Za lepší život (2011)

Krásný film o svinském životě mexických přistěhovalců v USandA, který přečnívá ostatní hlavně jednoduchostí a skvělým herectvím. Mimochodem je mi tenhle trend filmů, vykreslující v kolikrát hnusném (reálném) světě postavy, které jsou hrdiny tím, že v něm dokážou být dost silní aby zůstali dobrými lidmi, víc než sympatický.

Jeden musí z kola ven (2011)

Všechny formální náležitosti na úrovni a poslední pětiminutovka tak luxusní, že mám chuť ještě přidat. Možná i proto že se v ní konečně něco zajímavého dělo :) Jenom škoda že není retro jenom feel filmu, ale i jeho příběh a děj.

Býčí šíje (2011)

Ta gangsterská linka je o ničem, ale stejně jsem ji vlastně nebral na vědomí víc než jenom jako podivnou omáčku, kterou chtěl někdo nastavit strhující psychologické drama. Hned potom co se trochu rozjelo, sem už nikdy nechtěl pozorovat nikoho jiného než Jackyho/Schoenaertse. Naprosto geniální casting, který svalnatého obra s přelámaným nosem a závislostí na steroidech použil k vytvoření autentické oběti, o jejímž utrpení jsem ani na chvíli nepochyboval. Jde to pak až do takových extrémů, že ve chvíli kdy sleze z plátna je to špatně, a bez něj je to úplně jiný film, na kterém se toho dá vytýkat dost, především jeden z nejhorších filmových hříchu-nijakost a z toho plynoucí diváckou lhostejnost. Konec je už pak takový "budiž". Je fakt, že je toho k vytýkání dost, ale během sledování mi to ani nepřišlo, i kdyby to měl všechno zařídit jeden herec.

Noroi (2005)

Nuda a nekonzistentní příběh nějakým kouzlem (možná přehodnocenosti ;-)) dokázaly relativně udržet moji pozornost až konce, kde to ale jako celek pěkně pohořelo. Nepochopte mě špatně, ono to má svoje momenty, ale všechny jsou dělané nejednoznačností číhajícího zla a zajímavě rozvětvenou stavbou příběhu. Který se měl v monumentálním nášupu na konci uzavřít, kde se nitky měly proplést a všechno docvaknout tam kam patří a stylově to vyděsit. Co jsem dostal se bohužel nedá pojmenovat jinak než děsivě špatné. Jediné co docvaklo byla moje čelist, z monumentálního se stalo mentální a zbytek už je historie. Díky duchům embryí aspoň za to...

Vyměřený čas (2011)

Justin si s Andym sice troufnou na velké téma jako přerozdělování bohatství na světě, ale vychází z toho jenom umělý mix, na který se zapomene ještě dřív než pomalu skončí. Jediné, co mi v hlavě zůstalo je jejich řešení situace "když kradeš něco už jednou ukradené, je to krádež?". Tak děcka, berem flinty a dem si hrát na robiny hoody, co?

Ra.One (2011)

Z prvního seznámení s bollywoodem teda o moc chytřejší nejsem. Během těch 150 minut, které až na začátek utekly slušně, jsem změnil názor na film asi 10x a pořád si tím jak moc se mi líbíl vlastně nejsem jistý. Zvlášť tak první hoďka je docela těžké sousto, protože scénarista evidentně neumí rozlišit co je vtipné a co trapné a tak nezbývá než na to zírat s otevřenou hubou. Ale pak se trochu zklidní a začne to být docela přijemná nadsázka a člověk si to vlastně i užije, k čemuž mu dopomáhej i kvalitnější akčnější scény. A to celé semtam proložené nějakým šileným estrádním čislem indického popu..stand by me vede. Prostě zajímavá zkušenost.

Agent 117 (2006)

Něco takového mohl být Johny English, kdyby byl trochu uvolněnější, rasističtější a neamerický. Zábava je to výborná, agent šarmantní asi stejně často jako pitomý, jako celek přijemné a párkrát jsem se i zasmál nahlas. K tomu skvělá atmosféra padesátých let a nejde si ty frantíky neoblíbit :)

50/50 (2011)

Že to bude dobrý film, jsem veděl ještě předtím než jsem padesátku viděl, ale i tak mě překvapila. Totálně příjemný film, ač vlastně o nijak příjemných věcech. Doopravdy jsem si přál ať ještě/anebo vůbec nekončí. Na úplnou kultovku je přeci jenom až moc hollywoodský a šablonovity (© woody), ale mě pobavil za plné.

Johnny English se vrací (2011)

O kousek povedenější kopie jedničky, která se ještě pořád nenaučila že tlačit na pilu není dobrý nápad. Trošku to zklidnit a nesnažit se za každou cenu sázet jeden fórek za druhým by mohlo být lepší, protože by v těch dementních nezanikly ty...zábavné. Ale docela sympatické, zábavné anebo sexy postavy.

Tajemství starého hotelu (2011)

Stačí v hodnocení trochu přidat a 4 je na místě. Hlavní dvojka (ne Mcgillisová) je tak přirozená a zábavná, že by mě bavilo se na ně dívat i kdyby film o ničem jiném nebyl. To společně s momentkami solidního mrazení a vůbec kvalitou zpracování tak trochu maskuje fakt že ve filmu pořádně není žádný přiběh, který by stál za řeč. Nevýhoda to je ale jenom směrem ke konci a tam stejně na nějaké přemýšlení není čas. Takže okej.