Donbas (2018) odpad!

Kdyby Leni Riefenstahlová neměla žádný talent a žádný scénář, natočila by Donbass. Úporná snaha dokazovat, že v Donbasu není válka, ale jen ruská, vlastní lidi vraždící reality show, je urážkou nevinných civilních obětí a propagandistickým výsměchem utrpení lidí na Východní Ukrajině. Pro takový film nemá ČSFD kategorii, tohle není jen obyčejný odpad, to je odpad nebezpečný a toxický.

Nadechni se (2013)

Je to film spíš pro holky. My staří rockoví psi, kterým kariéra taky neklapla, moc dobře víme, že tyhle záchvěvy stojí nakonec úplně za prd, a že se za ně platí příliš vysoká cena. Pro mě je toto mírně klišovité dílko málo cynické.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Nemyslím si, že 2001 potřebovala nějaké dovysvětlení. Myslím, že i velký A. C. už psal ty další díly jen proto, aby se měl na Srí Lance za co potápět. Jinak Jelena Mironovová výborná, ta vždycky ví, jak za to vzít. Jan Tříska sice mohl prohlásit, že hrál s Royem Scheiderem a Helen Mirren v jednom filmu, ale louže chlorofylu na Europě proti němu předvedla nesrovnatelně více strhující herectví. Divím se, že tenhle film za komunistů nehráli jako diví, aby ukázali, jak dopadne emigrovavší herec. K mému potěšení to vůbec bylo dosti protiamerické, když Hala naprogramovali schválně agenti z Bílého domu, aby zabíjel. U Hyamse by nás to ale po Kozorohu 1 asi nemělo překvapit.

Chlapec a jeho pes (1975)

Tak nevím, kdo je blbější, jestli já nebo ti, komu se film nelíbil, ale jsem unešen. K dokonalosti tomu podle mě moc nechybí a skvěle jsem se bavil - rohlík po celou dobu. To, co předvádí McIntyre jako Blood je úžasné. Možná, že fanoušci s nízkým hodnocením film viděli s titulky (dabing asi nikdy neexistoval) a tak museli nutně přijít o skvělé gagy, hříčky a dvojsmysly, kterými se Bloodova mluva jen hemží. Kapitola sama pro sebe je Susanne... takovou holku už není možné v naší "osvícené" době najít. S takovou bych se s chutí seznámil.

Bába z ledu (2017)

Prostě zase takový zapomenutelný český film. Když vidím hipsterský tým tvůrců v čele se slámou, tak se téhle rádoby hluboké trapnosti vlastně ani nedivím. Nemá to nic, co by mě rajcovalo. A pokud Slováci vystřihli scénu s olivovým olejem, vůbec se jim nedivím. Taky zbytečná, jako celý film.

Prezident Blaník (2018) odpad!

Nechuťárna. Stupidní, jako napsané o přestávce mezi hodinami na středním odborném učilišti. Slabota, ztráta času, ocasárna. Nemá to nic, ani vtip, ani intelektuálno. Bliji.

Česká cesta (2015)

Právě sleduji na slovenské televizi. Už jsem viděl prvotní verzi na festivalu v Jihlavě a nedivím se, že tohle asi v Čechách na obrazovce neuvidíme. V Čechách teď vítězí antikomunistická propaganda, jejíž ikonografii rozhodně nevyhovují mrazivé záběry polistopadových machinací, klausovské ekonofašistické projevy, Tříska, Potáč, Martin Roman, všechen ten devadesátkový hnus. Síla. Tady se pořád brečí po Havlovi, jak by nám bylo pod ním krásně, svobodně, evropský, liberálně, ale to, jak to opravdu bylo, nechtějí Češi vidět.

Mrazík (1964)

Co mě na tomhle filmu mimo jiné baví je to, že tuhle ruskou klasiku natočil irský režisér.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Ale jo, pěkný, ale na xxxxxxxx a xxxxxxxx 1 to nemá. Pro mně nebylo hlavním překvapením to, co se odehrálo ve filmu, ale to, jak sentimentální dokážou být zdejší cinefilové. Dal bych 5, ale protože jsem svině, schválně dávám jenom 4.

Ivan Vasiljevič mění povolání (1973)

Kino Svět, je mi šest a svíjím se smíchy u Ivana Vasiljeviče. Střih, současnost, youtube, svíjím se smíchy u Ivana Vasiljeviče. No, nesvíjím, ale líbí se mi to. "Má-ru-sja!" "I kdě ty takoju šušku pasadil?"