Trans (2013)

Tady dominovala výborná kamera a naprosto vyladěný vizual. Nějaké ty scény třeba např s odrazem v oknech, byly fakt žrádlo. Příběh tady byl ale docela zmatečný a já se v polovině filmu začal trošičku ztrácet, abych řekl pravdu. Ale všechno nakonec hodilo svůj smysl, nebo se to aspon minimálně tak snažilo tvářit. Myslím si, že režijně byl ten film zvládnutý na jedničku. Ale se scénářem bych měl asi malinko problém. Samozřejmě, že už jen ten název Trans by vás měl připravit na to, že to prostě bude trans. Ale nevím, už mi to pak najednou všechno přišlo prostě moc překombený, místo vyladěný a zároven, jako by se v tom filmu něco zásadního prostě ztratilo. Nicméně, špatný to určitě nebylo. Přes to jsem čekal víc.

Jen Bůh odpouští (2013)

Pro mě naprosto mazecovej film. A po Bronsonovi zas jednou Refn udělal něco, co mi vyrazilo dech. To, že Ryan vypadá stejně, když brečí a stejně když se směje, je prostě věc, na kterou se časem filmu dá zvyknout. Ale každá scéna měla svůj smysl a každá ta scéna byla opravdu krásná. Soundtrack byl gradující. Z anděla pomsty šel ten správný respekt, nebo já osobně to teda aspoň pořádně cítil. Všechno bylo lahodně nastíněné a obraz byl jako z pohádky. Nemám co dodat. Po druhém shlédnutí nakonec těch pět musím dát prostě. I karaoke bylo skvělé, jak tam seděli ti poldové s tím, že si prostě ani neuprdnou, no drsné jako. A násilí v tomhle filmu podle mě mělo smysl !! Hodně lidí říká, že tomu nerozumí. Ale vždyť ten film je o nás. O nás o všech. O těch co trestají a o těch, co chtějí být ztrestáni a taky o tom proč. O tom, jak je každý z nás obětí své vlastní mysli.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Od nástupu Lina pro mě nejlepší díl zatím, i když ani tohle nebyla žádná sláva, ono pořád prostě.. Mně nevadí, že se v akčních scénách dějí nereálný věci, to já na tohle nejsem pes. Ale hrozně mi vadí, když jsou ty akční sekvence celkově poskládaný a nastříhaný tak, že z pravidla prostě dávaj smysl tak z šedesáti procent max a je to celý takový, že člověk pořádně neví, co se kde zrovna děje a taky proč. Plus za odlehčenej humor od začátku až dokonce, to mi v předchozích dílech chybělo. A taky za bitky face to face, protože to zas bylo udělaný naprosto bezvadně, bitky se fakt povedly. Ale ta přebustovaná akce bez špetky racionálního točení, to opravdu ne jako. PS: Rock ten film tentokrát prostě úplně normálně držel nad vodou.

Červená světla (2012)

Chtěl jsem zkusit něco od toho režisera, páč Pohřben zaživa mi přišlo jako naprostá pecka. Zvolil jsem ty světla a musím říct, že to je pro mě osobně docela těžký film na ohodnocení, protože ono to bylo dobré, originální a všechno. Ale přeci jen celkově ta zápletka mi připadala nakonec taková slabší. Tak trochu Akta x, že. Což jsem taky očekával. Ale jen trochu. Obrovský plus má ten film za Roberta, který podal podle mě výborný výkon a navíc mi ta role přišla, jako jemu šitá na míru. V roli toho mladého pochybovače bych si dovedl představit McAvoye. Proč tam nebyl ? Film by byl o třídu lepší. Ale i tak nemůžu říct, že by mě to zklamalo, čekal jsem to sice o něco lepší, ale to je asi můj problém. A všudypřítomný, temný nádech, nesoucí se zhruba od poloviny filmu, dokonce i mně čas od času nahnal hrůzu, a to to ani neměl být horor, takže za to ještě plus.

Maniak (2012)

Krásný psycho film. Tam se s ničím nikdo nesral. Na slepý místa jsem nenarazil. Ono, jestli to vůbec z hodiny a pul jde, že. Způsob točení z pohledu vraha je originální, sice nemůžu říct, že bych si ten film neužil, kdyby to bylo natočený normálně, ale rozhodně tím nic nezkazily a ještě jsem to takhle neviděl. Takže za to taky plus. Mám rád každý originální nápad, který dokáže klapnout. Frodo naprosto skvělý, on má na ty divnochlápky taky talent, co si budeme povídat. Co mě docela zklamalo byl konec, připadalo mi to takové, nevím, docela překombinované zbytečně. A kdyby to mělo o patnáct minut víc, tak ten konec by tím pádem měl vlastně víc času a klidu, což by tomu podle mě neuškodilo.

