Američan (2010)

K tomuto mám jen dvě slova: Ale hovno.

Řezníci (2003)

Mikkelsen se mi asi nikdy nelíbil víc. Já měl hodně dlouho opravdu obavy, že ten chlap zase tak dobře hrát neumí, jak se říká, ale tento film pro jednou nastavil ten kratší konec směrem ke mně. Ale za výbornost toho filmu nemůže zase jen jeden člověk. Rejža a scénárista v jedné osobě, to je přeci člověk, který tahá za nitky. V tomhle filmu tahal opravdu zdatně. Dlouho jsem se tak nenasmál. Navíc, tohle není jen komedie, je to do určité míry psychologické drama, odehrávající se mezi dvěma bratry. Je to drama, odehrávající se ve Svendově hlavě. Je to drama, odehrávající se v naší puse a jejich tmavé přípravně na maso. A přes to všechno drama a určitou psychologii si ten film a to umí opravdu jen málokdo, dokáže pořád udržovat ten komediální nádech. Dokonce asi i závěr by jste možná čekali ostřejší ale ne, skončilo to jako správná komedie a to sympatickým koncem. A mě ten film dost potěšil, protože přes to, že jsou ti řezníci víceméně magoři (hlavně teda ten jeden), jsou to i sympatičtí chlapíci, co vás zvládnou rozesmát a nebo taky dojmout levou zadní. Tento film - respekt.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Jojoo. Tak tohle já můžu. Syrové drama, co si rozhodně nehodlá na nic hrát, to já můžu. Tajil se mi dech, měl jsem několikrát i husí kůži. Velice dobře taky je, že na začátku ale vůbec nebudete tušit, kam ten film vlastně spěje, což z něj dělá nepředvídatelnou podívanou. Mrazivé. Já vám nehodlám dělat spoilery, takže se prostě úplně vykašleme na nějaké řešení toho, o co tam šlo. Jen bych zdůraznil, že tohle je podle mého názoru film pouze pro HODNĚ silné povahy. Proč ne plná palba ? To je taky docela snadné. Přes to, že ten film je bezprostředně mrazivou kvalitou, v dosti ohledech působí zbytečně moc amatérsky a nízkorozpočtově a to ve věcech, které se určitě daly udělat i s minimem lépe, jako jsou například masky, ale našlo by se toho i víc. Film ale jako jinak parádní.

Osamělý jezdec (2013)

Tyy jo. Ale tady teda docela opatrně. Jako mně to piráty nějak zásadně nepřipomínalo, Depp mi nepřišel, že vykrádá sám sebe ale, že prostě jen hraje to, co hrát umí. A nevím. Celkově si prostě myslím, že to s tím přirovnáváním k pirátům, je jen jakási davová hysterie a lidi zkrátka, jako již tradičně nemají moc co říct, takže se stalo in říkat tohle. Já se už tady z těch vašich komentů i snažil ty piráty někde najít, ale prostě ne, oni tam opravdu nejsou. A že má režisér nějaké své filmové rysy, to má snad každý režisér, ne? Navíc, když nebudu počítat první piráty, tak ten zbytek tomuto filmu nesahá ani po patník. Tento film je naprosto příjemná, do jisté míry i velkolepá zábava. Řemeslo blockbusteru je odvedené dobře, film je natočený kvalitně a sestříhaný taky tak. Viděl jsem to v ripu a přes to všechno, jsem se dokonce ani v akčních scénách na vteřinu neztratil. Mělo to hlavu, mělo to i patu. Mělo to celé tělo, naprosto normálně sestavené a správně polepené, všechno drželo při sobě. Hlášky fungovaly úplně normálně a mě bavily. Konec byl zcela megalomanský a bylo to opět též fajn. Filmu se dá vytknout jediná věc. Občas se vleče. O něco kratší stopáž by bodla. Ale jinak nemám vůbec žádný problém.

V Číně jedí psy 2 (2002)

Tohle byla naprostá pecka, jestli někdo u prvního dílu mluvil o nelogičnosti, tak tady by mu asi vypadaly oči z důlku. Ale to právě bylo to, co se mi hrozně líbilo a proto budu mít tenhle film asi i raději než jedničku. Tady už prostě šlo opravdu jen o to diváka pobavit. Bodnia je na první pohled zcela záměrně ještě větší magor než v jedničce a to i přes to, že na konci brečí. A mně se jeho účelně přehrávané magorství moc líbí. Příběh byl opět docela nezapamatovatelný, ale zkrátka řečeno šlo prostě o řadu nikdy nekončících mačo situací.

