Home Before Dark (2020) (seriál)

Tento seriál láka na "Detektivní příběh inspirovaný skutečnou devítiletou reportérkou" v skutočnosti je to skôr rodinné maloměstské drama s detektívnou zápletkou, ktorá nie je zlá, ale niektoré tie veci čo sa vyriešili boli, že som sa musel pýtať, ženy, že čo? Ako? Kto? Prečo? A to už bolo ono? To len tak? Ale inak dobré. Mňa bavia drámy z amerického malomesta už od čias ako som videl prvého Ramba.

Outsider (2020) (seriál)

Do takej šiestej časti to malo našliapnuté na totálnu pecku. V každej jednej časti momenty z ktorých ma mrazilo. Neskutočná atmosféra, do toho tá podprahová hudba, zimomriavky. Sériový vrah, nejaké to tajomno, predsa len ide o Kingovku. Keď tajomno opadlo, tak to s atmoférou išlo rýchlo do kytek. Tam by som to skrátil o dve časti, osem by úplne stačilo. Posledná časť, nuž, posledná časť. Vačšina ľudí je z nej minimálne rozladená. Priznám sa, ja tiež. Oceňujem, že sa s tým King ( ak je to natočené verne podľa knihy ) nesral a šlo to dolu ako v GoT. Ale aj tak. Do šiestej časti aj desať hviezd z piatich, celkovo však 4/5*

6 underground: Tajné operace (2019)

Už od prvej scény je zrejmé, že tento film netreba a ani on sám sa nebude brať veľmi vážne. Akcia miestami parádna, miestami za mojou hranicou prijateľnosti. Priveľa parkouru. Naháňačka na autách veľmi pôsobivá a to ich nemám rád. Akurát tie klasické Bayove zábery na kolóny áut. Už som len čakal, kedy sa z nich začnú skladať Autoboti. Potešil ma Lior Raz, ktorý hrá v Izraelskom seriály Fauda a tu si strihol záporáka. Hlášky super. Vtipné scény tiež. Niekedy trochu nasilu. Ale inak oddychové štyri hviezdy z piatich.

Godzilla II Král monster (2019)

Hneď z úvodu musím povedať, že som bol zmätený. Žiadny Matthew Broderick, ani Jean Reno, miesto toho Kyle Chandler, ktorému zomrel syn asi v jednotke, a ja sa na to márne snažím spomenúť, ale buď to som jednotku, nevidel, alebo tam ten chlap vôbec nehral. Toto sa tiahlo prvú pol hodinu, ten pocit, že mi niečo ušlo a rozhodovanie, či si znovu pozrieť jednotku (čo sa mi nechcelo, lebo Godzilla ma zrovna neberie.) Príbeh taký, že moštrá sa objavujú, tí dobrí lietajú z jednej základne na druhú, kde im nikdy nič nevyjde, do toho "rodinné drama" lebo matke preskočilo, do toho dcéra, no nuda. Veľké obludy sa tam ani extra nezjavujú. Hlavný záporák je trojhlavý drak, Bože to bola blbosť. To už radšej Kong. POZOR SPOILER - matka sa obetuje pre záchranu, ale pretože to bola brzda, ktorá to celé odštartovala, tak mi to bolo úplne u riti KONIEC SPOILERU. No proste strata času, jedine, že by vás brali obrovské japonské obludy

John Wick 3 (2019)

