Sedm psychopatů (2012)

V Bruggách bylo o fous lepší. Sedm psychopatů dojí stejné vemeno, ale mléko je již odstředěné.

Argo (2012)

Hrozně rád bych viděl íránský film na motivy téže události. Osobně si myslím, že by byli nenápadnější, kdyby je nechali z Teheránu odjet na kolech. Také bych filmu udělil čtvrtého Oscara za množství zamračených, krutých a vyčuraných Íránců, mám podezření, že jim to husté zamračené obočí nalepují izolepou. No, hlavně že to splnilo svůj účel, trochu jsme se na ty machometány naštvali, řekli si, jak je to krásné, žít v téhle části světa a ruku v ruce jsme s úsměvem vyšli z biografu vstříc novým demokratickým zítřkům.

Kon-Tiki (2012)

Thor Heyerdahl. Jeden z hrdinů mého dětství. Ve znamení Kon-Tiki jsem cpal všem spolužákům a rozhodně jsem v životě podobné dobrodružství také plánoval. Ale bacha, na palubě si všichni rozuměli, byli to kámoši, žraloků se vůbec nebáli (taky jich tam bylo pomálu) a zabíjeli je pro zábavu. Plavba byla naprostá selanka, uměle vsunuté spory a strašlivě strašliví žraloci jsou ve filmu zbyteční a naštvali mě.

Na dřeň (2012)

No prostě jako ten Prorok. Audiard tam toho nacpal na pět filmů - útok kosatek, nohy pryč, ilegální box, dítě topící se pod ledem atd. atd., ale dohromady... nějak to nikam nevede. Všechno mi to bylo tak nějak putna. Snad jen, že Marion Cotillard to sekne jako nikde jinde, ale to je tak vše.

Futurologický kongres (2013)

Nevědel jsem, do čeho jdu. Cestou z kina jsem rozrážel řady chemických otroků mezi Repre a Příkopy - a že jich tam je. Mělo to vše - plán, nespoutanou fantazii, dojetí i přesah. Chápu, že hipster nad něčím takovým ohrne nos, ale já mohu tak okoralého jedince jedině politovat.

Pelíšky (1999)

Hrozně přeceňovaný film. Z výkonu Jiřího Kodeta je mi fyzicky špatně, zbytek je pár nahozených scének, které nikam nevedou. Typický Hřebejk, typická filmařská slabota. Typická reakce českých diváků, kteří v oraništi české kinematografie označí tenhle film za klenot. Veteš jednoho člověka může být pro jiného poklad.

Kopytem sem, kopytem tam (1988)

Nějak mi v komentářích chybí to, co jsem ve filmu viděl já: že Chytilová použila infekci AIDS jenom jako metaforu infekce komunistickým režimem. Myslím, že bez toho by sklepácký nihilismus a dandysmus byl jenom prázdnou exhibicí. Mně se to fakt líbilo.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Nejlepší film všech dob. "Tak to jste přehnala, Kellettiová, toto oblečení působí poněkud křečovitě..."

Akumulátor 1 (1994)

Zcela nepochopený film, jak je vidět i z některých komentářů zde. Předtím ani potom už Jan Svěrák nic lepšího nenatočil, a pokud bude pokračovat v trendu Tmavomodrého světa, Tatínka a Vratných lahví, tak ani nenatočí. Nejlepší český film po roce 1989 - představte si, děti, že tehdy ještě existovala česká kinematografie!

Pan Nikdo (2009)

Nádhera, hloubka, dojetí, zamyšlení. Pro mě Top Ten. Natěšen jsem běžel do videopůjčovny pro Osmý den, ale ten nemohu s klidným svědomím nikomu doporučit. Jeden z těch van Dormaelů není pravý.