Transcendence (2014)

Dalo se u toho pěkně žehlit. Jenom u košil jsem trochu ztrácel nit, ty jsou fakt těžký. Díky nicku Verbal jsem to ale celé konečně pochopil.

Hostitel (2013)

Twilight neznám, nikdy jsem to neviděl. A ani neuvidím. Ale mám rád Niccola, jeho humanismus, to, jak závažné klade otázky, jeho dokonalou stylizaci. Jo, má trochu sklon ke kýči a tady asi trochu bojoval s předlohou, kterou napsala nejspíš trochu afektovaná ženská. Taky stopáž mu neprospěla, ale symbolika dilematu mezi morálkou Duší a lidskou přirozeností jistou sílu měla. Dvě hvězdy. A hvězda za Lotus Evora. A čtvrtá za Imagine Dragons. Do Gattaky to mělo daleko, od Trumana Burbanka je to dálka galaktická, no a co. Už jsem viděl větší srágory, co dostaly čtyři.

Gattaca (1997)

Andrew Niccol mi mluví z duše. Taky jsem asi rebel,možná loser, trochu nezapadající kolečko do systému, který se kolem nás pomalu, ale jistě ovíjí svým hadovitým, neúprosným tělem. V některém komentáři jsem narazil na zmínku, že Gattaca je ukázka amerického snu, snaž se a poletíš ke hvězdám. Prd. Americký sen ti velí stát se přesně tím kolečkem, které v systému chybělo, plň závěry XXVII. sjezdu Republikánské strany, modli se a pracuj, pak poletíš. Ale Vincent proti tomuhle systému bojoval, našel jeho slabiny a koledoval si o průser. Vyhrál. Již vzhůru, hrdobci, jimž hrouda nohu víže, stick it to the Man!

Slez ze stromu (2001)

Nezbývá mi než souhlasit s nickem Dolby: kam jste dali oči, vy trumberové?

Ona (2013)

Mně se to moc líbilo. Bylo mi potom trochu (dost) smutno a tož jsem si poplakal, když jsem si uvědomil, že takhle vztahy vlastně prožíváme už dnes - co vlastně děláme jiného, než že nám naše iluze našeho protějšku jenom něco valí do hlavy, bez masturbace se obejde málokdo a každý vztah stejně nakonec jde do... vezme zasvé? A Kristen Wiig jako Sexy Kitten? Parádní výkon na takovou drobnost. "It worked..."

Rivalové (2013)

No, dobrý, no. Fakt dobrý. Lauda tam tedy ze sebe nechal udělat totálního suchara a když si vzpomenu na to, jak jsem mu fandil, tak vím, že takový nebyl. Dobře, bylo mi šest a byl jsem ještě malej a hloupej, ale ten Nikiho chlapecký plachý úsměv jsem nezapomněl. Daniel Brühl vystřihnul skvělého Laudu, fyzicky velice podobného, ale autoři (včetně Nikiho samotného) ho dotlačili do role protikladu k rozevlátému Huntovi. Jenom mi tam chyběli moji další oblíbenci, Ronnie Petersonn a Jacques Laffitte, tak příště o nich, jo? Ronnieho smrt v Monze kvůli pitomé embolii, to je taky námět na film. Když jsem tenkrát stál to sychravé ráno před školou a kluci mi řekli, že Ronnie je mrtvej.... Pamatuju si to dodneška.

Krokodýlové z předměstí 3 (2011) odpad!

Skoro mě mrzí, že si kvůli takové imbecilitě otloukám klávesnici. Morálně pochybný příběh ušitý horkou jehlou, naprosto nesympatické dětské figury, špatně skrývaná indoktrinace (děti byly naprostí kreténi a dělaly sviňárny, ale zase kámošily s Turkem, s klukem na vozíku a snesly v partě i týpka, co koktal). Asi vůbec nejhorší kinematografický počin, co jsem kdy viděl. Opravdu, bylo to asi fakt horší než 30minut po půlnoci.

Gambit (2012)

Náhodou docela dobrý! Scéna s Colinem Firthem přistiženým v pokoji distinguované dámy (víc neřeknu, abych to nespoiloval) mě rozesmála jako Maléry pan účetního ve dvanácti letech. A to bylo fakt hodně.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013) odpad!

Mám Hobita moc rád. Ale tohle... Urážka diváků i herců. Je mi líto těch, kdo nepoznali, že je Jackson jenom tahá za rypák a z geniální, vtipné, duchovně obohacující a zábavné pohádky ukradl jen pár rekvizit. Svět je po uvedení druhého Hobita opět o kousek blíž katastrofě.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Byl to mix všeho, co mě moc nebaví. Indie hudba, muzikál ze střední, homoerotika, Hermiona, sexuální zneužití nezletilého a z něj pramenící duševní choroba - prostě jenom hromada klišé nahrnutá jak buldozerem. Hodně jsem přeskakoval, tak se to dalo vydržet. Ani nevím, proč jsem dal jednu hvězdičku, asi z nějaké lítosti. Tohle byl omyl.