Texaský kat (2011)

Tak strašný scénář, že zbytek nemůže fungovat ani kdyby se solidní herci promenovali v docela atmosférických texaských kulisách. Polovina dialogů nějak nedává smysl vzhledem k vypravování příběhu, postavy snad nemají ani jeden rozměr a celkově je to chabé, nenapínavé a nudné. Worthingon s Chastainovou už je pro mě asi trademark, nudná blbost.

Pomáhat a chránit (2011)

Přijemná oddechovka, která nemá velké ambice, a přesto je naplňuje. Gleeson asi nikdy nebyl lepší.

Mutant (2006)

Ze všech směrů a žánrů, kterýma se goemul snaží být funguje dobře asi tak půlka a proto si taky myslím že má tak rozporuplné hodnocení. Je to docela zábavné monster movie, ale i když tam je monstra překvapivě dost a překvapivě brzo jsou scény s ním podivně neakční, i když zábavné. Ještě je to občas docela vtipné a jako politická satira přesné, ale ta nejvetší linka rodinného dramatu je nudná, otravná a málokdy vypráví o nečem zajímavém. Každý si ho asi musí zkusit sám a příjít na to, jestli mu sedne, ale ty pětky jsou nesmysly.

Red Dog - psí legenda (2011)

"Určitý druh psa může udělat spoustu dobrého v osamělém městě." Do neveselého života horníků v důlním městečku někde v západním cípu austrálie vstoupí pes, kterého si všichni oblíbí a osamělé místo se díky němu promění v pravou komunitu. Prvních dvacet minut má našlápnuto na jeden z nejlepších feel-good filmů co se dá vidět. Má to tempo, příjemně vtipné a zábavné postavy. Ale potom co sebe film vymáčkne na začátku maximum a přestane být tak vtipný, zbývá jenom průměrná rodinná podivaná, na kterou se zapomene docela rychle.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Pár scén kde je Graig drsný, pár scén které nepřekvapí, pár scén které nedávají smysl, pár scén které nedávají smysl ještě víc, ale aspoň je tam Olivia a dohromady si říkám jestli někdo vůbec dočetl ten scénář dál než k názvu předtím než se k tomu upsal. Favrou nudný rutinér.

Zrození Planety opic (2011)

Nejspíš nejlepší film 2011, protože má obrovský kus duše a předbíhá události budoucí kvalitně a chytře. Opičí herectví je tak dokonalé že ve vybírání stran bych měl jasno. Dlouhý, ale nacpaný tak kvalitním dějem, že si ho určitě ještě párkrát přidám.

Černobílý svět (2011)

Kromě té očividné prvoplánovosti a neagresivnímu ale vytrvalému útoku na city asi není co vytýkat. Hlavně když mě Help uchvátilo už prvním záběrem, docela donutilo nevnímat stopáž a ještě chvíli po skončení závěrečných titulků ležet a jenom přemýšlet o tom jak jsou filmy dobré médium pro sdělování podobných příběhů ignorantům jako jsem já;-) Každopádně námět a herečky jsou tak fantastické, že i kdyby to bylo všechno, stačí to na pět s jistotou.

Viděl jsem ďábla (2010)

"Pravá pomsta" je v korejském podání pořádně krvavá, atmosférická a ukazuje všem americkým žánrovým kolegům tak akorát záda. Kromě té specifické formální dokonalosti, má navíc silný a pohlcující příběh. A přehnaná brutalita, které jinak nefandím, mi tady nikdy nepřipadala nemístná. Jenom je pravda že někdy okolo poloviny filmu je tempo tak strhující že všechno po příjde tom už trochu trpí srovnáním, ale i tak lahůdka.

Kamarád taky rád (2011)

Pohodovovka, která není až tak vtipná jako přirozená a zábavná. Gluck je její eso v rukávu a jeden z nejlepších komediálních režisérů současného hollywoodu.

Barbar Conan (2011)

Je to přesně takové jak jsem po pár recenzích očekával. Zklamání jako odkaz nebo pokračování kultovního orginálu a užasně imaginativní předlohy, ale jako fantasy b-čko s ačkovou produkcí a c-čkovým režisérem je to překvapivě zábavný kus. Momoa je vpoho a od Nispela sem teda čekal větší průser než nudnou akci a padající papundekl.