V Číně jedí psy (1999)

Zvláštní asi trochu je, že se mi líbili méně než dvojka. Bude to tím, že tenhle film se do jisté míry nejspíš snažil brát se v určitých ohledech vážně. Bodnia mi hrozně připomíná jednoho chlápka, i když to je celkem jedno, ale je to určité plus. Jenže problém je ten, že já to viděl asi před týdnem a už si moc nepamatuji, co se tam dělo. Ten příběh mám úplně vypuštěný. Tři hvězdy dávám proto, že i přes to, že si to nepamatuji, tak jedno vím jistě, mě ten film docela bavil, jen už prostě pořádně nevím, o co tam šlo.

Animatrix (2003)

Tady je jasnej jeden problém. Polovina těch příběhů jsou naprosto fajn, ale pak jsou tam taky takový příběhy, co naprosto stojí za hovno, za všechny bych zmínil ten poslední, to teda byla sračka. Takže tak no.

Bleeder (1999)

Popravdě moc nevím, co na tomhle filmu kdo má. Šíleně nudná podívaná, co se vleče jak pirát s jednou nohou, aby se nám pak nakonec odhalilo to, co stejně všichni dávno víme a to je to, že Bodnia zase zahrál pěkného a neurvalého zmrda. Při tom nějaký zásadní vývoj jeho postava ani neměla. Okej, a právě ta šťávička kolem toho, která vám asi chutná, mně osobně nezachutnala. Neměl jsem v tomhle filmu problém se smyslností děje, jak už to občas u Refnových filmů bývá, ale prostě mi to jen přišlo suché. Na podobné téma určitě existují daleko lepší filmy. Nedávno jsem třeba jeden viděl, Kdysi byli bojovníky. Pro mě tohle ani nebyl slabý Refn, nebo špatný, ale docela výjimečně prostě jen nevýrazný.

Batman (1966)

Na začátek bych zmínil, že jsem tenhle film, jako malý kluk vyrostlý na Burtonovských batmanech, ze srdce neměl rád. Vždycky když to zhruba kolem čtrnácté hodiny odpoledne o prázdninách dávali na televizi nova, zvedal se mi kufr. Už jsem trochu větší, tak jsem si řekl, že to dám a uvidím, protože je to vlastně první film o batmanovi a batman je asi můj opravdu nejoblíbenější maskoun, vidět tohle je tím pádem povinnost. A musím napsat, že to se mnou takové děsné věci, jako v dětství už nedělalo. Člověk si prostě akorát musí uvědomit, že tehdy se točilo jinak, film se stejně jako všechno vyvíjí. Pro lidi té doby, kteří neznali Tima Burtona a ani temného rytíře, musel být tenhle film přece pořádný nášlap. Takhle jsem se teď na to díval i já. V té době to prostě muselo být velké. To, že dnes se na to díváme, jako na komedii a nebo v horším případě na velice otravný film, není tak úplně správně. Protože to tak zkrátka není. V šedesátém šestém prostě nemohl být batman to, co je dnes, to je prosté. Co se týká filmu a tak, zmínil bych, že Burgess Meredith byl naprosto báječným padouchem, který si roli asi ne jen užil, ale on se jí i poctivě naučil a Lee Meriwether byla naprosto krásná, vůbec nejkrásnější kočičí žena všech dob. Samotný děj, na ten už se pak musíte mrknout opravdu sami. Těžko vysvětlovat ten drive. Ale jak píšu, berte na ohled, že je to rok 66.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

K tomuto filmu jen pár věcí. Chtěl jsem dát 4. Po uležení v hlavě dávám 3. Sadistické scény jsou silně autentické. Ale já nevím, co přesně se tam vlastně stalo. Mohu a nemusím věřit tomu, jak to tenhle film podal. Jedno vám ale řeknu s jistotou. Ten kdo tvrdí a že jich tady taky bylo dost, že je to vlastně v pořádku a že si to ty děti zasloužily, by si měl jít koupit bouchačku a jít se s ostudou zastřelit někam do špinavého kouta. Protože to není v pořádku ! To nebylo v pořádku. A ti lidi si rozhodně nezasloužili to, co se jim tam stalo a posléze ještě třeba dělo na policejních stanicích. I kdyby ukopli nějakým zmrdům pár zrcátek od aut, na které si stejně nakradli z daní, tak tohle si nezasloužili. Prostě ne ! Fakt, že vlastně nikdo nebyl za tenhle zásah nějak zvlášť potrestaný, mi úplně zhnusil náladu. A nakonec mi ten film krom zhnusené nálady vlastně nic nedal. Proto jen 3. Paradoxně kvůli faktům. A navíc ten film má spíš seriálovou stopáž 110 minut a já se občas i docela nudil, jak se někdo může nudit u 110 minutové stopáže? To je špatně. Syrová autentičnost toho, jak se ti poldové chovali k těm lidem, je tak dobrá, že z ní až běhá mráz po zádech, jenže nic jiného ten film už nabídnout nemůže. Takže tak.