Expendables: Postradatelní 3 (2014)

No ja se zase neshodnu, protože mně vlastně tenhle díl připadá nejnadupanější, má to takové epické grády, které předchozí díly neměly. Ono vlastně každý díl je totiž uplně jiný. Jednička chtěla čistě vzdat hold starším akčním šlágrům a hercům, kteří v tom nějak figurovali, v pohodě záležitost, kterou podporuji, přes to nemám nějak potřebu si to pouštět nějak často a rozplývat se nad tím. Dvojka sází předvším na absurdní humor a na naskládání všech oldscoolových herců, kteří mají nějakou pověst, na pár metrů čtverčních vedle sebe s bouchačkama a nechat je rostřílet všechno, co se hýbe a všechny co se hýbou, neměl jsem s tím problém. Příjemná zábava, která se právě kvůli tomu faktu, že Arnold, Bruce a ostatní střílejí na sračky kde co a ještě u toho hláškují o sto šest, nikdy neokouká. Do toho zavšivený Chuck, který si dělá prdel sám ze sebe. No a nyní trojka. Nemá toho moc společného s tím, co bylo před ní. Ale asi právě tím, že se nesnaží si na cokoliv hrát a jen nabízí kvalitní akci a víceméně i rozumný příběh, aniž by si neustále dělala prdel sama ze sebe, ze sebe dělá ten díl minimálně pro mě nejlepší. I když všechny mám rád. Jen bych nakonec zkritizoval Mela, protože si myslím, že mohl dát víc, méně otravný morous víc šílenec ? Nevim. Ale kdo viděl Machete zabíjí, musí přece zákonitě uznat, že tam měl jeho záporák koule jako svińa, i přes to, že to byla vlastně komedie a přesně ty koule jsem prostě nezahlídl v Postradatelných 3 ani na vteřinku. On byl víceméně jediné sklamání, jako odehrál, nic moc se vytknout asi nedá, jak všude čtu a slyším, publikum odvařil, ale mě ne prostě. Já ho čekal trochu v jinačím světle a myslel jsem, že do toho dá víc. ŽE bude válet, podle mě neválel, ale aspoň zas tím nedával moc možnost mu fandit a nechával sympatie hrdinům. Ps: Banderas rules, fakt jo. A cinkilink.

Želvy Ninja (2014)

O co tady zase jde, vždyť je to zábavné a má to neuvěřitelný spád a nespočet extra akčních bitek a skákaček a všeho možného. Všechno kvalitně sestříhané, bitky dávají smysl od začátku až do konce, žádné nesmyslné záběry, moc hezky udělané, moderně, což asi evidentně nesedí každému, ale to je prostě doba, ale zároveň si to podle mě zachovalo uplně všechno, co mají opravdové želvy mít. Spád, humor, akce, skákačky po všem možném, salta a bitky jako sviňa. Nechápu vůbec, kde je ten problem. Že vypadají šíleně, proč to řešit, když ten film je prostě v pohodě. Téměř 50 minut nepřetržité a dobře sestříhané akce, ani nevim, kde jsem to vlastně naposledy viděl.

Satan (2006)

No Josef je bez debat kvalitní filmová postava se vším všudy, je tak srandovní, až je děsivý a naopak, a to všechno tak, že se to navzájem nebije. Atmosféra filmu je docela ponurá a navíc se i sem tam naskytne hláška, která pošle do kolen. Herci mi přišli, že se snažili a zahráli to všichni celkem na klid, žádne trapne hraní jako na to, co je to vlastně za film. Ve výsledku mě to rozhodně neuráží a musím uznat, že přes to, jaká je to vlastně pičovina, jsem se bavil a to dokonce i podruhé. Ten film prostě má něco do sebe, nemužu si pomoct a hlavně Josef prostě :D:D:D To je takovy typek, že zdar prostě. Pohodová věc, která není žádným zázrakem, ale uplně normálně se dá vidět. Cassel je dobry herec. Fakt jo. Nakonec bych se nestyděl napsat, že je to vlastně i tak trochu komedie, protože některé hlášky, jak už jsem psal, byly fakt prostě dobre a mě rozesmály, třeba u té kozy jak čepoval to mléko a všichni na něho čuměli jak na debila a že, Čínaně, pij. :D:D:D to jako at mi nikdo netvrdí, že tohle nebyla sranda.

