Žlutý kufřík (1970)

Skvělý, vtipný, promyšlený film. Podíval jsem se na něj po více nez čtyřiceti letech a musím říct, že jsem zíral s otevřenou pusou. Legrační vtip střídá moudrý vtip a člověku je po jeho sledování krásně, jakoby najednou vše bylo na světě v pořádku.

Nebe s.r.o. - Výjezd (2020) (epizoda)

That's me being done with Miracle Workers. Jako kdyby se Nemocnice na kraji města proměnila ve druhé sérii v Osadu Havranů, Chudík hrál Rváče, Abrhám Havranpírka a Balzerová Veveřici. Můj mozek podobný skok do hyperprostoru nezvládne. Jedna hvězda ze soucitu se zvláštně půvabnou Australo-Indkou Geraldinou.

Nebe s.r.o. - Výpomoc (2020) (epizoda)

Tak nějak jsem čekal, že první díl byl jenom legrační odskok jinam a pak se nějak vrátíme k firmě řídící naši planetu... a nic. Vlastně zatím nevím, co si mám myslet.

Mozek za miliardu dolarů (1967)

Skvělá parodie na mccarthyovské antikomunistické spasitele. Je smutnou ironií, že těchhle zoufalých fašistických zvířat, které vidí rudě při vyslovení názvu Rusko, je teď plná euroatlantická civilizace. Také rozesměje zobrazená antisovětská hybridní válka, vedená už v roce 1967, která se dnes vydává za současný ruský vynález.

Ztratili jsme Stalina (2017) odpad!

Převratný film. Je to pouhý začátek dehonestační politické série a já mám hned další námět. Bude se to jmenovat "Ustřelená škeble" a tady je kousek scénáře: Kennedy: "Dneska ti vylížu frndu, že budeš řvát na celej Dallas!" Jackie: "Tak na to zapomeň, dokud nepustíš k vodě tu blonďatou animírku, tak nemáš šanci." Kennedy: "No tak, Jacks, jestli mi dneska nedáš, tak se mi rozskočí hlava!" Jackie: "Tak ať!" Plesk. Já vím, že se to takhle asi neodehrálo, ale koho to zajímá? Iannucciho ani autory předlohy ke Stalinovi to taky nezajímalo.

Sprosťárny (2013)

Docela prča, no né? Jenom mě překvapuje, kolik rodičů účastníků hláskovací soutěže Zlatý brk si našlo cestu do zdejší diskuze.

(Polo)ostrov Krym (2018)

Pan režisér je chytrý chlapec a v diskuzi po projekci v Jihlavě bylo vidět, že se opravdu snažil o plastické, ideologicky nezatížené dílo. Situaci mu ovšem neulehčila koprodukce s ČT, která nejspíš o objektivní film úplně nestála, aby nebyla obviněna z kremelské propagandy. Zajímavé bylo, že pan režisér tvrdil, že bylo téměř nemožné získat názor prorusky orientovaných Krymčanů. Tentýž večer jsem navštívil Mou babičku z Marsu, a pan režisér Saša Mihalkovič, Bělorus, nám v diskuzi řekl, že před jeho kamerou utíkali příznivci Ukrajiny. Mám pocit, že to hodně vypovídá o situaci na poloostrově: ti, kteří mají pocit, že budou viděni v zahraničí, vzývají trochu utilitárně Ukrajinu. Ti, kteří mají pocit, že hovoří k vlastním lidem (tím nemyslím jen Rusy, ale i Ukrajince, Bělorusy atp.), neskrývají svůj obdiv k Putinovi a Rusku.

Můj neznámý vojín (2018)

Velice odfláknuté dílo. Myslím si, že největší vinu nese producent, který dovolil, aby se film zbytečně natahoval do celovečerní délky neustálým opakováním stejných záběrů a zpomalováním. Vše běží ve stejném tempu, bez jakékoliv gradace a viditelného záměru. Záměrem je prostě jen udělat film, směsku vizuálu, únavné hudby a občasného amatérského komentáře autorky. Ale účel je splněn, producent i režisérka se díky smutnému výročí okupace proznámí a příště budou snadněji shánět peníze na další projekt.

První člověk (2018)

Kdo tohle viděl, nemůže pochybovat o tom, že Neil na Měsíci skutečně byl. Tedy, pokud ten někdo viděl JENOM tohle...

Singularity (2017)

Jó, to byly časy, když jsme s klukama spali ma Choustníku a na vyhlídce byl Chýnov a ne robotí města... Ale 28%? To je kruté. Prostě takový céčko, něco skoro jako amatérskej film, co náhodou dostal trochu finanční injekci. Mladej, českej, ambiciózní kluk, příště natočí trhák. A doufám, že si vezme jiného hlavního představitele, tenhle divísek mu to dost kazil.