Zombieland (2009)

Pro mě jeden z nejlepších filmů o zombie jaký je k vidění. Není to totiž jen o akci a smrti a o přežití. Tento film je hlavně o brutálním humoru. Výborné vtípky, skvělé hlášky, výborné vsuvky v podobě zombie killů a šílených pravidel k přežití, to vše dává tomuto filmu zcela jedinečnou vizáž, která si mě hned získala. Škoda jen, že to nemá nějakou větší pointu, pak by to bylo dokonalé.

Světová válka Z (2013)

Nejdřív jsem si myslel, že to bude jen další klišé ze série zombie filmů. Ale už po chvíli sledování jsem zjistil, že tento film nebude o zaběhnutých nápadech, ale že bude úplně o něčem jiném. Tento film představil zombíky úplně v jiném světle a to se mi moc líbilo. Velmi dobrý scénář, nový pohled na zombiky, slušná akce a efekty a hlavně velmi dobrý Brad Pitt v hlavní roli. Dokonalé to nebylo, ale rozhodně to patří mezi ty nejlepší filmy o zombíkách, jaké jsou k vidění.

Ukradené Vánoce (1993)

Tak toto mě opravdu neoslovilo. Šílená animace, která se mi absolutně nelíbila, podle mě zkazila celý film, neboť ten zbytek nebyl zlý, ale přes tu animaci u mě vlak prostě nejede.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Co bylo na prvním díle špatné, tady bylo ještě horší. Prkenní herci, albínští upíři, idiotský scénář a ještě více umělé emoce. To vše nám přinesl druhý díl této ságy. Jednička nebyla nic moc, ale tohle už je opravdový odpad, teda až na ty vlky, ty se mi docela líbili, ale to je tak všechno. Ale kvůli těm vlkům tu jednu hvězdu přece jen dám.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Po velmi dlouhém přemlouvání jsem se donutil kouknout na poslední díl této série a nakonec jsem byl velmi mile překvapen, neboť tento díl nemá chybu. To jak celou sérií pohrdám se tady poměrně mění, protože tady jsem se opravdu bavil. K dokonalosti tomu sice něco chybělo (např.: víc krve, méně debilních dialogů a absence těch dvou hezkých tvářiček Pattinsona a Lautnera), ale jinak to bylo ve všech ohledech o třídu možná o dvě víš než předchozí díly. Herci už mě nepřišli tak nesympatičtí a prkenní, bylo zde dokonce nějaké to překvapení (a že bylo pořádný), děj byl svižný a akční a hlavně už tu nebyla ta šílená romance Belly a Edwarda a Jackoba. Škoda jen že to nejlepší přišlo opravdu až na konec, neboť i přes to že se mi film hodně líbil, nedokáže to změnit můj negativní pohled na tuto sérii (tedy její natočený verze, tu knižní mám totiž docela rád).

Četník ze Saint Tropez (1964)

Nepřekonatelný Funěs ve skvělé komedii. Kdysi tohle patřilo k těm nejlepším komediím a myslím si, že to tam můžeme řadit s čistým svědomím dodnes.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

John Rambo je zpět a ve velkém stylu. Stallone na to zkrátka pořád má. Být to trochu více i o příběhu a o postavách, než jen o akci mohl to být ještě lepší kousek, než jaký nakonec byl. Ale i tak si podle mě ty čtyři hvězdy zaslouží.

Rambo III (1988)

Nejslabší Rambo, jaký byl natočen. Kromě akce tam nenajdeme vůbec nic a bohužel ta akce místy zahrnuje jen fádní záběry na kulomety, na roztřílená těla a neprůstřelného Stallona. Fakt škoda co se z Ramba vyklubalo. Dosti podprůměrný akční film.

Rambo II (1985)

Tento film je klasická dvojka. Chtěla být ve všem lepší, ale spíš to dopadlo naopak, teda kromě akce a brutality. Těch tam pořádně přibilo a byly parádní. A asi i proto mám dvojku radši než první film. K dokonalosti tomu chybí jen hlubší myšlenka, tu tam na rozdíl od jedničky nenajdete.

Rambo: První krev (1982)

Kdo by to byl řekl, že se z něčeho takového stane legenda. Ale nakonec proč ne?? Stallonovy ta role sedla dokonale, k tomu poměrně zajímavý příběh konfliktu veterána s realitou maloměsta a navíc pořádná sprška krve. Podle mě to není tak dobrý jak se tady všude prohlašuje, ale špatný film to rozhodně není.