Nevyřízený účet (2013)

Jasona Stathama nemám veľmi rád. V podstate žiadny film kde hral hlavnú rolu ma nebavil. Je to taký mlátičovský typ, ale žiadne extra bojové umenie, skôr ja jednu, ty jednu. V tomto filme hrá bývalého agenta DEA, ktorý bol undercover v drogovom gangu. Akcia sa zvrtla, zabili syna drogového bossa. No, treba sa zdekovať. Takže odchádza na vidiek aj so svojou dcérou, ktorú vychováva sám. Tam jeho dcérenka, vek okolo desať až dvanásť, vyrobí problém. Je pravda, že si miestny totálne škaredý tlstý rovesník začal a ona ho dvakrát varovala ako ju ocko učil. No tým, že ho knockautovala, sa postarala o hlavnú zápletku filmu. Zápletka. Matka škaredého tlstého rovesníka je feťáčka a síce má neschopného manžela, ale zato má veľmi schopného brata v podaní skvelého Jamesa Franca. Ten ako venkovský drogový boss túži po vyšších métach, už ho nebaví uplácať miestneho šerifa a baseballkou likvidovať miestnu konkurenciu. Tak roztočí vlastnú psychologickú hru. Medzitým nechcem žiadne problémy bývalý agent Statham vymláti pár lúzrov, ktorí sa mu pokúsia dať príučku. Zaľúbi sa do miestnej učiteľky, sexy bývalej twilightky, poprípade Under the dome bojujúcej zrzky Rachelle Lefevre. Sympatie obojstranné. Črtá sa nesmelý románik, lebo predsa bývalá žena umrela na rakovinu. James Franco si zadováži INTEL tým, že sa vláme do domu nechcem žiadne problémy Stathama. Ten si zrejme z nostalgie schováva svoju tajnú zložku DEA doma v pivnici. Povolá na pomoc svoju kámošku dajte si pozor na kabelky Winonu Ryder. Tá má kontakty vo veľkom meste. Spojí sa s drogovým bossom z úvodu a vidinou veľkého kšeftu mu núka život chlapa, čo mu zabil syna. Tak nastupujú neschopní veľkí chlapci z veľkého mesta. Záverečná prestrelka vyzerá, že by sa Statham, všetkým vám rozbijem gebule, a potom už nechcem žiadny problém, radšej bil ako strieľal, ale inak je to oukej. Aby som neprezradil úplný koniec, tak už si celkom nepamätám kto nezomrel. Film čo sa scenára týka nie je žiadne prevratné dielo. Mimochodom napísal ho Sylvester Stallone. Možno by si tam ja zahral mať o tridsať rokov menej. Je to štandardné béčko, ale veľmi príjemne natočené. Občas nejaký ten Michael Bay filter. Predsa len, žltý západ slnka na vidieku nemôže nič pokaziť. Pre mňa nádherné lokácie. Americký vidiek ma láka už dlhé roky a keď to nie je úplná kravina pridávam body, už len za to. Lockport v Lousiane je fakt pekná diera a raz keď sa vyberiem na túru po Štátoch, tak sa tam určite vypravím. Bitky sú natočené perfektne. Podobné pozitívne prekvapenie som zažil pri 96 hodín s Liamom Neesonom. Malo to proste šmrnc. Prestrelky horšie, ale tie bitky to vyvážia. Film si plynie v pomalšom tempe, ale vôbec to nevadí. Dlhý nie je. Nudiť som sa nenudil. Vzťah s dcérou je obstojne natočený. Statham síce nie je žiadny charakterový herec, ale toto nezmrvil. O sexy zrzke som už hovoril. Veľa toho nenahrá, ale stačí to na potešenie zraku. James Franco je super. Mám ho rád. Má taký svojský štýl. A vtipné hlášky boli tiež, len aby sa nezabudlo. Celkovo príjemné prekvapenie ak samozrejme nečakáte viac ako priamočiare béčko. Pre mňa 4*

Delfín Flip (1995) (seriál)

Ono je to zrejme pekná kravina, ale keď som bol puberťák, tak som sa tam zamiloval do Jessicy Alby a tá láska mi pretrvala dodnes. Nostalgicky za 3 :D

Sabotáž (2014)

