Praštěná holka (1996) (seriál)

5* Ale len kvôli Stacey Dash ktorá aj v tridsiatke mohla hrať puberťačku a v letných minišatách bola na pomilovanie :D

Dcera jako rukojmí (2010)

Totálna kravina - už od úvodnej scény v akože Mexiku nátáčanej najskôr niekde pri Zlatých pieskoch, keď zlyhal policajno/vojenský dozor a nevysvetlil tým dvom ako sa prehľadáva priestor. Super výkon pokračuje keď vypatlaný feťák spacifikuje horu svalov ako je StoneCold. Ten potom miesto toho aby prebehol cez pol metrový ohník, ktorý v Terchovej preskakujú už šesť ročný fagani premýšľa desať sekúnd netuším nad čím, za tú dobu by stihol zachrániť Erica Robertsa a ešte si daj aj dajquiri pri ohníku. Nie nechá svojho parťáka zhebnúť a trápenie pokračuje. Možno keby to bolo naopak tak by to v tých horách vyzeralo inak a Roberts by to celé vyriešil už na policajnej stanici. ďalší prúser je zločinecká banda ktorá sa zabudla v roku 1988. Správajú sa ako banda idiotov a ešte aj tak vyzerajú. Pátranie v horách je tak nduné, že som mal chuť prepnúť na Beara Gryllsa na Discovery. Priznám, že som po hodine na dvadsať minút zaspal a zobudil sa na finále, ale dojem to nijak nezlepšilo, len by som chcel vedieť, či aj použil ten fajnový Rambo style luk a či nie. Každopádne to čo túto super NUDU delí od odpadu je účasť Marie Avgeropoulos ktorá by bola vrzateľná za každého počasia. Ako akčný snímok rozhodne neodporúčam.

Mlha (2005) odpad!

Zaspal som po dvadsiatich minútach, zobudil sa niekde po dvoch tretinách. Nuda, nuda, nekonečná nuda. Ale čo čakať od filmu, kde vám pointu vyzradí distribútor v oficiálnom obsahu?

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Všetci to zhadzovali pod čiernu zem, čakal som totálnu kravinu. Dočkal som sa márovačky robotov ala koniec 80tych rokov. Priznám, že tie megalomanské súboje vo vode ma vôbec nebrali, ale nejakým zvláštnym spôsobom som bol zvedavý, kto - čo - prečo. Nakoniec to nebolo také zlé, aj keď koniec ala Deň nezávislosti bol trochu múčny. Nakoniec dávam 3* lebo oproti Po zániku zeme, to bol zaujímavý film :D

Doba přílivu (1994) (seriál)

4* z nostalgie a kvôli nesmrteľnému Rickovi Spirengfieldovi :D

Super 8 (2011)

Za prvú polovicu filmu by som dal pokojne 5*, úplne takto som si predstavoval Spielberga ako malého chlapca behajúceho s kamerou a točiaceho prvé filmy. Má to skvelú atmosféru tých rokov a také to tajomno ako v Kingových románoch z pred roku 1990. Potom keď sa človek dozvie o čo ide, to pre mňa stratilo všetko - nie preto, že by som nemal rád scifi ani príšery, ale neviem. Proste to nezafungovalo. Preto len 3* ale lepšie 3*

Kamarád Timmy (2009) (seriál)

Moja 4 ročná dcéra to žerie 5* manželka to žerie 5* a mňa to absolútne nebaví 1* :D

Útok na Bílý dům (2013)

Porovnávaniu sa s Olympusom sa vyhnúť nedá a musím povedať, že to čo som čakal od hviezdnejšieho Olympusu som dostal vo WHD. Channing mi ako otec puberťáčky celkom nesedel, ale prežiť sa to dalo. Ako spomínal Churstyn úvod slabší, ale zvyšok filmu poctivý akčák, nie je sa začo hanbiť. Prirovnanie k Die Hard je napriek tomu prehnané a keďže som Bruca pozeral minulý týždeň môžem povedať, že napriek 20 ročnému rozdielu, je Die Hard proste Die Hard a ani WHD sa mu nemôže rovnať. Hold doba pokročila a aj akčný film musí byť už viac show. Ale hlášky boli skvelé. Ešte tak rozmýšľam, či je WHD tak dobrý, lebo bol Olympus tak slabý, alebo by bol dobrý aj tak :D Každopádne ak sa budete rozhodovať ktorý masaker v Bielom dome si pozrieť, tak rozhodne odporúčam tento snímok. Ešte mi napadla vtipná poznámka - v oboch filmoch mali amatérski prekladači čo tvorili titulky problém s funkciou "Speaker" niekedy bol z neho hovorca, inokedy pán Speaker - v skutočnosti sa jedná o Predsedu dolnej komory Kongresu a tretieho najvyššieho ústavného činiteľa US ::D

E-Ring (2005) (seriál)

Nerozumiem názorom typu - "hlášky akčných hrdinov ktorý / má tam byť "í" / nasadzujú životy pre svoju krajinu..." a pre koho krajinu majú nasadzovať? Či pre Rumunsko? Si natočme vlastný seriál o našich vojakoch ako zachraňujú nás a môžeme porovnať, čo bude horšie. K seriálu - dávam 4* lebo mňa chytil, zo začiatku si bolo treba zvyknúť, ale tak od polovice keď sa Banjamin Bratt dostane do terénu to začne byť špičkový seriál.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Po Pilote som dobreže neslintal od blaha, že si v pauze medzi Criminal minds pozriem niečo dobré o sériových vrahoch. Úvod nadupaný a ani jednu minútu som sa nenudil. Čo sa už nedá povedať o ďalších epizodach. Čím ďalej horšie a horšie. Scénarista toho o práci FBI vie ešte menej ako moja manželka a občas mám pocit, že si seriál objednala nejaká iná agentúra aby FBI znemožnila. Kevin Bacon v každej epizóde 3x sľúbi že niekoho ochráni, čo sa mu nepodarí. Počítačová expertka nedokáže vypátrať vôbec nič, lebo napr. ide signál cez krajiny v ktorých nemajú zákon o ochrane internetu, takže nič. V takej 10tej epizóde má človek pocit, že v US žijú už len masoví vrazi ktorí obkolesujú Kevina Bacona. Keby bol z prvých 4 epizód ukončený film tak sa nato dá pozerať, takto už len zo zotrvačnosti dopozerávam a 2* len za ten perketný pilot. Inak by to už mierilo k Odpadu.