96 hodin: Odplata (2012)

Tak až konec mě doslova donutil hodit jen ty dvě. Smál jsem se s nimi u toho stolu. Smál jsem se jim, protože se smáli. Noo, to je jedno. Zhruba do půl filmu jsem si říkal příjemná podívaná, v které se docela dobře hraje a pořád jsem přemýšlel, co všem těm lidem tak hrozně vadilo. Neeson působil jako pan herec. To já u akčních filmů dokážu velice ocenit. Je něco jiného dívat se na chlapa, co prostě nějak zahrát umí než na nějakýho např Stathama, kterej hrát neumí a jenom to tam všechno ničí a všechny bije.. Na film se dívám proto, protože jsou v něm herci, kteří hrají. No nic, to je fuk. Prostě nebyl žádnej problém a i přes to, že akční scény nepřicházely, jak tomu bylo i v jedničce, příjemně se na celý film koukalo. Působilo to napínavě a atmosféra na mě působila prostě pozitivně. Pak najednou přišla první akční scéna a já si říkal, že se to třeba změní. Ne nezměnilo. Prostě z celé akce která ve filmu byla, jste nic neměli, protože to bylo nastříhaný debilně. Prostě NIC! Nejhorší na tom je, že já se fakt snažil z té akce něco mít. Marně. Ale přesto se mi ten příběh a způsob jakým byl podanej, líbil. Tak jsem to odtrpěl, ale když jsem zjistil, že si z toho celá rodinka vlastně nic nedělá a byla to nakonec ohromná sranda, uplně jsem se znechutil. Proto dvě hvězdy. Za příběh samotnej a jeho podáni, protože v tom problém nebyl. Jen by se pan Megaton měl naučit točit akční scény a až potom začít točit akční filmy. A pan scénarista by neměl zlehčovat věci, které se zlehčit nedají, a nebo to aspon udělat nějak rozumně.

Temný obraz (2006)

Člověk neví, jestli má přemýšlet a nebo se smát. S přemýšlením v tomhle filmu stejně daleko nedojdete. Ale přemýšlet budete a myslím si, že hodně. Smát se budete, myslím si, že dost. Přemýšlet a zase se smát. No nevím. Po prvním zhlédnutí jsem měl dojem minimálně na pět hvězd. Je to prostě ten tip filmu, který by měl vidět podle mě každý, kdo se považuje za jakéhosi labužníka. Po druhým zhlédnutí jen čtyři hvězdy. Protože ono to stačí. Ale je to mooc fajn.

Skyfall (2012)

Tak teda ale už dost. Mám z toho podobný pocity, jako z Dark knight rises. Znovu. Trochu jsem nepochopil, proč tak potencionální a dobrý záporák musí být ve filmu všehovšudy patnáct minut. Neměli ho čím zaplatit nebo proč ?? Akční scény snad všechny krom jedné natočený v naprosté tmě.. To aby nebylo vidět, jak jsou ve skutečnosti na hovno udělaný nebo proč ? To jenom vidíš stíny a tmou neidentický obličeje, sem tam nějakou tu ránu nebo výstřel.. ale pravda je taková, že jsem pořádně nechápal a neviděl, co se tam vlastně ve skutečnosti dělo. A pak (zase ten) záporák u kterého prostě čekáte, že nějak efektivně umře v boji nebo přestřelce s Bondem, bude jen trapně postřelen zezadu do zad, asi deset minut na vás bude dělat bolestné a nechápající grimasy a pak spadne na zem a zemře. Potkal ho hodně podobný osud jako Baena. Ale jo, mně se ten film líbil, to je na tom to nejhorší. Jenže se obávám, že je to prostě tím, jaký je Daniel fešák a frajer. Kdybych měl být objektivní, dal bych průměr, což taky asi udělám, protože 4 si to prostě nezaslouží, kdyby se hodnotilo od jedné do deseti, dal bych šest. Zlatý Solace na který všici tak nadávali. Tam to aspon teklo proudem. Nikdy si nezapamatuji, o čem to je, ale vždycky když to znovu vidím, tak se mi to líbí. To o Skyfall asi nebudu moct po čase říct. I když nevím. Určitě se budu muset ještě jednou podívat. No a abych nebyl jen prostě tak kritický. Ten film měl i klady. Třeba, že i přes otřesně z vizualní stránky natočenou akci, neměl tendenci nudit a protahovat se. Pořád se tam něco dělo a to je dobře. Člověk aspon neměl čas na pičoviny a pořád sledoval film. Jinak řečeno, ten nápad i přes to, že z Nolenové trilogie Batmana vykradl, co šlo, mohl stát za to. Chtělo to mnohem lepší zpracování. Jsem zklamán a budu netrpělivě čekat na další díl. Přes to je pro mě totiž Daniel nejlepší Bond všech dob. To se nezmění. Tajně se modlím, aby to hrál aspon tak do šedesáti. Mám pro něj opravdu slabost. A že není pohledný ? Sakra, tak charismatického chlapa by těžko znovu našli.