Barbar Conan (2011)

Nechápu, co všichni mají za problém. Conan je neurvalej barbar, kterej dá po hubě uplně každýmu a v jakékoliv situaci. Čarodějka je sexy a při tom odpudivá, skvostně zahraná role. Řežba střídá řežbu, žádnej zmatek jsem nezaznamenal a scéna (jakože silniční) honičky, akorát v té době, byla pro moje překvapení naprosto skvěle natočená a taky docela dost originální. Nevím, co dál psát. Pět je nadhodnocené, mělo by to mít čtyři hvězdy, ale opět nemůžu jinak, vzhledem k tomu šerednýmu podhodnocení tady.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Tak jako Kraus je bez debat fenomén a jedinej, kdo to tady umí dělat fakt dobře, co k tomu víc dodávat? Jasně, že asi i jemu sláva leze na mozek, ale to už je věc jiná.

Víla Zuběnka (2010)

Není to vlezlé a ani vyloženě blbé. Naopak. A je to fakt prča, taková crazy rodinná komedie, která si rozhodně nehraje na něco, co není. Já se zkrátka bavil od začátku až do konce. Tak ne, přiznávám, že ten konec už tak dobrej nebyl, ale jinak celej průběh filmu byl uplně fajn. Pět dávám jako odkaz k podhodnocení téhle fajn rodinné komedie, ve směs to totiž fakt většinou bývaj srance, tyhle typy filmů, ale tohle má prostě něco víc. A hlavně to není taková ta přehrávaná sranda za každou cenu, kterou já z duše nenávidím. Tohle je prostě v míře snesitelná komedie pro děcka. A já se jako dítě pořád cítím, takže s tím nemám problém. A Rock je fajn. Ten jeho kurátor taky nemá chybu. Proč ne?

Konečná (2013)

Tak takhle bych si klidně dovedl představit děj Smrtonosné pasti pět, tím chci říct, kam se hrabe? A nebo třeba takový Rychle a zběsile, i když tohle bylo spíš Most wanted. Já např i tady na csdf dost četl, že se to moc nepovedlo a nebo, že teda v rámci žánru docela dobrý a blablabla, no kecy zas přemoudřelých asi. Zkrátka, měl jsem z toho obavy, že to fakt bude sraní. A nebylo to sraní. Byl to naprosto extra akční nářez, fajn natočený akční scény, žádný zmatky a nepřehlednost, myslím, že to jsem v akčním filmu už dlouho vlastně ani nezažil. Děj a příběh byl sice jednoduchej, ale aspon si to dějově na nic nehrálo a prostě to splnilo to, co to slíbilo. A splnilo to na stodeset procent. Pro mě zatím nejlepší akční film tohoto roku. A jsem rád, že je guverneros ve formě. Myslím, že se ještě máme možná i na co těšit. PS: Whitaker krásně zahrál neuvěřitelně zoufalého policistu.

Pot a krev (2013)

3x sláva Míšovi. Jednou za deset let natočí ne dobrý, ale skvělý film a ta doba mu tentokrát vyšla na rok 2013. Je podle mě hlavně třeba zdůraznit, že tohle není komedie !!! Jak jsem to tady pročítal, hodně lidí se tomu prý smálo od začátku až do konce, což teda pro mě osobně je naprosto nepředstavitelný, že se někdo láme smíchy u takového do jisté míry až docela psycho filmu. Mně teda spíš bylo docela dost úzko a tajil se mi dech z těch jejich nápadů, než že bych se smál (a je třeba dodat, že je to podle skutečných souvislostí, takže podle mě fakt snad krom toho, že to byli opravdoví idioti, na tom nic k smíchu prostě nebylo). Stopáž filmu mi nevadila, naopak, mohlo to být o půl hodky klidně delší. Johnson s Wahlbergem si sedli jak prdel na židli. Myslím, že oba asi i podali docela životní výkon. Film na někoho může být třeba dost divoce nastříhaný a je pravda, že se očividně stříhalo docela hodně, ale rozhodně to nedělá film nějak nepřehledným. Abych své zvracení ukončil, je to zkrátka obrovská pecka, která by se vám prostě měla líbit.