Wanted (2008)

Absolutní jízda. Za prvý musím především vyzdvihnout pana Timura, protože to co ten umí natočit všechny klobouky dolů (nevztahuje se na Lincolna). Ale bavme se o tomto filmu. Originální akční jízda. Perfektně sestříháno. Vizualní stránka je naprostá pohádka. Pro mě osobně určitě film v top 20. Hlavně ten spád, kde prostě nejde o to vyplnit 120 minut nehoráznou akcí, protože ono té akce stejně jako v Hlídkách nebylo zase tak úplně moc, ale diváka právě baví i všechny ty scény, kde akce není a to se málokomu povede. Protože každá neakční scéna v sobě tajně skrývá pozvánku k té akční. A to je prostě naprostá bomba. Obdivuji tady toho řežiséra, měl jsem ho rád už za dob Hlídek a tímto filmem mi naprosto vyrazil dech. Ale ono jasně, chcete pořádný akční film bez obalu? najděte si Timura. Protože tam kde Amíci v akčních scénách zaostávají a posléze končí, Timur teprve začíná a to je právě ta magie. Jen by se ještě mohli slitovat na nebesích a najít sponzora na třetí Hlídku.. na kterou já x let netrpělivě čekám a ono se pořád zdá, že ten epos bude nedokončen, i když teda vůbec nechápu proč. Co se ale týká Wanted. Lahůdka !

Bláznovství (2008)

Docela fajn film. Ben byl naprosto supr a určitě není žadná ostuda říct, že takového psychiatra a přítele by chtěl asi každý mladý člověk. navíc o životě, že.. Každá mladá čubka vám vždycky zlomí srdce, protože se chce pobavit, jde jen o to, jak se k tomu postavíte. Tři hvězdy dávám proto, že to mohlo být kratší a kdyby bylo, dal bych čtyři. Takhle to prostě občas pusobilo nataženě a o ničem, Bohužel.

Špatnej polda (2009)

Až na moc nevyplněnýho prostoru, kdy polda chodí od ničeho k ničemu a divák sám vlastně pořádně neví, o co mu jde, to byla naprosto skvělá podívaná. Celou dobu jsem doufal, že to bude ještě chvíli pokračovat, prostě jsem chtěl, aby to nikdy neskončilo. Takovej film na kterej bych se dokázal dívat třeba 4 hodiny. A že tam polda vlastně nic moc neřešil, mi nakonec nevadilo, protože se na něj pořád valily nový a nový problémy, který postupem času prostě začít řešit musel. A asi v půlce filmu už divák opravdu nevěděl, o co mu jde a o to to bylo všechno lepší. Protože polda vytvářel určitou nejistotu v tom, co se zrovna stane a proto celá druhá pulka filmu pro mě osobně skrývala překvapení za překvapením. No prostě fajn film. Mně se to moc líbilo. Budu muset ještě pro porovnání mrknout na original.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

To se mi nelíbilo. Záporák byl přehamižný idiot bez charakteru. Banda lovců na mě působili jako někdo, kdo by nechytil ani mouchu bez křídel. Gossling se mi každým coulem jevil jako herecký antitalent. A nejlepší je někam vtrhnout bez jakéhokoliv plánu a pak se divit jak debil, že to nevyšlo. A nakonec toho žida po všech možných plánech, jak mu zničit kšefty atd, hodlají dostat na základě toho, že Gosslingova šukna viděla, jak někoho zabil v bazénu. Což prostě nabízí myšlenku, že všechno co se v tom filmu do té doby dělo, bylo na hovno a zbytečný a to mě nebaví, protože jsem si tak připadal i já, jako, že jsem se úplně zbytečně na něco koukal hodinu a půl.. Amatérismus po všech stránkách. Nehledě na to, že časově ty dějový linie působily docela dost zmateně. Fajn možná byly akční scény, který byly docela dobře nastříhaný atd.. Ale stejně to ve výsledku především příběhově byla obrovská sračka.