Akčná řezničina prvej triedy? Pôvodne som si myslel, že bude patriť do Top 3 béčkových filmov roka, ale... Začnem okľukou a to Arnieho comebackom v jednotke Expendables. Scéna v kostole so Slyom a Brucom patrila medzi najlepšie scény filmu. V dvojke to už bol seriózny herecký / ehm, no - herecký / part. Ale, to je Slyov projekt. Arnie sa vrátil v The Last Stand / Konečná/ Vydarený film natočený na americko-mexickom pohraničí. Perfektná lokácia. Slušná akcia. Jediné čo mi prekážalo, bola zdĺhavá cesta narkobaróna v ukradnutom športovom aute. Keby sa prestrihala, tak by film nabral tempo už o tretinu skôr. Potom prišiel The Tomb/Escape plan / Plán úteku / Opäť spolupráca so Sylvestrom Stallonem. Ten tam síce hrá aj prvé husle, ale Arnie slušne sekunduje. Má to šťavu, výkony sú sympatické, dokonca to má aj relatívne prekvapivú pointu. Navnadený som sa tešil na Sabotage. Zas sa mi potvrdilo, že keď sa na niečo teším, tak to dopadne biedne. V tomto filme mi vadí tak veľa vecí, že aj bez polovice ktorú som zabudol to bude viac, ako sa zmestí do tohto článku. V podstate ide o to, že Arnie ako šéf špeciálnej jednotky DEA ukradne aj s kámošmi 10 miliónov dolárov drogovým barónom. Zvyšok vyhodia do luftu, aby nikto nevedel, že zmizli. Lenže keď si idú po prachy, tak tam nie sú. Následne ich suspendujú, vyšetrujú. Po pol roku obvinenie sťahujú a parta sa vracia do akcie. Lenže postupne ich začne niekto dosť brutálne likvidovať. Zvyšok je niečo ako drsná detektívka, bez Sherlocka Holmesa a bez napätia. Strieľa sa slušne, krvi nadmieru. No aj tak to nie je ono. V prvom rade. Ak tie zvyšné prachy vyhodili do luftu a zhoreli. Ako všetci vedeli, že chýbajú? V druhom je to špeciálna undercover jednotka. Pochopím, že borci nemajú vyzerať ako policajti. Nevyzerajú, nesprávajú sa. Nadávajú v kuse tým najhorším slovníkom. Nie žeby mi nejaké to fuck, bitch a motherfucker trhalo žily. Ale akože drsných hlášok je toľko, že stratili šmrnc. Nemá to štýl. Nezdvihli mi kútiky. Nič. Len mi permanentne liezli na nervy. Najhoršie som znášal Mireille Enos, ktorá je síce v The Killing / Zločin / super, ale tu je to strašná otrava. Na volavku/štetku nie je dosť pekná a jej rádoby drsnému JA neverím. Okrem toho randí, či je dokonca manželkou iného člena jednotky, čo je z bezpečnostného hľadiska neprijateľné. Ešte neprijateľnejšia je jej závislosť na tvrdých drogách o ktorej všetci vedia a serú na to. V jednotke, kde vkladáte život do rúk ostatných je to čisté fantasy. Arnieho sexuálna avantúra s agentkou FBI je úplne šialená a riskuje život hlavného predstaviteľa. I keď rozumiem, že aj šesťdesiatnici majú svoje potreby. Ale dávať do filmu? Záver a rozuzlenie som síce nečakal, no problém bol v tom, že ma to už ani nezaujímalo. Prestrelka v Mexickom bare bola skôr paródiou ako vyvrcholením filmu, ktorý sa celý čas bral až príliš vážne. Pre to všetko len 2/5

Kandidát (2013)

Tak ma manželka konečne dotlačila. Vizuálne nad slovenské pomery. Človek sa nenudil. Je to síce samé kkt, piča, ale nič, čo by som nepočul každý deň na ulici. Miestami som mal pocit, že sledujem 30 minútový product placement. Vtípky česko-slovensko ku koncu už otravné. Akože prekvapivá pointa kto ho dal sledovať, nemala vôbec vplyv na dej, zbytočná a úplne mi pokazila dojem z filmu. Napriek všetkému 3 z 5tich

Prvních 100 (2014) (seriál)

Ešte som sa nedostal cez prvú časť. Tí posratí teenageri mi tak lezú krkom, že neviem či sa dostanem k dvojke. Priznávam, že som trochu odchovaný na Bearovi Gryllsovi a prežití v divočine a tak mi celý čas vŕta hlavou, ako môžu prvú noc oslavovať, potom tam len tak pobehovať keď nemajú žiadne žrádlo. Dobre trochu tam spŕchne ale kriste veď musia byť hladní :D

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Na vtipnosť seriálu - kde máte za časť 40 momentov kedy sa rehocete - sa to nechytá ani zďaleka. Chýba tomu ľahkosť jednotky. Je to vážnejšie. Dospelejšie. POZOR SPOILER!!!! Za zabitie otca strhávam hviezdu

eXistenZ (1999)

Geniálny film, na dnešnú dobu možno vyznieva až oldskoolovo čo sa trikov týka, ale nie je to scifi o trikoch. Celý film som strávil v mierne pochmúrnej a zádumčivej nálade. Otvorené konce nemám veľmi rád, ale tento sadol za 5*

Krutá říše (1999) (seriál)

Ten seriál bežal tuším na prime niekedy po polnoci a strašne ma chytil, dokonca tak, že som napísal scenár k jednej časti, ktorý mám doteraz v šuplíku :D

První kontakt (1992)

Viem že 4* sú priveľa, ale je to čisto kvôli nostalgii a že si pamätám ako som tento film šúpal na videu stále ´dokola

Seal Team 8: Za nepřátelskou linií (2014) odpad!

Neviem, možno si to ten môj "odpad" ani nezaslúži, ale som tak znechutený. Herci, ktorí vyzerajú akoby neprešli sitom na casting Marloce Place ešte v 90tych rokoch. Tom Sizemore vyzerá ako niekto, komu dali plastovú masku Toma Sizemora. V každej jednej scéne sa našlo niečo čo mi vadilo. Už základňa. Tie "vojačky" laškujúce s vojakmi v maskáčoch a tielkach. Som nevedel či nie som v pornofilme. Kecy. Nevtipné repliky. / Aj keď som to pozeral bez titulkov, takže pár bonmotov mi mohlo utiecť :D /Akčné scény katastrofa sama pre seba. Vojaci sa pohybujú ako airsoft team. Idú do akcie a nepoužívajú vysielačky, ale predvádzajú znaky rukou, čo je na hovno, keď sa dostanú do situácie keď na seba nevidia. Neviem kto robil army dohľad, ale mohli zohnať niekoho kto sa vyzná v tom, ako sa vojaci pohybujú so zbraňou. Neviem rozpočet. Ale keď to porovnám so seriálom Strikeback / od tretej série / kde je na každom blbom pohybe vidieť, že sa tým hercom niekto venoval. Tak nemôžem dať menej ako odpad!