Ako by povedal Homer Simpson - núúúdááá. Teda už dávno sa mi nestalo, aby som sa počas akčných scén áčkového filmu nudil. Nemyslel som si, že to niekedy poviem, ale tej akcie tam bolo až príliš. Možno by to aj nevadilo, keby nebola taká monotónna. Stále to isté od začiatku do konca. Od polovice som už aj pretáčal. Choreografia miestami taká, že záporací čakajú na úder od Wicka, aby sa mohli zložiť. Streľba ako sme zvyknutí, akurát, že sa im z tej počítačovej krvi už prepína a tak niekto dostane dva headshoty a pokojne sa dvíha zo zeme. Dostane dávku do hrudníka spadne na zem a útočí ďalej. Kým nedáš pol zásobníku do hlavy z rôznych uhlov tak to nezomrie, inokedy stačí reznutie nožom. Do toho Keanu, ktorý sa pri behu čím ďalej viac ponáša na Liama Neesona. Také pološmochtanie. Ešte pár rokov a bude ako Dolph Lundgren. To, že je hrdina nezničiteľný mi nevadí, je to tak trochu nadsázka ten film, takže môže prežiť všetko. Ale aby bol pernamentne zranený a nevedel si prezliecť tú zakrvácanú košeľu, tak to mi drelo zrak. Halle Berry a jej vlčáci. To by malo pôsobiť ako osvieženie, ale ani to ma už nebavilo. Príbeh? Bol tam nejaký? Bohovsky sa mi páčila jednotka. To budovanie napätia. Tá príprava na to, že existuje borec, ktorý vás všetkých rozseká, lebo ste ho nasrali. A potom to urobil. Je mi jasné, že to nešlo v dvojke a nejde to ani v trojke. Pretože už vieme kto je kto. Už dvojka s tým hlbším vesmírom, kde pol NYC sú nájomní vrazi ma nebavila. V trojke je to ešte horšie. Najvyšší stolec, exkomunikovanie, alebo zrušenie exkomunikácie, vypísanie odmien, zrušenie odmien, zrušenie hotela a znovu obnovenie. Zabitie nezabitie Fishbourna. Myslel som, že keď poslal pred svojím trestom toho holuba, že to bude správa pre niekoho, keď už to preňho bolo internetom. Keanu si odsekol prst na čo? Tá brzda čo tam chodila ako dozerač či čo, tak tú by som strelil hneď z úvodu, aj tak je už exkomunikovaný, nemusí dodržiavať žiadne pravidlá. My sme tu NYC vole. No proste čím viac mi predostierajú ten zabijácky vesmír, čím viac odhaľujú, tým viac som sklamaný. Ešte kým to bolo zastreté tým tajomnom tak to bolo super. Záver je jasná pozvánka na 4. diel. Poradím zohnať lepšieho scénaristu.

Operace Rudé moře (2018)

Nejaký užívateľ na csfd napísal: "Celé to působí realisticky a profesionálně, bez patosu a cheesy scén, takže za mne hodně velká spokojenost.Jeden z nejlepších Military akčních filmů, co jsem viděl." A ja si hovorím, kámo, ty si toho zrejme ešte veľa nevidel. Treba povedať, že je to akčná jazda, kde sa nešetrilo, oceňujem, že okrem CGI zábleskov a výbuchov, tu máme aj nejakú tú skutočnú pyrotechniku. Príbeh je jednoduchý. Čínska špeciálna jednotka ide zachrániť Číňanov v Afrike kde je prevrat. Do toho pár odbočiek ako otravná čínskofrancúzska reportérka, ktorá ide po uráne, ktorý chcú na špinavé bomby. Hneď na úvod zistíme, že Číňáci síce majú vlastné zbrane, ale kalibre nie sú kompatibilné, takže tam väčšinu času pobehujú s fešnými SCARmi, Glockmi, na amerických humveekoch. Spravil som si pár poznámok tak to sem spíšem v poradí. Bavil som sa na prenikaní amerikanizmov do čínskej mluvy, plus teda military žargón. Znie to asi takto: Ďoňďoň do you read me? Liu Xo, roger. Tioň don, let´s go. Li Dong, c´mon. Tedeň vanďo extra troops dieng biaň report asistant. Ich moto je "conquer fear, conquer all" tak pekne po imperialisticky :D Asi trikrát nám úkážu, že tam majú týpka v jednotke, ktorý s modernou technikou deaktivuje bomby počas divokej prestrelky, ako nič. AAA lode, jeden rotačný, zlikviduje aspoň 8 rakiet vystrelených naraz možno 100 metrov od lode spôsobom, že aby to stihol, tak polovica rakiet zostane vo vzduchu na mieste. Majú v tíme ženu, asi ich Vasquezová, lebo ešte má aj guľomet. Tá schytí pár zásahov, bojuje celý deň, ale tesne pred záverečnou akciou má čistú uniformu a ani škrabanec. Strela z tanku počas letu narazí do štyroch stĺpov a ani o milimeter ju to neodchýli z dráhy, tobôž, aby nebodaj vybuchla skôr. Čínsky borec odpáli RPG v budove na tri metre a zlikviduje tlupu nepriateľov. Granáty lietajú na všetky strany, vybuchujú len meter, dva od Číňanov, ale tým sa stačí prikrčiť a nič sa nedeje. Čínskofranúzska novinárka sa s borcami prikradne do dediny kde je 150 nepriateľov a bez toho aby si to všimli sa vymení za inú čínsku rukojemníčku. Ešteže majú v Čine povolené 2 ženské účesy a si to nikto nešimne. Na záverečnú akciu im spriateľená vláda poskytne helikoptéru z ktorej vyskočia ako veveričky a doplachtia na miesto. Prečo ale keď ide o urán na špinavú bombu miestna vláda nepošle vlastné jednotky? Čínska loď vyšle dron, ktorý doletí na miesto a spadne v piesočnej búrke, miesto toho aby letel nad ňou. Číňania zo zásady neporušujú teritoriálne vody a na všetko majú nejaký časový limit na ktorý im dávajú povolenie. Takže áno, akcie je veľa. Ale nie tej najkvalitnejšej. Nepriatelia padajú ešte skôr, ako Číňania stlačia spúšte. Borci sú často nezraniteľní, aj keď občas dôjde aj na nich. Súboje sniperov sú úplne tragické. Žiadny vietor, žiadne zakrivenie zeme pri vzdialenosti 1500 metrov. Kam namieriš, tam to padne. Nuž takto kvalitná sniperina nevyzerá. Dve hviezdy z piatich, ak by to bolo o 30 minút kratšie, možno by som štvrť hviezdy prihodil.

