Wrecked (2010)

Bear Grylls s amnésií se probudí v lese a provázený ambientní hudbou se proplazí devadesáti minutama a i když to nenudí nic extra se vlastně neděje. Ale neni to špatné za což může hlavně Brody. A dobře že sem si k tomu stáhl titulky ;-)

Čmuchalové (2010) (seriál)

Jediný seriál který dostal na IGN deset z deseti nejspíš stojí za zkoušku ;-) Dávkuju si ho zatím pomalu, protože je natočená jedna série a tím to hasne, což moc nechápu protože zatím je to luxus. Příjemný, uvolněný a chytrý (přesně jako já ;-)..) seriál.

Život (2009) (seriál)

Planet earth už tu bylo, zabavilo a zatímco leží uložené na externím disku je čas dát si malý přídavek. A tohle je sázka na jistotu, BBC a Attenbourough znovu vytvořili něco co v přírodopisných dokumentech nemá konkurenci a hlavně zase tak posouvá laťku že se divím že ještě někdo jiný vůbec dokumenty o přirodě dělá. V každém (tak od oka)dílu je něco zkdokumentováno poprvé a užasně. Jako je to sice věc především rozpočtu, protože jedna epizodka z každého dílu (každý jich má tak 10) musela stát víc než celý jiný dokument, ale jako divákovi mi to může být putna a jenom si to užívám. Vzdušnézáběry, mikrozáběry a taková kvalita hd že vedle toho svět za oknem vypadá jako levná konverze. Chtělo by to občas přidat na dynamice, ale zas usínat u něčeho takového tomu se říká luxusní život..

Země kůlů (2010)

Postapokalyptická, upírská a jako bonus ještě solidně atmosférická lahůdka. Nijak velký rozpočet a scénáristická jednoduchost nejsou ani tak negativa jako upozornění na běčkový původ, protože jinak všechno šlape výborně, baví a skoro překračuje hranice žánru. Prostě oddychové béčko, které je výborné a mám pocit že jsem si ho po všech těch šitech skoro zasloužil.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Poctivě oddechový seriál s vypilovanými hláškami a postavami, které snad nejde nemilovat. Zvlášť Chevy Chase je (kdobytořek :D) výborný komik a pár slabších momentů naprosto zachrání. Nejlepší komediální "sitcom" současnosti, do kterého stačí pár dílu pronikat aby se v něm člověk beznadějně ztratil a skoukl ho celý tak do týdne. Už si ho dávám podruhé a je snad ještě lepší.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Určitě nejzábavnější Peg s Frostem. A Kristen dokáže udělat lepší jakýkoli film.

Ondine (2009)

Aneb jak je těžké být v irsku rybářem a vyléčeným alkoholikem a o tom, že jediné co občas stačí ke štěstí je cizí kráska, a to klidně i vylovená z vody. A nejsympatičtější postavou je - světe divse - kněz, který dokáže (minimálně zamýšlenou) premisu filmu zhodnotit během pár sekund. Být neštastný je snadné, to na štestí se musí pracovat...

Cemetery Junction (2010)

Krásný a zajímavě melancholický příběh, jenom tak o životě a dospělosti a naději. Jenom tu režii by pánové G a M měli příště svěřit někomu jinému. A to je jinak docela žeru. Zatímco v některých scénách jim to funguje a působí jak má (mísa s ovocem je skoro horror), zbytek často uteče díky nedostatečně zvládnuté náladě scény a to jak na mě měla působit se ztratilo někde napůl cesty.. Což je škoda, protože příběh krásný a Hughes výborný.

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Prvnotní nadšení propuklo a prvních 6 dílu jsem skoukl skoro i bez pauzy na dýchání. Pak už malinko opadlo, ale pořád je to kvalitka. Fórků, horrorových a různě fantaskně filmových odkazů vod jsou tu mraky a je občas tak těžké je všechny sledovat, že by pomohlo trochu zvolnit tempo..Navíc je škoda že se humor trochu moc zaměřuje na převracení všech žánrových klišé a slavných filmových scén, které pak po čase působí trochu stereotypně. O to víc pak vyniknou přirozeně vtipné a nepřevzaté postavy jako Randall a Leonard-ten vede. Ale pole působnosti mají autoří s takovou premisou světa skoro neomezené a doufám že první serií to ani zdaleka nekončí!

Útes smrti (2010)

Trochu se mi ta Trauckiho kulišárna natočit úplně stejný film jenom v jiném prostředí a s jiným přirodním zabijákem usadila na patře a nějak mi tam zhořkává. Ono že by Black Water byl až TAK dobrý film, že by snesl pár neoriginálních variací se moc říct nedá. Ale stejně...do situace sem byl vkopnut ladně, žraločí scény byly ve velké vetšině luxusní (óó, jak jsou žraloci kteří neplavou kolem mě nádherní), nikde sem nezachytil pokus přesvědčit nás o tom, že to bylo podle skutečně události (velké plus) a uteklo to nějak rychle. Jenom škoda že evoluci sem v téhle minisérii asi přehlídl, jinak pohoda. Souhlasím s tronem, že sem teda rozhodně zvědavý co bude zabíjet tu australskou sebranku příště :-)