Mardi Gras: Jarní prázdniny (2011)

Aspoň špetka sofistikovanosti by neškodila. A jak někde uvidím fórek s hovnem, automaticky minimálně hvězda dolů.

Tenure (2008)

Překvapivě příjemné a vlastně i docela dost vtipné. Není to žádná díra do světa, ale po všech těch komediích, ve kterých tak maximálně všude lítají hovna (doslovně i obrazně) pak tak obyčejně vtipný a sympatický film působí jako odměna za všechny ty hrůzy co sem už viděl.

Colombiana (2011)

Nečekaně hluboké existenciální drama o pomstě hodnotě lidského života...Dělám si prdel. Je to předvídatelná blbůstka ve které Besson vykrádá sám sebe ve velkém stylu a jediným důvodem proč se na to podívat můžou být tak leda různé stádia polobnažeností v podání Zoe.

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Docel výživná porce záběrů lvího a gepardího vyrůstání by mohla být lepší kdyby nebyla tak moc zaměřena na škvrňata. Ve srovnání s nějakým opravdovým dokumentem to není ono a nejvíc ten pocit umocňuje komentář Samuela L. Jacksona, jehož vypravěč musí neustále číst repliky typu, neúžasnější, nejnebezpečnější, nejsilnější a tolik nej až to vypadá jak nějaká reklama a navíc intonuje jako by četl pohádku před spaním vykuleným capartům. Jenom si představit o kolik by to Attenboroughovo popisné a nadšené vyprávění mohlo vylepšit...Ale nuda to i tak většinou není.

Ženy sobě (2011)

Trochu ostuda že tohle není v červené zoně teda...Boduje než tou komediální stránkou spíš tím jak opravdovou postavu si Kristen napsala a zahrála, aniž by byla nudná nebo trapná. Škoda že to nebylo trošku víc navážno.

Melancholie (2011)

Kirsten má depku a svoje neštestí rozhazuje okolo sebe tak samozřejmě až ji to nejde nevěřit. A i kdyby měl být konec světa, tak ji a mě to bude jedno. Budiž.

Cashback (2006)

Sean Ellis je frajer. I když je pravda že semtam dává forma obsahu docela nafrak, myslím že je to spíš otázka kontrastu. Zatímco režie je v prezentaci neustále naprosto precizní, hravá a sympatická, příběh samotný už ke konci jenom spěje k nevyhnutelné romantičnosti. Ale popravdě, v takovém podání na mě i lacinější poselství zabírají. Prostě je to klasický indie romcom, který ale vším ostatním - režiií, krystalicky čistým a přesným (skoro až knižním) vypravěním příběhu a jemným feelingem - stoupá vysoko nad hladinu průměru.

Střepy v hlavě (2008)

Tři jako přibližný výsledek součtu momentů. Většinu času atmosférická a napínavá čtyřka, kterou táhne vypiplaná režie a dělá ji hlavně hudba. Pak přijdou i momenty naprosté geniality, a takové seznamení s bubákem je pro mě jedna z nejhororovějších scén, jakou jsem kdy viděl. Ale konec je naprosty odpad, protože takové pointy totálně nenávidím a musel sem si tady četbou pár ospoilerovanějších komentářů ověřit že takhle místy dokonalý film mohl takhle usmoleně skončit. I tak to stojí za vidění, a pokochání se potenciálem..

Tichý dům (2010)

Během filmu mě napadala spousta důvodů proč mě vytáčel až do skoro nedívatelnosti, ale než je všechny vypisovat stačí říct že horrory a strašidelné filmy můžou být blbé, ale musí to nečím vynahrazovat, dát neco na výměnu aby jim to divák mohl odpustit. Né tak casamudašit, tady dostaneme na oplátku akorát monotonní uruguayské (jako by z oka vypadlo tomu španělskému) hystečení, nesympatické a neracionální postavy a naprosto ze vzduchu vycucaný příběh i pointu. Ta byla taky jedním z důvodů proč jsem vydržel až do konce a ta tohle dílko naprosto potopila, protože vzhledem ke zbytku filmu vůbec nedává smysl..tak dík. Ještě na mě choďte se skutečnou událostí-skutečná událost Myass! Bodík za to že atmosféru práce s kamerou semtam dokázala vybudovat a nápad je to dobrý, tak trochu jiný způsob jak vložit kameru do děje. Ale zbytek..no hanba mluvit. Tak nebudu

Lovecraft: Fear of the Unknown (2008)

Dokumenty nemusí být nuda. Zvláště když jsou o jednom z nejvlivnějších, nejnapodobovanějších, a pro mě i nejlepším z horrorových autorů a nehrajou si na nic extra. Je tu kus jeho biografie, ale ještě vetší kus jeho bibliografie pro osvěžení vzpomínek a zbytek tvoří mudrlantští spisovatelé, kteří trochu ozvláštňují vypravovaní. Člověk, který to ještě neví, se dozví že byl Lovecraft pěkný rasista a xenofob (pro jistotu nám tam šoupli jako vypravěče jednoho transexuála, abysme viděli že sme pořádní xenofobi taky), že si poprvé vrznul až po svatbě, že je Guillermo sympaťák a fanda (prosím ať dostane pořádný rozpočet na ty Hory !!!) a hlavně se chronologickým připomenutím jeho nejlepších kousků člověk znova zamiluje do jeho práce a skoro by mu i držel palce aby se stihl proslavit za svůj život..kdyby nevědel jak to skončí :(