Ladí neladí (2002) (pořad)

Bezkonkurenčně nejlepší pořad o hudbě v čr a asi i na Slovensku. Miško a Petr byli jako moderátoři evidentně sázkou na jistotu. Vůbec nemluvě o tom, kolik kvalitních kapel jsem pouze a jen díky tomutu pořadu poznal. Uvidíš sestřih fajn koncertů, názory kritiků a nakonec samotných interpretů v podobě slušné diskuze, kde tohle dneska je ? Dokonce i reprízovat tenhle pořad mi vůbec nevadí. Je to zkrátka skvost, je to pořad, kterému už na první pohled jde opravdu o to, dívákovi (posluchačovi) něco říct. Respekt všem lidem a kapelám, co se na tomhle podílely. Jen co je fakt strašně velká škoda, že se asi nedočkáme žádného pokračování a přitom právě tohle je pořad, který by měl být poviností, která by klidně mohla trvat i 30 let. Trochu podobné jako pořad Celnice, kde šlo ale o sociální problematiku atd, zde jde o hudbu, ale koncipováno mi to případá hodně podobně, takových pořadů je zde jako šafránu, neměly by se rušit, naopak, mělo by se tučně přidávat. Snad se jednou dočkáme. Nakonec asi nejvýživnější díl byl s Buty, to byla opravdu velká šlamastika. Ale viděl jsem všechny díly a všehny díly mám moc rád. Nehledě na to, že to není vyhraněný pořad, lze vidět rapy až po alternativy nejhrubšího zrna, a to mě baví.

Příběh kmotra (2013)

Že by se blískalo na lepší časy i v českých vodách? Ja tomu filmu nemám co vytknout. Čemuž snad ani sám nevěřím, ale prostě nemám nic zásadního. Vydržel bych koukat klidně i dýl. Mnohem dýl. Tohle by mohlo i Americe konkurovat, už jen pro to, že jí to bezostyšně nevykrádá a jen si bere sem tam inspiraci.

Kandidát (2013)

Šíleně nudný film. Obraz, hudba, i výkony, všechno pěkné. Ale ta nuda, ta byla asi vážně k nezaplacení. Lidem se právě ta (seriozní) suchost na tom líbila, mně teda rozhodně ne. Ten film mohl i něco říct, mohl být daleko lepší, jen do toho dát taky trochu lidského faktoru. Tohle byl robotický kalkul, který evidentně vyšel. Nicméně, podobnost se skutečnými slovenskými volbami, které proběhly asi tak rok po natočení tohoto filmu, je až děsivá, zvláštní. PS: Ten Amerikastyle pro mě osobně byl docela neunosný.

Sabotáž (2014)

Začínají se objevovat lidé, co mají s tímhle filmem kdovíproč obrovský problém. Pro mě bylo spojení Ayer a Arnold velice zajimave a nakonec i rozumne. Psát tady jak Arnold neumí hrát a tuhle postavu nezahrál tudíž dobře, nebo Ayer, jak sám sebe a svoji tvorbu tímhle laciným filmem shodil ? Ještě jsem zapomněl napsat to, že má terminátor už 150 roků a tak nesmí hrát akční role, které hraje celou svoji karieru, ano. No. Nebo šli prostě najistotu, ale neuvědomili si, že je dnešní společnost tak hrozně zhýčkaná vším možným, včetně sebe samou, že třeba nebudou muset obstát. Pro mě osobně tohle není film, který by nějak oplýval dokonalostí a umem, na druhou stranu je to pro mě film, který přinesl to, co se od něj dalo očekávat. A já už můžu otevřeně říct, že jediné co mě rušilo u filmu, nebyl Arnold, rozhodně ne, nebyl to scénář a ani režie, ne, byla to debilní kvalita. PS: Tenhle film do kin patří ! Je ostuda, že nebyl v kinech. V dobách, kdy jedou filmy jako Královna zloba magie, je to opravdová ostuda, nevyrovnanost a hloupost českých distributorů.

