Rampage Ničitelé (2018)

Neviem či dať dve, či tri hviezdy, lebo priznám sa, že mi v strede na štvrťhodinku klipli oči. Ale vizuálne pekné, aj keď je to len taká letná kravinka, dokonca by som povedal, že som dúfal, že tej streľby po príšerách bude viac. Zo začiatku aj vtípky, potom keď to prešlo do akcie tak už len Morgan dával hlášky. Vo Walking Dead mi lezie na nervy, ale tu sa to dalo aj keď sa vždy zjavil kde mal a všetko zachránil. Ale tak na letný večer sa dalo.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Už pri jednotke som napísal, že miestami vykrádajú ID4, ale to, že sa dočkám aj vykradnutia nemastnej neslanej dvojky ( hlavný hrdina mladý černoch, ktorému zomrel otec - hrdina predošlého dielu ) Inak to bol vlastne dosť nudné, aj keď som sa nechal učičíkať líniou, že je jasné kto za to môže a tak to kto za to môže ma prekvapilo, takže jediné plus. Väčšinu filmu tam nie je prakticky žiadna, na rozdiel od jednotky, kde som mal pocit, že sa toho deje viac. A záver keď sa spoja tri obludy, tak to už som len čakal kedy sa spoja aj naši robotíci a bude z toho Power Rangers, našťastie sa tak nestalo, aj keď teda tri hviezdy domu dať nemôžem, ale dva a pol si to zaslúži.

Tomb Raider (2018)

Dostal som nadšené odporúčania z rôznych strán, tak si vravím, že nebude to zrejme priekak, lebo časy ťažkých 90´s keď sme štvorčekovanú grafiku na PC považovali za vrchol sú už nenávratne preč a Lara Croft je predsi prsatá sexbomba s dvoma .45kami a tá Angelina sa mi typovo viac pozdávala, ale filmy ma neohúrili. No díval som sa na Aliciu Vikander s nedôverou. Ale ani som len netušil. Film začne - ospravedlňujem sa Alicia za počiatočnú nedôveru - nie je to vulgárna sexbomba, ale je proste pekná. Ak by sedela vedľa mňa na gauči, tak sa miesto filmu, pozerám celý večer na ňu a nevedel by som sa vynadívať. Back to the movie - vtipkovanie s kolegami, bežné veci, funguje to, verím tomu, usmievam sa. Jazda na biku po meste neskutočne parádne natočená. Kamera plynulá, žiadne bláznivé strihy, že človek nevie čo sa deje a napriek tomu zrejme na ramene lietala popred a poza autá autobusy. Radosť pozerať. Naháňačka v prístave tiež. Príchod na ostrov, trošku som nepochopil, že otec sedem rokov žije v jaskyni a Vogel o tom nevie? Z čoho žije? Nevadí. Záver filmu jaskyňa - cítil som sa ako v Indiana Jonesovi, až na to, že to nemalo tú atmosféru. Pasce a hádanky, kľúče, celé to bolo nejaké zrýchlené, na rozdiel od Poslednej krížovej výpravy, kde to celé malo iné tempo a vzájomné opakovačky zápiskov otca a syna, tu otca a dcéry nemali vôbec šmrnc. Čiže miesto toho aby som si vychutnával film, vracal som sa v spomienkach k Indymu. Hudba dobrá. Úplný záver filmu POZOR SPOILER. Ak chce spoločnosť PATNA ( nepliesť si s Pentou, i keď :D ) ovládnuť všetky tie magické artefakty na zemi a rodina Croft spoločnosť PATNA vlastní, nestačilo by Lare aby napochodovala do PATNY a povedala, som majiteľka, teraz to budeme robiť inak? KONIEC SPOILERU. Za mňa slabšie, ale predsa len 4 hviezdy z piatich.

Bright (2017)

Tak toto ma veľmi pozitívne prekvapilo. Už len ten nápad, dať do nášho sveta a histórie Temného pána, Orcov, Elfov považujem za veľmi osviežujúci, zvlášť keď nejde o lacnú urban fantasy pre teenagerky s upírmi a vlkodlakmi a lásku a vojnu medzi klanmi. Je to prekvapivo dráma o rasizme, nerovnosti v spoločnosti, korupcii a násilí v ozbrojených zložkách, kombinovaná s akčnou komédiou. To zrovnanie Bad Boys meets Tolkien sa proste pýta, keďže Will Smith hrá Mika Lowreyho o dvadsať rokov s hypotékou na krku a rodinnými problémami. Hviezdičku odoberám za ľahko predvídateľný koniec a miestami zbytočné tliachanie medzi policajtami, lebo nie vždy ide o podarené dialógy nabité hláškami ako v Leathal Weapon, či Bad Boys I. Ale elfskí Federáli na boj s mágiou to zabili .

