TACHO (2010)

Některé dialogy doslova rvaly uši, jak byly blbe. Landa podal naprosto bezduchy herecky vykon. Na druhou stranu sceny v autech a pak samotne zavody byly na naše poměry docela dobře natočené, sem tam se povedl i vtip v dalších dějových linkach, ti dva přiblbli englani měli drajv, a slovensky extramafoš co se rozhodl jezdit rallye, taky docela ušel. I rivalita mezi favority závodu byla docela dobře podana. Ale jak řikam, dialogy mezi Landou a Lounovou byly doslova na bodě mrazu a jejich herecke vykony na tom nebyly jinak. Když už si Landa zaplati film a chce v něm hrat hlavni roli, mohl by přidat i par hereckych emoci atd. Navíc jako celek mi ten film připada, že chce byt všechno možne dohromady, silne drama, gangsterska komedie, film o rallye. Nejde dělat vše dohromady a podle mě, by těmhle dvoum manželum nejvic svědčila právě ta prostředni varianta, nevadilo by mi, se od nich v budoucnu podivat na něco ve smyslu Sbal prachy a vypadni, protože i v tomhle filmu bylo vidět, že by takovy typ filmu možna i zvladli. Konečný verdikt spočiva v tom, že mě to k memu vlastnimu udivu nějak extra neuráželo, ale rozhodně to neni nic, co bych potřeboval každy den. PS: WTF závěr mě v te chvili hrozně nasral, ale když nad tim přemyšlím ted, možna to bylo asi opravdu to nejlepši, co mohli udělat. Nicméně at je to jakkoliv, myslim si, že ten závěr možna donuti člověka i trochu přemyšlet o tom, co vlastně viděl, takže za to plus. Ještě posledni věc, zhruba do pulky filmu jsem byl přesvědčeny, že dam odpad, ale ono to prostě neni zase tak hrozne, jak se na prvni pohled muže zdat, ony ani ty dvě hvězdy nejsou žadna slava.

Tokarev (2014)

No to byl zas opus tyyjo. A co bych rozhodně nikomu nepřal pozřit, to je to rozuzleni celeho přibehu, to museli kluci vymyšlet fakt dlouho asi.

Frank z džungle (2010) (seriál)

Šileny borec, občas i tak šileny až je nesympaticky. Ale prostě se na něj da dívat a bavi mě on a to co děla a taky jak to děla.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011) odpad!

Nepamatuji si, kdy mě naposledy něco takhle znudilo až do nepřičetnych nalad. Snad možna jen Zmizelá. A ja se pořad ptam, kde jsou ty doby Klubu rváčů a Her ? Jako dávat Davidovi odpady, neni žadne hrdinstvi a neděla se mi to snadno, ale ja prostě nemužu davat vic filmum, ktere jsou tak strašně nudne, že se u nich neda ani spat.

Konzultant (2013)

O tomhle filmu se docela těžce mluvi. Ale říct o tom, že je to asi nejinteligentnější gangsterka, co jsem kdy viděl, snad uplně stači. Místni hodnoceni opět zcela nechapu.

Gotham (2014) (seriál)

Je to prostě jenom pičovinka, žadne temne krimi, spiš dětsky komiks. Ale ono je to prostě takove libive a hrave no. Proč nedam 3 hvězdy a dam 4, protože bych byl pokrytec, nebudu přece davat 3 serialu, na ktery se i přes jeho demenci cely tyden těšim. Navíc, když se podivate, co to dělalo za lidi, nemužete prostě čekat nic jineho než jen to, co to je. Ale pokud z toho udělaji telenovelu, ktera postupem času začne ztracet i na tom svem malem smyslu (Mentalista), klidně na ty tři snižim.

Nejhledanější muž (2014)

Po naprosto debilnim Američanovi docela dost slušny a hlavně zábavný film. Poslední pulhodinka mě trochu nutila dát jen 3 hvězdy, ale závěr to pak zase cele zachranil. Kladně to hodnotim hlavně proto, že si myslím, že takovych filmů ze špionažního prostředí natočených takhle autenticky, opravdu moc neni. A mně se to prostě líbi. Působilo to neuvěřitelně civilně a to je v tomhle tematu obrovske plus nežli minus. To mě prostě dostalo. Ta věrohodnost všeho. Jak jsem napsal, posledni pulhodinka už byla spiš takova uspavací, ale když budu hodnotit film jako celek, 4 hvězdy si určitě zaslouži. Navíc herecke výkony zde byly zcela prvotřídni, to je take nutne si přiznat. Takže docela spokojenost. Jo. Poctivý špionažni thriler, kterych se zase tolik nedostava. Navíc skvěle dialogy.

Divoši (2012)

Podle měho nazoru naprosta sračka. Dějově nesmyslne, dialogy tak debilni, že je to až hanba na takovy typ filmu. Závěr bez jakehokoliv smyslu a nebo pointy, což se da říct uplně klidně o celem filmu. Hodně se to podobalo filmu Konzultant, ten byl ale tak o dvě třídy lepši. Nakonec jedine za co kladně hodnotim, jsou herci, kteři až na tu nesympatickou kravu ktera to vyprávěla, hrali docela dustojně.. Taylor Kitsch nejvic rules. V tomhle filmu mi připadal trochu jako Hardy, což nevim, jak to udělal, ale za to pro něj velke plus. Ale jinak prostě patos, nuda a děj bez jakehokoliv smyslu. Zbytečny film podle meho nazoru a rozhodně ne žadny budouci kult.

Svatá hora (1973)

Těžko mluvit. Nicméně moje hodnocení plyne z porovnání filmů, ktere už jsem od mistra viděl, což je Svata krev a Fando a Lis, oba filmy se mi líbily mnohem víc a pořád u mě vede Fando a Lis, kteří byli neskuteně užásní. Svatá hora je perfektní v tom, že v ní jde vlastně především o mysticismus, je to asi nejmystičtější a nejmagičtější film, co jsem kdy viděl. Vyobrazení nejrůznějších technik opravdu stojí za to ve všech směrech. Ale chyběla mi v tom určitá milost, která ve Fandovi a vlastně i v Krvi hrála svoji roli. Navíc mi to přišlo celkem přepálené na to, že to vlastně nemá nic moc děj. Ale film dobry a myslim si, že je duležite tohle vidět. Nic proti tomu nemam. Jen mě to taky prostě chvílemi dokonce i nudilo a to se mi u zmíněnych dvou dalších filmech nedělo.

Ona (2013)

V první řadě tak trochu sterilní podívaná. Čekal jsem asi něco jineho. Ale netvrdim, že by rozhovory mezi programem a hlavní postavou nebyly zajimavé. No na mě asi mimo jine až přehnaně melancholicke. Čekal jsem, že to občas bude třeba i sranda, jenže Phoenix opravdu vypadal, že každou vteřinou spacha sebevraždu no a ten programek se nakonec vybarvil vlastně asi stejně, jako kdejaká děvka z města. No nevim, prostě jsem fakt čekal něco jineho, což je asi moje chyba, ale vic jak tři dat prostě nemohu. Taky netvrdim, že ten film nema svoji hodnotu, učitě ji ma, ale se mnou se prostě jaksi minul.