Zátah 2 (2014)

Mám dojem, že Zátah byl muj první okomentovaný film zde, takže by se slušilo hodit koment i ke dvojce. Ta se krom kvalitních bitek od jedničky liší snad uplně ve všem, v čem to jen jde. Na škodu ? Ani ne, pokud rejža chce předvést něco víc, tak jen do toho. Musím ještě zdůraznit, že tahle dvojka opravdu patří a bude patřit mezi ty lepší dvojky, když jsem někde zaslechl, že se USA chystá natočit remake, málem mi vypadly oči z důlku, a musím se přiznat, že o pravé dvojce od pravého režiséra jedničky jsem se vlastně dozvěděl čistě náhodou. No a k filmu samému. Režiser měl nejspíš v plánu rozehrát opravdu velkou hru, což se mu do jisté míry vlastně i povedlo. Já neměl problém s dějem, který na první pohled působí složitěji, ale na ten druhý to tak není, děj je přehledný, jen to chce opravdu slušnou dávku pozornosti. Ale s odstupem času si říkám, byl to opravdu dobrý nápad, míchat bezostyšné bušení z jedničky s prvky opravdu dospělého thrileru o mafiánech ? Mně se ten film líbil, ale prostě jsem to nečekal a mám vlastně asi problém tomu věřit jako celku. Jak se říká, méně je někdy více. V komentu na jedničku jsem psal něco o tom, že kdo má rád čistě nářez, film si užije, kdo čeká něco víc, ten se nyní teda může podívat na dvojku a dostane nářezy a dokonce i něco víc. Ale já patřím k těm, kterým kvalitní nářez stačí a nic víc k tomu asi nepotřebuji. Toť vše. Tím ale neshazuji tohle pokračování, jak jsem již napsal, pořád jde o velice kvalitní dvojku, jen je vlastně asi škoda, že chtěla převálcovat i jedničku a to hlavně dějem. Kdyby to bylo těma mafiánama nějak lehce pajclé, tak ano, ale tohle zkrátka nedrží pohromadě tak dobře, jak se může na první pohled zdát. Přes to, pořád film, který má své kvality a který určitě stojí za to vidět.

Ranhojič (2013)

Skvělý film, jen víc takových filmů, které v kinech sami sobě a taky lidem co na ně jdou, nedělají ostudu a dokážou se brát skutečně seriozně, co se týká řemesla. Troufám si tvrdit, že se člověk doví opravdu zajímavé věci a události. Osobně jsem čekal mrazivý film, plný nehezkých záběrů a temného středověku, o tom to ale jak jsem zjistil, není. Co se týká pozadí, bylo to spíš takové lehké, pro širší část společnosti určitě mnohem víc přijatelné, než jsem si zprvu myslel. Ale nebylo to na škodu. Film se hlavně pyšní dokonalou vypravou a hereckými výkony, které rozhodně neurazí. Provází jej spousty dilemat oné doby. A hlavně má tu tendenci diváka opravdu nenudit, v tom filmu se vlastně pořád děje něco nového, takže nějaké usínání, které jsem taky trochu od sebe samého očekával, se nedělo. Naopak, důvod proč musím jednu hvězdu odebrat je prostý, spousty událostí bylo vlastně až nehezky natlačeno na sebe a na hodně věcí, co se tam děly, vlastně nebyl podle mě tak uplně čas a to i přes to, že má film neuvěřielných 150 min. Tudíž, kdyby to bylo ještě o pul hodky delší, možná by to pro film nebylo na škodu. Ale jinak velká spokojenost a troufám si tvrdit, že víc takových filmů by bylo fajn. V současné době udělat něco takového a relativně kvalitně, to je vlastně kumšt.

LEGO® příběh (2014)

VŠECHNO JE TAK BOŽÍÍ. VŠECHNO JE TAK BOŽÍÍÍÍ. Jo. Konečně po dlouhé době něco animovaného, co opravdu dokáže bavit od začátku až do konce. Příjemná a tím správným způsobem uhozená záležitost. Člověk musí vypnout, nebrat to nějak extra vážně a zjistí že, VŠECHNO JE TU BOŽÍ, VŠECHNO JE TAK BOŽÍÍÍ...

Adamova jablka (2005)

