Elysium (2013)

Naprostá hloupost, že je tenhle film na hovno. Není, je to fajn Blomkamp pořád stejně originální ve všem, co dělá. Jen to prostě není District noo. Lidi co to tady haní, by se měli stydět a dalšího Blomkampa za trest vubec nevidět. Vubec nevědej.

Rivalové (2013)

Deset z deseti lidí mi řeklo, na to se podivej, to je prvotřídní zaležitost. Není. Film co se vytratí, film co už není třeba nikdy vidět.. Film co určitě prvofázově pobaví. Ale film, co nemá nic navic. Sterilní. Herec co ztvárnil onoho Laudu, film držel nad jakousi hladinou. I ten druhý herec byl fajn. Celkově mě herci jako takoví bavili. Ale ta drama atmosfera, kterou jsem prostě čekal, se opravdu nějak nekonala.

Wolverine (2013)

Úplně hrozná a zbytečná věc. Ale nejhorší na tom je fakt to, že já to přece říkal už od té posrané první klapky, že to bude na hovno. ach to mé tušení. No a překvapení se nekonalo. Dvě hvězdy za bitku na tom vlaku, nebo co to bylo, páč tam vím, že jsem byl udržován při životě, a za Wolverina jako takového, nelze jej totiž nerespektovat, ale film fakt na hovno. :( stejně jako ten předešlý a ten byl možná i o chlup lepší ještě k tomu. Wolverini jako film, mají asi prostě zatím smůlu, možná to chce vzít ale už fakt úplně z jiného konce, když už, ale tohle fakt nee. Dovedl bych si představit film o tom, co Wolverine zcela konkrétně dělal těsně před tím, než se objevil v X-Men. Třeba mě upalte tyy jo, ale pořád lepší a zajímavější námět na film, než chaotické pobíhání v Japonsku, od ničeho k ničemu, s bandou otravných a škaredých Asiatů v zádech a všude kolem, kam se podíváš. Nehledě na to, že... Ušetřím si slova.

Muž taiči (2013)

Koketoval jsem mezi 3 a čtvrtou hvězdou. Všechny komentáře tady na ten film jsou docela výjimečně věrohodné a dá se z nich čerpat a ještě k tomu se člověk občas i zasměje. Mně byly sympatické bitky a jejich počet. Bylo toho opravdu hodně a Keanuovi bylo asi docela jasné, že kdyby se každých deset minut někdo s někým neseřezal, vypínalo by se ve velkém, takhle to ale mělo šťávu a o tzv fighty (které byly výborně nasnímané a sestříhané) rozhodně nebyla žádná nouze. Keanu svoji roli dost možná přehrával do nehraní záměrně pro věrohodnost tohoto typu filmu, a že mu to šlo. Jinak zkrátka sesbíral to nejlepší a občas i to nejhorší ze všech filmů, v kterých kdy hrál a režisérsky se to pokusil dát dohromady. A já říkám, proč ne ? Po uležení v hlavě tu 4 nemohu dát, ale není to nic, co by mělo člověka nějak urážet, příjemně se na to dívá třeba s přáteli.

Red 2 (2013)

A nejsou tohle náhodou tak trochu Postradatelní po Willisovsku. Akce až za hrob dobře nastříhané a s dobrou kamerou. Ale hlášky mi nějak nefungovaly a vtípky mi připadaly velice ploché a tak trochu o ničem. Při tom film držel a podle mě fungoval tak, jak fungovat měl. Ale jednoduše řečeno trochu dost sterilní zpracovaní na můj vkus. Nic neočekávaného, příběh občas docela zmatený na to, jak jednoduchý vlastně byl. A na takový typ filmu jako je Red 2 bych příště doporučil Bekmambetova, nemůžu si pomoct, ale zdálo se mi, jakoby někdo chtěl tak trochu napodobit jeho rukopis, tak proč to příště nezkusit přímo s ním, třeba by to nebylo ve výsledku tak moc ploché a samoúčelné. Jednička byla rozhodně propracovanější. Což o to, mně přeplácanost nevadí, když je dobře natočená, ale film se nesmí pyšnit pouze tou přeplácaností.