Boxer a smrť (1962)

Kam se hrabe Balbou, takové filmy z dřívějšího československa jsou podle mě k nezaplacení, atmosféra, děj, dialogy, herectví, kamera, ale prostě co fakt nechápu, je to, jak je možne, že se (určitě jen některe) tehdejší československé filmy podobaly zpracovanim tisíckrát víc stylu dnešních zahraničních scén než československé filmy dnes. To je fakt vrták jako a jak už jsem napsal, kam se hrabe Balbou, Kominek, to je boxer ! Jsem vždycky strašně šťastný, když na něco takového uplně omylem narazim a mam na to naladu a pak se jen divim, jaka je to vlastně pecka. Třeba jak tam ten borec přelezal ty smotane dráty, takova ta, jak se dnes možna řika severska atmosfera, i když je zcela jisté, že říct to v kontextu s tímhle filmem je pičovina. A boxerské scény i zpracování tréninku atd, no určitě věrohodnejší víc než Macháčkovi vlasy ( vim, že fakt nejsou, ale asi by byt měly). Prostě fakt takovy temny Rocky po československu akorát asi o 30 let dřiv. Jen snad nutno dodat, že kdo má opravdu nechuť vuči všemu tematu na motivy koncentráků a všeho toho okolo, a že takovych lidí i pár znam, ten to neocení, protože to asi nevydrži prostě.

Jackie Brown (1997)

Asi po desiti letech musim změnit hodnocení a dost ho navýšit, uznávám, tehdy jsem prostě nebyl asi dost stary a nebo nevim.. Helee, a Lujii, už se ani nedivím, že tě zabásli. ddd Lujiii.

V pasti (2005)

Musím fakt říct, že kdo má rád lehké komorní drama, s nádechem psychologična a hlavně užásnými hereckými výkony, ten tohle musí vidět. Poprvé když jsem to viděl, řekl jsem si, ale jo, to bylo v pohodě. Viděno podruhé mi všechno mění a Ellen by si zasloužila za tohle, v těch letech v kterých to dělala přinejmenším oskara a dělá to pro mě z ní jednu z nejlepších hereček budoucnosti. Nebo současnosti, momentálně nevim. Chce to aby se v těchle vodách a to myslím hlavně těch hereckých, pohybovala dál, ono není herecky vůbec lehké obličejově a gestikulačně střídat emoce tak, aby to bylo opravdu důvěryhodné atd, a existuje stopadesát milonů herců a hereček, co to neumí a nikdy neuměli a nikdy umět nebudou a přes to patří k tomu nejlepšímu. To jsem tím (z nejlepších) chtěl říct.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Mezi čtvrtou a třetí hvězdou. Film se mi líbil, asi bych sám sobě lhal, kdybych tvrdil, že ne, ale ve srovnání s jedničkou, které se prostě nabízí, je tohle chabý celek. V jedničce se mi nestalo, že bych byl co do vkusu nespokojený s vyustěním příběhu postav, tady každé vyustění příběhu doslova volá po delší stopáži a snad i po lepší myšlence. Zářným příkladem je toho Johny, který se mi krom držáka Marva líbil s přehledem nejvíc, ale po vyvrcholení jeho příběhu, na které jsem se mlsně těšil cely film, mi jen o něco víc chyběly bankovky za film v kapse, a to je jen příklad za všechny. Všechno perfektně nášláplé, ale ty pointy a konce si opravdu říkají jen o pouhý průměr.Potom jak zde bylo řečeno, Josh naprosto ztrácí charisma Owena, které samozřejmě ani neměl a nemohl mít, neřekl bych, že je to uplně jeho chyba, něco skaženého přes tvůrce proletělo vzduchem až k jeho postavě. A to můžu s čistým svědomím říct, že mám Joshe rád a těšil jsem se na něj. Owen ho naprosto a jednoduše strčil do kapsy a samozřejmě to ani nechtěl a nemělo to tak být !!!. Pochopte, to nechtěl nikdo, ale ono se to prostě stalo a tím, ať se vám to líbí nebo ne, taky film docela slušně degradoval. Protože těžko věřit, že sledujete jednu a tutéž postavu, jasně že vodítka vám to naservírují, ale věřit tomu fakt nelze. A nakonec bych se pozastavil nad tím, do jaké míry je tenhle film akčnější a nebo naopak ukecanější než jednička. No já bych určitě řekl, že o dost větší porce akcí na vás čekají zde, ale je to maso bez pořádné porce kvalitní kaše ? Přesně to bych vážně řekl, jednička byla v první řadě elegantní vším, co nabízela, tohle je velice hrubá verze, bez jakékoliv špetky elegance, která právě z jedničky dělala nadprůměrný film, a bylo to obsažené hlavně ve vkusných a naprdelsidedajících dialogů, ty zde nebyly, vůbec.Tudíž ukecanější snad byla i ta jednička, určitě ano, ale tím aspoň právě dávala smysl se vším všudy a měla dokonale obroušené hrany. Ale nakonec nechci být pes a ani pokrytec, nebýt jedničky, vím, že u tohodle počinu slintám blahem, ne že nee. Marv, co v dlaních doslova puká mozek někoho jiného, to je zase třeba scéna k nezaplacení a celkově musím prostě pochválit akční sekvence, které měly pořádnou dávku šťávy a testosteronu. Musím pochválit to míchání animovaných záběrů s hranými, tam to bylo dohnáno k samotné dokonalosti, ale právě tu eleganci z jedničky, tu, co dělala ten film filmem pro fajnšmekry, tu to nemá... Miha taky Rules. Všechny akční sekvence prostě rules. Neodmítnutelný obří negr tež velke rules. A ještě závěrem velke Ps: Eva Green mě nebaví, spíš mě nebaví řeci o tom, jak supr je to herečka proto, že má prsa, to začalo u 300 a ona si toho asi všimla, tak to nyní dlouho asi nepřestane, holka co bude sklízet uspěchy za to, že se nebojí ve filmu pro normální lidi ukazovat kozy a občas třeba i něco víc.. to z ní nedělá herečku, ale z diváků to dělá impotenty a šmiráky asi, nebo nevim. Ja nemám nic proti jejímu vzhledu a hraní, i když ani jedno z toho mi nepřipadá, že je to něco extra, nic proti ní ale nemám. Její herectví a kozy mi nevadí, ale aby každý druhý komentář sděloval to, jak zas jednou byla Eva skvělá a tím celý film, protože půl hodiny ukázala kozy, to opravdu sori, ale já jdu na film a herecké výkony, a porno si pouštím potom doma. Zdar tyyjo. Takže tak. :)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tady to nove spracování včetně celeho Garfielda je tak obrovský pruser, že to nejde prostě ani popsat. Ale jednu hvězdu každopádně dávám za velice dobře zahraného a celkově kvalitně vykresleného Elektra, to je padouch, co má fakt náboj, až mi snad ani do tak strašného filmu tak kvalitní záporák nesedí, dokonce i Goblin byl fajn. Dovedl bych si uplně normálně představit film, natočený jen o těch dvou bez celeho Spidermana a té jeho otravné píče. Ono by to třeba i bylo snesitelné, ale to by víc jak polovina filmu nesměla prostě být přiblblá romanťárna o dilematu, mám se přestěhovat a nebo nemám. A jak se tady píše, že to není nic, co by uráželo.. to teda uráží a hodně. Nechápu, že se všichni pořád otírají o Raimiho trilogii, ta byla oproti tomuto zlatý dul.