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Zo začiatku trošku nuda, lebo to nie je prvoplánová mlátička, takže bolo treba položiť základ motivácii postáv, aby ste nakoniec mali šancu pochopiť kto za koho kope a keď si už poviete, že hej to som vedel, tak príde niečo, čo som teda netušil. Dobová atmosféra fajn, ako vravím, prvá polovica trošku pomalšia. McAvoy mi prišiel zľahka otravný, ale možno je to tým, že ho žerie moja žena, tak mám averziu. Bitka v bytovke surovo úžasná. Rozuzlenie som nečakal. Mínus pre mňa bolo afektované pripaľovanie cigariet, fajčenie, nasávanie a vyfukovanie dymu Charlize. Lebo dvakrát za film by stačilo, ale tu to dali tak desaťkrát toľko.

V utajení (2017)

Prvá tretina bola špičková. Bytová scéna a jej pointa bola geniálna, normálne som začal slintať blahom. Potom sa to začalo kaziť a pretože som takýchto príbehov videl, čítal stovku, tak kto za čo môže a koho ku koncu odhalia ako naj záporáka som dokázal určiť v momente keď sa zjavili v prvom zábere. Dokonca som po príchode Legolasa dokázal pospájať aj logické vysvetlenie môjho pocitového obvinenia. Nasledovalo aj niekoľko logických faulov, ale aj tak tomu dávam tri hviezdy z piatich, lebo skvelý úvod a pozerať sa na to dalo.

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Áno je to viac pre deti, ale zas nie tak úplne. Pozerávam to s dcérou a bavím sa pri každej časti. Chvíľu mi vadili tie stop momenty, keď Spidey hovorí priemo k divákom, ale asi od poloviče časti som sa nechal baviť skvelými hláškami. Animácia a akcia tiež dobrá, ale tento seriál stojí na hláškach.

Válka dronů (2016)

o vám bolo tak. Neskoro večer som prepol na PrimaCool či čo to bolo a tam vidím odrasteného Parkera Lewisa môjho teenagerského hrdinu ( na strednej som pod jeho vplyvom nosil havajské košele a teda veľmi som si nepomohol ) naspäť k Lewisovi. Je tam v maskáčoch s arafatkou okolo krku, lebo na Blízkom východe to môže mať nejaký význam, ale uprostred LA, no... ide nejakou zničenou budovou a narazí na partičku kanibalov a tá krv je tak hrozná, že áno toto bude déčko ako hrom. Skôr ako mi to žena prepla, tak som si zistil, že sa to volá Válka dronu. No je to super lacné, je to super kravina. Veci nedávajú zmysel, dialógy tiež nie. Herci sú škaredí až na jednu s kohútom či čo to je, ale ani tá nevie hrať. Efekty tragické. Zbrane lacný airsoft s digitálnymi zábleskami. To ešte aj moja čínska HK416 vyzerá reálnejšie. Parker Lewis, teda herec je Corin Nemec a ako sa volala postava vo filme som už zabudol, ale tak je tam veľký kápo a behá po postapo meste a zháňa lieky pre preživších, sú tam nejaké gangy, do toho tam lietajú emzácke drony, ktoré raz vyzerajú ako mega veľké z Dňa nezávislosti ale v ďaľšom zábere mu letí nad hlavou veľkosti kufríka. Zlikviduje ho tak, že doňho hodí granát WTF? No príde domov a doma ho čaká dáka super pulzná zbraň. V skratke zbalí dáku bloncku, postapo gang chce ovládnuť mesto, je tam nejaká supertajná organizácia ktorá vyvíja zbrane, aby porazili drony. +- hodina nudy až zlikvidujú jeden veľký drone a vyskočia na motorku, bloncka vzadu a toto je koniec, nie toto je len začiatok. Od odpadu to zachránila len úvodná scéna, kde som si chvíľu myslel, že Parker Lewis sa po rokoch vracia do svojej školy, ale tú medzitým vyrabovali gangy.

Vetřelec: Covenant (2017)

S detailami a krvou sa nešetrilo, inak to bola riadna kravina, pardón sračka. Najskôr to vyzeralo nádejne. Asi v tretine som si hovoril, či to nie je dáka nuda. Prišli prvé úmrtia. Veľmi, veľmi hlúpe. O správaní posádky sa už narozprávalo, a áno, fakt to sú idioti. Motajú sa po cudzej planéte ako českí turisti v Tatrách, no inak to ani nemohlo dopadnúť. Najhoršie na tom bolo, že to vôbec nebolo napínavé, ani hororové, ani akčné. Nič. Ani ten vysvetľujúci príbeh celého vzniku ma nedostal a to, kto sa v skutočnosti vrátil na loď bolo tak priehľadné, že ma to ako skúseného filmwatchera vôbec neprekvapilo. No dve z piatich asi preto, že vidieť, že to stálo veľa peňazí.