Světová válka Z (2013)

Shrnutí kladů a protikladů. Pitt nezahrál špatně. Za střih a režii akčních scén bych sekal ruce a uděloval pokuty. Téma zombí samozřejmě vyklišované a proto dokážu ocenit originální příběh a scénář. Cestování v takové situaci musí být určitě vždycky fajn. Zpracování ale působilo, že film neví, co je vlastně zač. Akční scény - sekat ruce a udělovat pokuty. Toť ve zkratce vše. Průměr průměrovitý to ve výsledku hodí. Ještě bych dodal, prvních dvacet a posledních dvacet minut filmu bylo skvělých, jen ten střed stál vlastně za hovno. Tenhle film na plné čáře shazují akční scény a já nechápu, co se na tom komu líbí. Jedním slovem nepřehledné. Někomu ty nesouměrné chuchvalce obsahující všechno, na co si člověk vzpomene, včetně milionů zombíků, kulek a Pitta všude možně v pozadí i v nepozadí v záběru na 1 vteřinu imponují. Mně ne.

Kick-Ass 2 (2013)

To byl naprosto luxusní nářez. Vůbec jsem nečekal, že by se knedla Wadlow třeba jen přiblížil kvalitám jedničky a čekal jsem docela propadák. Ale Wadlow k mému vlastnímu údivu o chlup překonal i samotného mistra. Na začátku mi přišlo, že Moretz mírně přehrává, ale to se postupem času spravilo. Nakonec musím uznat, že všichni zahráli velice slušně. A nemyslím si, že by tohle byla o něco větší a nesmyslnější splácanina než jednička. Možná spíš právě naopak. Akčních scén bylo požehnaně a byly občas i mírně epické, dokázal jsem si je perfektně vychutnat se vším všudy. Střih byl občas zběsilejší, ale nebylo to nic, v čem by se nedalo orientovat. Carrey v roli zapáleného dobráka a taky docela mlátičky rozhodně nezklamal, bylo ho tam sice docela málo, ale to se dá pochopit vzhledem k tomu, že o jeho postavě ten film zkrátka tak úplně nebyl a neměl být. Ale Hvězdy a pruhy byl fakt drsný týpek, tahle role mě potěšila hodně. Pro mě osobně tenhle film velké překvapení letošního léta a vedle Muže z oceli a Odpouštějícího Boha je tohle rozhodně další z mega hitů tohoto léta. Plná palba není vůbec žádný problém. A to je o hvězdu víc než dostal můj oblíbený režisér za jedničku. Opravdu se mi tohle zdálo ještě o chlup lepší, dynamičtější, vychytanější. Jednička byla velice dobrá, ale občas mi v ní něco jakoby vázlo. Tady jsem ten problém neměl. Ps: Záporák byl tak neuvěřitelně originální, že jsem něco podobného snad ještě ani nezažil a je to možná zvláštní, ale ten idiotskej kluk mi svým jednáním občas připomněl i Jokera.

Jak dopadají zoufalci? (1999)

Tento film se mi překvapivě asi líbil ještě o chlup víc než jednička. V mnoha momentech to byla velice dojemná podívaná. Syrovost až odpudivost jedničky to samozřejmě nemělo. Ale mělo to zase jiné věci. A jak jednička zcela a samozřejmě i účelně postrádala jakoukoliv kladně citovou linku, tak tady bylo místa pro city docela dost a to i přes to, že syrové a násilné momenty zde také nějak zvlášť nechyběly. Je to prostě pro mě osobně docela jiný typ filmu. Z jedničky naskakuje doslova husí kůže a člověku se chce brečet z toho všeho hnusu, v tomhle filmu ale jde třeba spíš i o slzy dojetí. Citově je tenhle film prostě na docela jiné úrovni a mně to nevadilo. Závěr filmu byl pak naprostý NAPROSTÝ mazec. Kdybych to měl shrnout, jednička měla silný dojem a nebyla vlastně příběhově rozhodně v ničem špatná, ale dvojka ve mně něco možná nenásilně zanechá a nebude to negativní, bude to pozitivní. Jo a druhá dějová linie s gangy mi nějak nevadila, naopak byla v mnoha ohledech docela zajímavá, aneb jeden z dalších receptů, jak rozpoutat docela snadno, zcela nechtěnou válku gangů.

Dexter (2006) (seriál)

1. série - 5/5, 2. série - 3/5, 3. série - 1/5, 4. série - 5/5, 5. série - 2/5, 6. série - 4/5, 7. série - 3/5, 8. série - 2,5/5.

Hrdina (2002)

Naprosto luxusní film. Vizuální a choreografická lahůdka. Příběh a jeho vyprávění docela dost originální dle mého názoru. Co dodat. Levitující mistři plní přemoudřelých myšlenek, které po celou dobu zaobaluje neuvěřitelně krásná atmosféra, to je něco, co já mohu, to je dokonce něco, u čeho já místy tleskám a místy chrochtám.