Na hraně zítřka (2014)

Tak já bych se držel při hodnocení tohoto filmu zkrátka. Hrozně trpí už jen na to, že akční scény, které sami o sobě nejsou nějak extra kvalitně natočené, se díky opakujícím se časovým smyčkám donekonečna opakují, nenabízí nic nového. Cruise zářil ve filmech jako Poslední samuraj, Válka světů, Colaterral a nebo Minority report, tady mi připadalo, že to hraje na rutinu a kolikrát mi přišlo, že sám pořádně neví, co má vlastně hrát a jak má u toho vypadat. A na to, že byl ten film vlastně celkem krátký, ani ne celé dvě hodiny, jsem hodněkrát koukal na čas a čekal, kdy to skončí. Ovšem tři hvězdy taky nedávám zadarmo, pobavila myšlenka a koncept celého filmu, pobavila Emily a to hodně, víc než Cruise. Pobavil občasný ale za to trefný humor. Ten film těží z toho, že je libívý a tak nikdo nemá potřebu hledat chyby, kterých bylo podle mě víc než dost. Nakonec mi to přišlo jako něco, co nemá dotažené šrouby. Ale vyloženě na hovno to nebylo, o nějakou závratnou extra pecku taky ale podle mě nešlo.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pro mě zatím největší překvapení roku. Všechna čest a klobouky dolů před tvůrci tohoto filmu, že se jim povedlo po naprosto neztravitelné jedničce otočit opravdu o 360 stupňů. Dali filmu děj, sympatického hrdinu, co se bije o sto šest, a jde mu to skvěle, tajemného zaporáka a stabilní tempo, které má laťku nastavenou hodně nahoře po celý film. já fakt prostě smekám. Velice epické. Tenhle Amerika se uplně normálně řadí mezi takové filmy, jako je Dark Knight a nebo Muž z oceli a to bych nečekal ani ve snu. Jen tak dál. Řekl bych, že od marvelu bezkonkurenčně nejlepší film, Avengers se dali, ale nepamatuji si je, zbytek jsou sračky pro děcka (Iron mani, Thoři atd, které by podle mě fandu komixů měly spíš urážet, než mu hovit. Tenhle film je velká výjimka a kdyby to šlo takhle dál, tak jenom dobře, i když o tom pochybuji. Chvalim a jsem opravdu, upřímně a v dobrem překvapeny.