Na špatné straně (2018)

Reči neklamali, ten film je pecka. Dve a pol hoďky, žiaden rýchly strih. Tie scény sú také plynulé, hladké, napriek tomu som sa nenudil ani minútu. Neviem kde Zahler chodí na tie reči, ktoré vedú hlavné postavy v jeho filmoch, ale tak na 75% by som povedal, že sú geniálne. Má to neskutočný šmrnc. Násilia menej ako v Bloku 99 ( pri ktorom som si nie raz hovoril - ježišmária a to ja znesiem bársčo) ale keď už je, tak sa s tým nepárajú. Človek má pocit, že dnes sa už takéto filmy netočia a je treba povedať, že aj keby chceli, tak sa to určite nepodarí takto skvele. Takže päť z piatich bez váhania.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Tak toto ma neskutočne nostalgicky zasiahlo. Už len to, že začíname Johnnym Lawrencom s LaRussovým súperom ako hlavnou postavou a Ralph Macchio sa tam akokeby pridáva. Sledujeme neúspešného muža, ktorého zničil prehratý zápas, rozpadnutá rodina, pokus a zmierenie so synom, ktoré si nahradí žiakom a konflikt s LaRussom, ktorý je úspešný biznisman, zároveň začne učiť syna svojho veľkého rivala, potom dcéra zaľúbená najskôr do outsidera, ktorý sa vďaka Cobra Kai škole zmení na drsňáka, ktorý má ale problém rozlíšiť čo už je za hranicu. Boj Lawrenca so sebou samým, s tým, že nechce byť ako jeho bývalý sensei, ktorý ho učil vyhrať za každú cenu, nečestne keď treba. No nakoniec aj keď nechce sa ním stáva. Do toho fleshbacky, zisťujeme, že LaRusso vtrhol do pohodového života a z pohadu Johnnyho Lawrenca to nebolo až tak jasné, ako v pôvodnom Karate Kid. Chvíľu to vyzerá aj na zmierenie oboch rivalov, ale o čom by bola druhá séria? Príjemná stopáž 30 minút, do toho dobré hlášky, desať častí. Fajn rodinný seriál, kde si svoje nájdu aj dnešné deti, ale aj nostalgici. Keď to nadabujú, tak verím, že na to dokážem namotať svoju dcéru s ktorou máme filmy dávno pozreté.

