Zrození Planety opic (2011)

Jasně, jasně, jasně. Z vizuálního hlediska to celý bylo docela žrádlo. Nemůžu vubec tvrdit, že by to tak nebylo. Ale nadhodnocování konkrétně tohoto filmu, stejně pořádně nechápu. Protože ten děj byl předvídatelnej víc, než by bylo zdrávo a navíc je to celý servírovaný po drobcích. Takže prostě ne jen, že vy víte, co se zrovna stane, ale vy na to ještě prostě musíte vždycky strašně dlouho čekat ve společnosti, bud to uřvaných opic a nebo k smrti nudících herců. A nene. To není prostě dobře. Nene. Možná pokračování bude o něco lepší, páč tam už snad nebude na co čekat.

Černá smrt (2010)

Syrově příjemný film, kde se toho sice moc nedozvíte, ale na nic si nehrající autentičnost a dobré výkony herců, určitě zvedají z obyčejného průměru. Příběh je velice jednoduchý, přesto si myslím, že donutí k zamyšlení. Líbilo se mi realistické pojetí magie. A vlastně ten konečný střed je nejkouzelnější v tom, že nemá sebemenší snahu jakkoliv ukazovat na to, kdo je vlastně záporný a kdo dobrý, to se mi moc líbí a dává to tomu filmu celkově svěží a neotřelý nádech. Kdo přežije otravný začátek, dočká se vskutku příjemné odměny.

Hon (2012)

Ze slušnosti. Čekal jsem teda větší drámo.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Vynález století.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Na jednu stranu příjemný film, dobrý odvaz. To určitě jo. Ale ty zbraně ? V té době ? V které době vlastně ? To nikdo neví a já vím, že to tak bylo schválně, ale působilo to minimálně dost nedůvěryhodně. Děj byl taková splácanina pro děti. Ale byli hustí. To jo. Ale něco mi na tom vadilo, fakt jo prostě. I když nevím pořádně co. Podruhé bych si to nepustil. Za ztrátu času to taky vyloženě nepovažuji. Jojo a vlastně SPOILER: Docela mi vadilo, že hezká, bílá čarodějka umřela a přiblblého trolla nechali lítat dál. Nevím proč jako. To je vše.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Ta hodinka nebyla vůbec špatná. Navíc jsem si říkal, že ta drastická změna prostředí určitě nějak neuškodila. Ale závěr filmu byl hodně zvláštní. Dál nemám moc co k tomu psát a speciálně u filmů s Brucem potřebuju prostě slyšet dabing. Ještě je třeba zmínit dvě věci. Oproti předchozím dílům je tenhle pátej určitě o pár levelů uplně jinde a tím myslím dole. Ale zase to určitě nebylo nic, co by se nedalo přežít. Ale vzhledem k tomu, že šestku Bruce už asi těžko natočí, tak tohle určitě nebylo důstojné zakončení serie, to jako ani omylem a o to víc mě to mrzí.

Nespoutaný Django (2012)

Quentin příjemně překvapil a natočil akční jízdu, okořeněnou o fajn hlášky a černým humorem. Takovou dávku akcí myslím, předvedl jedině snad v Kill Bill dvojce. Naprosto nesrovnatelné s Panchartama. Ani lepší a ani horší, ale určitě nesrovnatelný, protože se mistr vůbec nějak extra neobtěžoval jakkoliv komplikovat děj (velké překvapení pro mě) a prostě nechal postavy lítat po rasistické Americe a zabíjet lumpy. Super. Velké překvapení. Když jsem to pouštěl v jednu ráno, nebyl jsem si moc jistý tím, jestli je vlastně vhodná doba rozjíždět Tarantinův tříhodinový film. Uteklo to jako voda a já mám obrovskou chut dát si to ještě párkrát.

Spawn (1997)

Vlastně opravdu nechápu místní hodnocení. Pro mě vlastně asi nejlepší komiksovej film minimálně té doby. že triky špatny? kde? dyt je to dvacet let starý pomalu a na tu dobu to byla absolutní pecka. Dobrá akce, fajn hlášky který pobaví, ne jak dneska, kdy se vás kdejakej trotl snaží pobavit za každou cenu. Docela dobrej příběh a to sakra joo. Propracovaná věc. nemá to díry, nemá to slepý místa. Tak kde je problém jako? Ps: A Malebodža je naprosto krutopřísnej. A taky ojedinělej d.