Tak za prvé si myslím, že existuje i pár lepších filmů o napraveném neonacistovi a pak mi zkrátka tohle nastolené vyprávění ne uplně padlo do noty A. uplně dost dobře nevim, o čem se nás rejža snažil přesvědčit, že když někdo věří opravdu silně, víra ho vyléčí i z pulvystřeleného mozku z hlavy. Navíc prostě nedokážu dost dobře přijmout celý ten koncept o proměně neonacisty ze špatného k dobrému, nějak jsem vlastně nezaznamenal, jak se to stalo. A že má někdo nádor v hlavě velký jako volejbalový míč ? Jestli to měla být nadsázka, tak minimálně pro mě ne uplně přijatelná vzhledem k tomu, že ten míč je větší než většina lidských hlav. By mu musela prasknout hlava, jako já chápu, že to byla nadsázka a vlastně jedno z opodstatněních celé myšlenky filmu, ale nějak mi to nejde brát. Ale na druhou stranu bych netvrdil, že je ten film špatny, to ne, spíš je vlastně dobrý, jen mi to zkrátka nepřišlo jako zase takové terno, jak to tady vypadá. Zábava na jedno kouknutí, fajn. Ale jako nějaký velký příběh s poselstvím nebo vtipná komedie, to ani ne. Mám problém uvěřit čemukoliv, čím se ten film prezentuje. PS: Každopádně postava Mikkelsena byla i přes nesmyslnost její existence symypatická, to upřít nelze.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Tak tentokrát musím jít s davem. Osobně se považuji za obrovského fandu xmenu a na tenhle film jsem se těšil a čekal už od první klapky. Pro mě je to jasných pět a dal bych klidně víc, kdyby to šlo. Je jasné, že člověk co chce hledat chyby, jich najde dost, ale on je to prostě pořád jenom film, není vždy třeba brát vše uplně vážně a dloubat se v dějových dírach a nesrovnalostech vůči původnim dílum. Spíš je třeba vypnout a naplnou čáru si užít tu jízdu, kterou Singer nastavil už v prvních vteřinách filmu a až do konce nepolevil z jejího tempa. Singer v tom byl celkově opravdu velice čitelný a netrvalo mi dlouho si uvědomit, že to je fakt on jako za starých xmenovských časů. Ja tomu filmu věřil opravdu od sameho začátku natáčení, ale přecijen při pomyšlení na zcela nezajímavého Jacka s obry a ještě méně zajimavého Supermana, jsem sem tam tu vlnu nejistoty zacítil, naštěstí Singer minimálně ukázal, že když točí XMen, stává se z něj tak o tříduapul lepší rejža než při čemkoliv ostatním. Porce akcí byla veliká a znamenitě natočená ( ala Singerxmenstyle). Děj na první pohled (který mi bohatě stačí) byl jednoduše přehledný a to i přes to, že by se v takovém typu scénáře podle mě kdekdo dokázal ztratit a natočit rušivý paskvil. Na to jak se vlastně zdá být Budoucí minulost dějově komplikovaná, to bylo vše krásně přehledné. Herecké výkony byly celkově prvotřídní a dobře vedené a že to táhl James s Michaelem (to byly esa filmu), asi není a ani nebude žádným tajemstvím. K tomu bych ještě prostě dodal, že je krásně vidět, jak jim tyhle role opravdu nádherně sedí na míru a oni se v nich jednoduše pohybují jako rybka ve vodě. Wolverine tentokrát opravdu asi spíš víc hrál, než likvidoval, ale že by mi to nějak vadilo to určitě ne. A nakonec naprosto uchvacující a velkolepý závěr, který celkově trval asi pul hodiny a mně se opravdu prostě jen tajil dech. Kvalitní prácička zkrátka. V porovnání s První třídou které se trochu asi nabízí, je tohle zcela určitě jiné, ta totiž byla mnohem civilnější a měla hlavně tu obrovskou výhodu, že od ní víceméně nikdo nic nečekal a přes to se nakonec ukázala být velice kvalitním filmem a dala v možnost docela nečekaně chytře a nenuceně poznat, jak to tedy bylo na začátku. Musím přiznat, že tehdy ten hype na plátně ohledně příběhu mladého Magneta a profesora X ve mně zanechal hluboký dojem. Na obou filmech jsem byl v kině a tak trochu porovnávám i pocity. Tehdy jsem cítil obrovskou ulevu, že serie žije a navíc je tak mistrovsky nastartovaná a to prostě podruhé cítit už nejde, ale to není ničí chyba a ani nedostatek Budoucí minulosti. Ta prostě nabídla velkolepý, do přijatelné míry dokonce i inteligentní blockbuster. Prostě XMEN po Singerovsku!!! Ale kdo by třeba čekal nějakým způsobem vyprávěcí a celkově natačecí prvky První třídy, ten by mohl být mírně zklamán, protože toho je tam fakt jen malinko, ale s tím jsem já osobně jakožto i velký fanda právě prvních Singerovských Xmenů problém neměl.

Flash Gordon (1980) odpad!

Kvůli tomu filmu jsem jako malý neměl rád poslední den v roce. Protože jsem věděl, že to zase budou dávat, zase na všech programech a zase mě to bude těžce nebavit (srát).