Ve stínu (2012)

Příběh byl zmatenej, ale nic co by se nedalo skousnout. Výprava byla fajn, obraz a kamera fungovaly dobře. Herecký výkony.. tady bych asi nevyzdvihoval Trojana do nejvyšších výšin, jako většina lidí, spíš bych si v celým tom filmu dokázal představit někoho úplně jinýho, tím ale nechci říct, že by jeho hraní pokaždé nevykouzlilo pozitivní úsměv. Občas ale prostě byly scény, v kterých jednoduše neobstál a to třeba, když dostal něčím zezadu do hlavy, tak u toho určitě nevypadal přirozeně. A pak ještě v boji, ale to musím říct, že mě vůbec potěšil nějakej souvisle natočenej boj v českým filmu ale opět, Trojan nevypadal moc, jakože se rve, ale to je jedno. Moc se mi líbily rodinné scény, kde nevím, jestli to byl, nebo nebyl účel, ale způsob jakým se tam Trojan věnoval dítěti, byl komický. Hned první scéna kde dítěti kopl balon způsobem, jako by jste hodily klacek někam do dáli otravnému psovi a rychle odešli pryč, aby se už nemohl vrátit... no, to je taky jedno. Ale shrnuli to, tak šlo o příjemnej film, kterej než abych odmítal, tak raději budu doporučovat. Protože chybama se člověk učí a třeba Ondříček nakonec jednou opravdu natočí něco, co ten českej film potřebuje už dlouho a pozvedne. Ve stínu byla snaha o něco takovýho a já to hodnotím pozitivně, ovšem dost věcí v tom zkrátka nebylo dobrých, tak stejně jako v tom dost věcí dobrých bylo... Samostatný scény si člověk určitě užije víc, než pak ten film v celé své souvislosti.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Skvělá komedie. Smál jsem se od začátku až do konce. Akorát je blbý, že oni to asi mysleli vážně. Přes to jsem se dobře a zajímavě pobavil. Ten Rex měl docela zásadně pokaždé jiné rozměry a to mě pokaždé dostalo do kolen, ani nevim proč. Ve finále to vypadalo tak, že jsem se občas usmál nad tím, jak tam ti lidi hráli, ale skutečně netrpělivě jsem čekal, kdy se dinosaurus zase objeví a jak bude vlastně tentokrát vypadat. A pokaždé mě jeho příchod vyrazil dech. A hezká indiánka byla fakt hezká. Dokonce tam ze všech asi i hrála nejlíp. Ale ono zase. Všichni ti indiáni tam, včetně jejiho otce byli naprosto k popukání a navíc na nich bylo docela dost vidět, že se baví minimálně stejně tak dobře jako já. Horší byli španělé, jelikož tam mi ten team herců připadal, že se tam berou opravdu vážně, a o to to bylo horší.

Bronson (2008)

Vůbec se nestydím dát tomuhle filmu plnou. A ani jsem nečekal, že snad od Refna někdy uvidím něco, co by mě vyloženě potěšilo. Bavilo od začátku až do konce. A mám obrovskou chut si to hned pustit znovu. Tady Dokázali skloubit to jejich tzv protáhlý umění (art), i když samozřejmě do jisté míry hodně díky Hardymu uměleckému výkonu, s prvotřídním a hlavně především ne nudným vyprávěním. To Gratulace jako. Já se bavil. Sranda. Akce. Fajn příběh. Fajn vyprávění. Nenudil jsem se ani na vteřinu. Samozřejmě, že ten příběh mohl být podle mého názoru rozvinutější. Třeba mi trochu vadilo, že tam nebyl náznak sebemenšího tréninku, nebo aspon nějakého posilování krom úplně na začátku, ale to mi přišlo málo. Ale to neva. To bych vyčítal kdyby to, co se v tom filmu dělo, bylo na hovno, ale všechno, co se v tom filmu dělo, mělo hlavu a patu a hlavně to bylo ZÁBAVNÉ. O tom film je. Má bavit. Tenhle baví a já jsem dlouho neviděl, takový fajn odvar. :)