Bumblebee (2018)

Videl som to a neviem, čo viac k tomu by som mohol. Vyhrali sa s hudbou konca 80s, rozkladací autoroboti zrejme viac vyniknú pri prímorskom západe slnka s Michael Bay filtrom, čakám, či niekedy natočia aj časť v zasneženom Colorade. C(S)ena ma neohúril, mladá sa budí už pekne nalíčená, ale Megan Fox babrajúca sa v motore auta to nie je, Amíci majú na humveekoch v roku 1987 guľomety kombinované s harpúnami? WTF? Bitka Optima na planéte je ako pozerať kreslený seriál z deväťdesiatych rokov. Pozrieť sa to dalo, ale ak by som to nevidel, tak sa tiež nič nestane.

211: Volání o pomoc (2018)

Niežeby bol Cage nejakou zárukou akčnej kvality, časy The Rock a Con Air máme už dávno za sebou, ale tento film je jedno veľké sklamanie. To základné čo bije do očí je mizerná kamera. Krumov robil doteraz len TV filmy a je to strašne cítiť, do toho mizerný strih neznámeho Ivanova a nelogický scénar a réžia Shackletona, ktorý nerobil nič prevratné. Plus to natočili v Bulharsku, takže americké malomesto ako z obrázka :D Banda vojnových veteránov, ktorých ofajčil nejaký týpek v AFe sa rozhodne vybrať nejakú banku, kde týpek previedol peniaze. Lebo nemôžeš vybrať akúkoľvek banku keď chceš prachy, vyberieš si to, čo ti patrí. Do toho nastupuje desiatka postáv, akoby sme rozohrávali dvaapol hodinový opus ala Black Hawk Down, alebo minisériu ala Band of Brothers. Ale k Ridleymu Scottovi sa to nedostalo ani k druhej sekretárke a v Bulharsku z toho spravili 80 minút. Takže máme desiatku postáv, ktoré sú nesympatické a vzťahy nefungujú. Cage nie je Willis v Skautovi, a ten jeho parťák mi bol tak nesympatický, že hockto z Vareného vína by bol lepší. ( asi ) Máme tam policajtov, černocha, ktorého šikanujú, jeho matku doktorku a bandu čo ide vykradnúť banku. Vykradnú ju, na odlákanie pozornosti vyhodia do luftu kaviareň, ale keďže Cage stojí pred bankou a nikam sa mu nechce, tak mladý Roberts z JAGu začne páliť a mení sa to na obliehanie banky. Nejaké tie prestrelky. Lenže to je tak 20 minút do konca a čas na nejaké drama a stupňovanie napätia nie je čas. Čiže žiadne vyjednávanie o prepustení rukojemníkov, žiadne naťahovanie času. Nič, len sa zotmie zrazu. Jej a to som zabudol spomenúť totálne nesympatickú blondínu, akože z Interpolu, ktorá chodí hore dolu a vyšetruje a v podstate by tam nemusela byť. Záver. Naši ex-military lupiči veľa rozumu asi nepobrali, lebo únikový plán ktorý zvolili inak ako ich smrťou skončiť nemohol. Najskôr prepustia rukojemníkov. Jeden z nich má vo vrecku bombu, ktorú odvážny policajt odhalí a odbehne s ňou tri metre a vybuchne. Vtedy vybiehajú ex-mil lupiči, po jednom, bez krytia, každý k inému autu. Proti nim stojí desiatka policajtov, všetci M4 alebo M16. Padne jeden, potom beží druhý a potom posledný. Ten beží smerom ku Cagovi, ktorému medzitým zomrel kolega, ktorý si zobral jeho dcéru s ktoru sa Cage nerozpráva, kvôli matke ktorá umrela na rakovinu, a dcéra je akurát prvý deň tehotná, a kolegu viezli do nemocnice k doktorke ktorá je matka černocha, ktorého šikanovali a musel jazdiť s Cagom na zadnom sedadle ako osveta. Kruh sa uzavrel a toto ste ani nemuseli vedieť. Posledný ex-mil lupič prestrelka s Cagom, ktorý minul asi 15 zásobníkov do Beretty, ale na opasku mal len dva. Nakoniec zločinca zabije černoch. Všetko ako má byť Sofia v Bulharsku je opäť v bezpečí.