Druhá strana (2011) (TV film)

Fakt žádný fanklub filmu?!?:-D

Halloween (1978)

Možná nejlepší přímočarý scénář slasheru jaký se dá představit. Kdyby Michael půlku času neobcházel ty baráky dokola, tak by to už snad byla dokonalost, ale s takovým hudebním doprovodem bych se bál i u Planet Earth. Uteklo skoro bleskově..

Lovec nestvůr (2010)

Constantin pro děcka a to je právě škoda. Pokud se to drží duchu předlohy (?), tak budiž a aspoň vím proč jsem si to nikdy v knihovně nepučil i když to byly jediné comicsy co se tam daly najít nevypučované ;-) Skouknutí určitě nikoho trvale nezdegeneruje, jenom si člověk říka že to mohlo být lepší. To by se ale chtělo zbavit toho scénáře horrorového seriálu (jak tu někdo zmiňuje) a zombáckého sajdkika, protože to byla zas jedna NECHUTNĚ otravná postava...

Blesk (2011)

No Sedm to není...

Templář (2011)

Je velká škoda že ůstřední duo, Will a jeho obouruční meč nedostaly víc společného prostoru protože když byl na plátně jenom jeden z nich ( spíš purefoy než meč ) tak se to tam nimralo v minulosti a nikoho to nezajímalo ani nedávalo smysl. Teprv ve dvou jim to šlapalo jak mělo, scénu rozpolcení sem si dával asi 5krát po sobě. A král byl taky (na to že Giamattiho moc nemusím) pořádně vyšinutý.

Kazatel (2011)

Úvodní dvacetiminutovka a otvíračka děje se dá docela sklidem přežít jako pocta klasičtějším béčkům a kolem čtvrthodinky sem si říkal že když člověk dokáže překousnout to že všechno z toho už viděl a slyšel v lepších filmech užívat si to jako šílený mišmaš, nebude to špatné. Pak už to ale jde celé do podprůměru, akce bylo víc snad v traileru, příběh je sice debilní ale ne tím správným způsobem a záverečný souboj je jedna velká ostuda, což je ehmm ostuda. Je to sice o dost lepší než legie, aspoň zmizely ony naprosto smysl nedávající dialogy, ale pořád nechápu kde na to "tří křesní jména"(..hehe) splašil sponzory protože jestli tohle nepotopí kariéru jeho a Bettanyho, tak už fakt nevím. A nejlepší scéna je kdy během minuty sfoukne Bettany povykládat o tom jak pro něho válka nikdy neskončila, přemítat nad tím jestli je tohle svět za který bojoval a nakonec se drsným výrazem rohodnout že pokud jít proti cirkví znamená jit proti bohu, tak...půjde proti bohu - pozabíjí pár stráží zatímco na zem padají koule, a zaběrem na dvě z nich je to celé ukončeno. Luxus!

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dobrá buddy chemie, jak by taky ne když sou ti dva praví buddies, ale zbytek byl takový řekl bych přenadsazený (přehnaná nadsázka) a nicmoc.

Princ a pruďas (2011)

Pro mě zklamání protože většina vtipných situací prostě vyšla naprázdno a nedokázala mě rozesmát ani pobavit. Zíív

Hříšníci a svatí (2010)

Pro mě hrozně nostalgická záležitost, která mě hodila do dob, kdy mi na VHSkách běhali Arnoldi a podobná verbež a celý film byl jenom o tom vytvořit kolem "Hrdiny" dost akce zakončit to steroidovou přestřelkou, bitkou nebo dovolenou na Šumavě. Hrozně podobná stavba filmu a mám pocit že už se takové vůbec nedělají a pokud už teda je to spiš kanálová záležitost. Tady ne, protože z Johnny Strong (to jméno jsem naštestí zjistil až na konci filmu, takže mi zážitek nekazilo :)) je parádní a film táhne. Je to samozřejmě celý film nejdrsnější, nejcharismatičtější a nejchytřejší postava co po pásce prohání, ale neměl jsem problém mu to uvěřit a beztak jsem si v duchu přál být víc jako on ;-) A akce není sice tolik, což je škoda, protože každá z těch pár přestřelek je luxusní a i když fyzika, která v nich funguje je taky z devadesátých let (tzn. kulka neprostřelí nic za čím je kdokoli schovaný :D) zbytek působí docela uvěřitelným dojmem a zanechá blažený pocit namlsaného filmové diváka a těšil jsem se na další. Výplň mezi přestřelkama (nemá cenu tomu říkat jinak než výplň..ale jestli na něco přijedete, pošlete mi dopis) tvoří jednoduchý a pramálo dementní příběh a dvourozměrné postavy, a nic z toho neurazí. No prostě co píše Arkos docela dává smysl...

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Spokojenost. Že bych se u toho nasmál nebo bál se řict nedá ale dobře jsem se bavil a to je zásadní. Mnohem radši tohle než ty nové Romerovy šity..