Adam Chaplin (2011)

Tak a je to tam. A to to ještě ani neskončilo a mám to se Srbskýma titulkama. Takový filmy by se v Evropě měly točit a netočí. Ten film není na pět hvězdiček. Ale vubec to, že se aspon někdo pokusil udělat opravdu pořádnej odvar, to já dokážu ocenit. Nehledě na to, že se u toho co chvíla řežu smíchy a je mi celkem fuk, jestli se to zrovna hodí a nebo ne. Třeba když vytáhne sekáček, to je záběr jako prase.

Země bez zákona (2012)

Já se příjemně bavil. Shia tam třeba být tak úplně nemusel, ale jo, chápu to. A i přes to, že se ten film čas od času trochu natahoval, jsem se celou dobu příjemně bavil a taky hlavně napínal. Hardy zase jednou ukázal, jak se má chovat a jak má vypadat chlap. Velké sympatie. Vlastně všichni a to dokonce i ten Shia zahráli velice dobře. Já osobně musím ještě bez debat vyzdvihnout Jasona Clarkeho, který sic byl celou dobu ve stínu Hardyho, ale přes to v ničem nezaostával. Velké sympatie proto. A film samotný měl prostě takovou tu štávu. Podařila se výprava, to já vždycky ocením, když mám důvod věřit místům a době, v které se příběh odehrává. Věřil jsem. A jak už jsem napsal, přes to, že to občas trochu vázlo, to nebylo v ničem nesympatický a už vůbec ne špatný. Zkrátka na tom je fakt tak nějak vidět, že při svým vzniku opravdu produkoval štáb pot a dřinu. Tím chci říct, působilo to na mě, že to lidi co se na tom podíleli, brali opravdu vážně a to je další věc hodná k ocenění. Končím. Už bych nic kloudného asi nevymyslel. Ten film doporučuji. Má to atmošku. Má to sílu.

Srbský film (2010)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. A nee, nejsem uchyl. Takhle má ale vypadat drama. Odmyslete si mrdání novorozence a budete mít drama, co z vás stáhne kůži. Takhle by to mělo vypadat. A např čeští filmaři by si měli z tohoto vzít hodně velkej příklad. Myslím si, že na film mají o hodně víc prachů než tihle Srbové a co točej naši? Dvacet let jeden a ten samej film kterej má už asi 40 pokračování. Kurva kde jsme? Pohoršení blbouni co si doma mastí nad pornem s třináctiletýma holkama. Blabla. Protože přesně takhle já lidi co tomu dali odpad, vidím. Nejhůř se k tomu vždycky budou stavět lidi, co nemají úplně čistý svědomí. A že je režisér špatnej člověk? Ty voe, vy si do huby opravdu nevidíte. Neznáte ho!!! A. Člověk co natočí film o chlápkovi, kterej během dvou hodin zabije 30 lidí, protože se mu to zrovna hodí, tihle režiséři jsou ale určitě moc milí lidé. Jasně. Samý a nesmyslný kecy tady na ten film. Kdo to ještě neviděl, doporučil bych se na to kouknout bez předsudků a jako na film, co je prostě čisté a kulervoucí drama. Protože to přesně ten film je. Nic víc a nic min. Dal bych pět. Ale kdoví, co bude za pár let, že. Herecký výkony, srdcervoucí a minimálně řečeno kvalitní. Vizualní stránka filmu, skvělá a bezchybná. Jak už zde bylo řečeno, těžkej holywood jako. Scénář... Vyhodnotte sami. Režie? Velká budoucnost. Velká. Pokud ho teda primitivové dávající odpad všude na světě, neodradí. A vsadil bych vlastního ptáka na to, že tenhle film jednou ještě bude velký kult.