Zápisník jedné lásky (2004)

Velmi povedený romatický příběh, který za srdce chytne i toho, kdo nikoho nemá. Nebo mám říct právě toho, kdo nikoho nemá? Tak či onak, jedná se velmi kvalitní dílo, jak po stránce dějové, technické, ale i herecké. Ryan Gosling byl skvělá volba a do role Noea se vtělil se vší vervou. Jeho herecký protějšek Rachel McAdams také předvedla dobrý výkon a chemie mezi nimi vytvořila filmový pár, na který je radost se dívat. Děj je sice plný filmových klišé, ale také celkem nečekaných zvratů, takže Vás na ty dvě hodiny bez problémů zabaví. Pokud tedy hledáte film na večer ve dvou a ještě jste tento snímek neviděli, nebudete jeho volby litovat.

Hercules (2014)

Průměrný akční film, kterých se po světě potulují tisíce. Jako oddechová rubačka však pobaví, zvláště pak, když se zde v hlavní roli objevuje The Rock. Popravdě řečeno, do role Hercula mi moc neseděl, ačkoliv za to možná můžou ty delší vlasy. Herecké výkony zde netřeba hodnotit (i když hlášky Iana McShanea jsou nezapomenutelné), technické aspekty snímku průměrné a zápletka s příběhem relativně k smíchu. Akční scény jsou naopak povedené, takže ve výsledku se jedná o ideálního kandidáta na večer s popcornem.

Nejdelší jízda (2015)

Velmi povedený romatický snímek, který zabodoval i u mě, ačkoliv podobné "slaďárny" moc nemusím. Neobvyklost tohoto filmu tkví v tom, že se v něm odehrávají dva romantické příběhy ve dvou různých časových rovinách provázené jednou nešťastnou náhodou. Herecké výkony jsou celkem povedené, nejlépe na tom je Alan Alda, který zde odvedl velmi dobrou práci. Technické aspekty a vizuální stránka taktéž potěší, zejména pak zpomalovačky při býčím rodeu či GoPro záběry z jedcova i býkova pohledu. Ve finále se tedy jedná o celkem kvalitní snímek, za jehož výběr Vám bude Vaše drahá polovička vděčná. Ale nebojte, užijete si ho taky.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Oproti prvním dílu zde proběhlo obrovské zlepšení, a to nejen v rámci stopáže. Hotel Transylvania 2 je plnohodnotným animákem, který zabaví nejen rodiny s dětmi. Scénář má hlavu a patu, nicméně dává také k dispozici dosti šílených situacích, které se dají využít k perfektnímu humoru. Vtípků je zde opravdu hromada, většina z nich navíc velmi povedených, takže pokud máte podobný druh filmů rádi, neváhejte a vyražte do kina. Já si těch 90 minut parádně odpočinul a hodněkrát se od srdce zasmál.

Hotel Transylvánie (2012)

V záplavě dnešních animáků se jedná o klasický průměr. Pár forků dobrých, příběh samozřejmě jednoduchý, takže výsledek ani nepřekvapí, ani neurazí. Věřím, že jako rodinný film se to celkem povedlo, ale koukat na to znovu bych nechtěl. Ačkoliv nemá snímek ani hodinu a půl dlouhou stopáž, na hodinky (resp. na mobil) jsem se při něm koukal dost často. Ano, moc rychle to neubíhalo. Slyšel jsem však, že je druhý díl podstatně lepší. Tak uvidíme.

Válečný kůň (2011)

Velmi dojemný příběh, kde je hlavním hrdinou kůň, nikoliv lidé. Ačkoliv se dvou a půl hodinová stopáž může zdát na toto téma příliš dlouhá, opak je pravdou. Scénář je tak kvalitně napsán, že divák jen napjatě čeká, kam všude ještě Joeyho děj zavane. Technicky je zvládnuto vše dobře, ať už se jedná o klidné scény z farmy či o brutální bitvy stovek vojáků. Lidské herecké výkony zde asi netřeba hodnotit, takže jenom pochválím těch 14 koní a jednu animetroniku, kteří zahrály Joyeho. Pokud tedy hledáte film na večer ve dvou, tento snímek je ideální volbou.

Jauja (2014)

Žádné úvodní titulky, jde se rovnou na věc, a to na debatu o koupi psa, podanou jedním statickým dlouhým záběrem. A v podobném duchu se nese celý film. Extrémně dlouhé záběry, hodně málo mluvení, a téměř žádné akce. Někdo by řekl, že se jedná o artový snímek, jiný zase, že je to totální nuda. Já bych řekl asi toto: Jauja není rozhodně filmem pro každého. Ve výsledku se však jedná o celkem povedenou one man show, tedy až na konec, který jsem absolutně nepochopil. Herecké výkony (resp. výkon) jsou skvělé, Viggo Mortensen opět nezklamal, zde ani jako herec, ani jako hudební skladatel. Škoda jen, že té hudby nebylo více. První hudební moment zazní totiž až v 80. minutě, další (a zároveň poslední) pak u závěrečných titulků.

Julie a Julia (2009)

První, co mě na tomhle snímku zaujalo, byl fakt, že je natočen podle dvou skutečných příběhů. Popravdě řečeno, více se mi líbila ta "novější" část, jelikož mi herecký výkon Maryl Streep přišel hrozně otravný. Ale těžko říct, třeba se pravá Julia Child takto chovala a mluvila. Naštěstí situaci zachraňoval její manžel Stanley Tucci, protože ve spojení s ním šlo občas o opravdu komický pár. Ve finále se tedy jednalo o celkem povedený film, nic náročného či s hlubší myšlenkou, prostě klasický film na odpočinek, ve kterém se snaží mladá Julie uvařit všechny recepty z kuchařky starší Julie. Jen teď tajně doufám, že přítelkyni nenapadne něco podobného, protože tuto kuchařku doma máme.

Skyfall (2012)

Bond č.23. Tento snímek bych označil jako návrat k první bondovce Daniela Craiga. Hned na začátek tu máme skvělou akční sekvenci na motorkách, kterou následují povedené úvodní titulky s velmi krásnou písní od Adele. Příběh je velmi napínavý, stopáž se sice oproti předchozímu snímku o 40 minut prodloužila, nicméně kvalitní scénář, kamera i střih nemají problém diváka v sedadle těch 143 minut udržet. Sam Mendes zkrátka nezklamal a natočil snímek s kvalitními akčními scénami, zápletkou a důstojným závěrem. Lví podíl na tom samozřejmě mělo i skvělé herecké obsazení plné známých jmen. Největší pozornost však zaslouží blonďatý Javier Bardem, jehož dokonale šílený ex-agent je pravděpodobně nejlepší záporák novějších bondovek. Finální hodnocení: Perfektní 007 film.

Quantum of Solace (2008)

Bond č.22. Žádná scéna s hlavní, divák je ihned vtažen do šílené automobilové honičky, kde je velmi těžké se rozkoukat. Nutno říci, že za to může hlavně přehnaně dynamická kamera a zmatené střihy mezi jednotlivými záběry. A zhruba v tomto duchu se odehrává i zbytek filmu. Díky krátké stopáži je občas problém vše pochopit, každopádně ze stejného důvodu dávám průměr. Být film delší, asi bych šel s hvězdami dolů. Příběh nic moc, akce možná dobrá na papíře, ale provedení trochu pokulhává, herecké výkony průměrné. Finální hodnocení: Podstatně slabší než předchozí snímek.