkou, ale vím, že dojem, který to v mé duši zanechalo, byl hluboký. Člověk je občas znechucen, občas překvapen, sem tam se mu ježí i ty chlupy, o kterých si byl jist, že neexistují a občas dokonce i příjemně pobaven. Takže joo. Tenhle rejža je zajimavá osoba. Navíc mě určitýcm způsobem přitahují ti, o nichž nemám, u všeho co natočí valné mínění a třeba takový Antikrist mě vkusem zcela obešel.Tohle má ale uplně jinou uroveň a stejně jako Melancholia, to ve mně prostě zanechalo silný a hlavně dobrý dojem. Hele a ta herečka Charlotte, ona je fakt pekelně škaredá tyyjo, ale to jen tak na okraj. Druhou část bych okomentoval uplně stejně jako tu první. Takže ji ani komentovat nebudu. Nehodnotím to totiž jako dva filmy, beru to jako celek a ten je za pět. Je to jiné, než na co jste zvyklí, vyčnívá to, ale zároveň to prostě fakt baví a rafinovaně střídá emoce jako na běžícím pásu.

Vlk z Wall Street (2013)

Mě to teda nedostalo a za tak výrazný film, jak se z toho dělá, bych to určitě nepovažoval. Scorsese mě víceméně sklamal. DICaprio to zahrál fakt supr na vybornou. Scéna, v které se spraškovaný neschopen pohybu plazí z budovy přes venkovní schody až do auta, byla bezva. Hláška, nezatinej se pořád, vypadáš jako idiot, fakt supr. Ale jinak mě v tom vlastně nic krom toho, že to zahrál fakt dobře, nebavilo. Tři hodiny ? A proč tři hodiny ? Výpovědní hodnota filmu je víceméně nulová a to je na to, že to má tři hodiny docela slabé. Já se o tom člověku krom toho, že to byl docela mazaný a hlavně sfetovaný idiot, vlastně vůbec nic nedozvěděl. Tři hodiny !!! Sori ale to není dobre, nehledě na to, že ten film byl vlastně o ničem. To nemělo pořádný příběh. špatne. Ale na druhou stranu jsem to vydržel cele. Ještě jednou aby bylo jasno, DiCaprio byl fakt sám o sobě ocenitelny, ale ten film už určitě ne. PS: A ať si o tom myslí kdo chce, co chce, tahle látka by byla jak dělaná pro Miloše Formana. Myslím, že by z toho dokázal vyždímat mnohem víc než jen štětky, drogy a love.

Komorník (2013)

jako Forest supr, ale jinak je film jen takové malé rodinné dramátko. Čekal jsem vice. Nuda.

Fando a Lis (1968)

Sic do jisté míry určitě nepochopené. Přes to zcela bravurní a co je důležité, docela dost inspirující. A ta herečka (dcera režisera), ta byla překrásná.

Machete zabíjí (2013)

Jako při pomyšlení na ten film se ještě teď Bůhvíproč směji jako debil. Chamelon byl jedna z nejoriginálnějších postav filmové kinematografie. Mačeta řádil jako zamlada, nebo zastara, fakt nevim, ale bavil jsem se a dokonce víc, než u prvního filmu. Jako já mám na pičoviny slabost. Jak tam Padají hlavy, je tam spousty dobře vypadajících děvek a hrdina kterému je vlastně uplně všechno jedno včetně toho, jak u toho vypadá, na to já mam asi slabost. Vytekající mozky, zabíjení na takové způsoby, že nebudeš vědět, čí seš. Jojoo, to je ono. Sic laciný a jak zde bylo i psáno, na uchvatnou Planet teror zcela nedosahující, přes to bez výhrad zábavný kus.

Kouzelníci (2013)

V rámci kouzelnického žánru lahůdka.

Sviňák (2013)

Bylo to určitě velice skvělé. Z ničehonic byl špinavý polda naprosto v prdeli, ztracen ve svých halucinacích, to je druhá polovina filmu. Ta první, řekl bych mírně poučná, byla zkrátka o tom, jak zdiskreditovat (a nebo vyšukat) všechno co se hýbe a dýchá, pokud možno rychle a snadno, bez zábran. Proč poučná ? No člověk se tam naučí, jak být snadno a rychle výborná kurva na ostatní. Takový rychlokurs bezcitného oblbování je tenhle film. Jen, a to snad píšu poprvé v životě, mě mírně zklamal Jamesův výkon, jako ten feťák mu prostě nešel moc hrát, nevím proč, ale je to tak. Škoda. Zrovna jeho mám moc rád a asi pravě on je paradoxně to, co mi brání zde pět hvězd dát.