Až vyjde měsíc (2012)

Z toho filmu mě bavilo asi všehovšudy deset minut. Navíc nějak nevím co napsat k filmu, v kterým se vlastně za celou dobu nestalo nic zajímavého. To jak ty děcka hrály, se mi nelíbilo a nic z toho co hrály, jsem jim nevěřil a taky vím proč. Děcka za to nemohly. A Willis s Nortonem? Sere mě ten nový trend používat do sraček kapacity jen proto, aby se na to někdo podíval. Ani jeden z nich mě v tom dlouhodobě určitě nebavil. Ale nebyla to jejich vina. Čí to teda byla vina ? To já nevím a je mi to jedno. Podle různých recenzí jsem čekal pecku a že to bude prostě zábava. Nebavil jsem se.

Havran (2012)

Velice špatné. Průser není herecký výkon Cusacka. Vůbec ne. Ale ta atmosféra tam. To mi chcete říct, že ta výprava tam je něčím dobrá, jako? A potom většina dalších herců co tam hraje, je podobná zase jiným hercům, co tam hrají, to je taky docela průser. Příběh? Cože.. ? Edgara Allana osobně moc nemusím, ale to, že se po natočení toho filmu, asi otáčel docela dlouho v hrobě, mi bylo i přes veškerou absenci jeho tvorby docela jasné. Průser, ne? No já nevím. Jeden bod čistě jen za to Cusackovo řvaní.

Sinister (2012)

Tak tady jsem teda určitě čekal víc. Víceméně se z toho rozplývali i lidi, které považuji za určité kapacity v pohledu na film. Noo jako. Určitě působivý film, který nemá ani tu zatracenou tendenci zbytečně moc nudit. To je plus. Určitě jo. Člověka to ve slabých momentech občas i decentně vystraší (že bych se ale nějak lekal to teda rozhodně ne). Ale když se nad tím zamyslím trochu hlouběji, vidím zajímavě se vyvíjející příběh, který se ale v dobách kdy už čekáte, že UŽ !! Začne stávat, řekl bych poněkud úsměvným a to pouze mírně řečeno. Znáte to, vlk se najedl a koza zůstala celá. Zajímavý pokus vytvořit něco zajímavého, ale dnes to nebude kluci. Především za tu jakáž takáž snahu je to možná průměr.

Zátah: Vykoupení (2011)

Já od toho ani moc neočekával, vlastně ani nevím proč. Ale vzhledem k tomu, že to fakt hodně lidí docela bezostyšně chválilo, jsem se na to musel mrknout a musím říct, že kdybych to neudělal, byla by to asi docela velká chyba. Výbornej film. Ono, sice to chvilku trvá, než se to dostane do toho správnýho varu, i když se to samosebou vaří od samýho začátku, ale jakmile se to tam opravdu dostane, začne neuvěřitelná bitka plná krve a zajímavých bojových technik. Věrohodnost boje potěší vždycky ( jak u starýho dobrýho Ong Baga a tohle přirovnání z mojí strany není žádná náhoda) a tady je jí taky dost. Ale co na to dál napsat? prostě nářez. Tady nějak nejde zbytečně mluvit. Myslím, že kdo čeká něco víc než nářez, ten to dostatečně neocení. Ale kdo má rád nářez, tomu se to bude líbit.

Mezi vlky (2011)

Moc se mi to líbilo. Nejlepší na tom je, že na to, že se tam vlastně nic moc nedělo, to bylo docela fascinující. Líbilo se mi to prostředí. Postavy v kombinaci s tím prostředím tvořili atmosfericky napínavou podívanou i přes to, že to mělo svoje mouchy občas s kamerou a faktem, že šlo vlastně o docela laciný příběh. Ale o to víc se mi to líbí tím, jak v tom prostě to dobrý úplně nekompromisně přebíjí to zlý. Navíc ono když zrovna neutočili vlci, nabízela režie mnohdy velice zajímavé způsoby točení, tedy minimálně pro mé oko. A Neeson. Třešnička na vanilkovým dortu, která svoji chut neztrácí ani na vteřinu po dobu celého filmu. 5/5 už jen proto, že takové filmy dnes nejsou zase tak častým výjevem.

Snowtown (2011)

Průměr. A to jen díky tomu, že se ukázalo, jak byl John asi velice vášnivým kuchařem. Jasně, sám o sobě ten herec byl hodně dobrej a vlastně to tam zcela na rovinu držel pouze on. Ten příběh se muže krýt asi jen tím, že je natočenej podle nějaké pravdy a tudíž za nesmyslnosti, kterých tam bylo fakt hodně, třeba nemohli scénáristi, nevim. Je trochu smutný, že se v tom filmu vlastně všichni krom Johna chovali jak úplní imbecilové. A jasně, koukat se na to jak John se svojí nevlastní rodinou prožitě bruslí, atd, to je požitek. Jinak zase John, John, John.. Netvrdím, že nějaký scény třeba např i ta se psem, nebyly dobrý. Ale na takovou slávu jako z toho mnozí dělají, bych to prostě neviděl.