Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Bond č.2. Oproti první bondovce zde proběhlo značné zlepšení a to ve všech směrech. Z hlavního záporáka sice opět není moc vidět, nicméně plně to vynahrazuje scénář na pozadí studené války, plný špionů a dvojitých agentů. Bond konečně dostal i nějaké to cool vybavení, které se mu proti drsným a zákeřným protivníkův opravdu hodilo. Akce postoupila na novou úrověň, vrcholem je zde geniální rvačka ve vlaku, za kterou by se nemuseli stydět ani dnešní akční režiséři. Výsledné hodnocení: snímek by měl i na 5 hvězd, to by však nesměl obsahovat vatu typu cikánský tábor a jeho problémy.

Dr. No (1962)

Bond č.1. Není nutno chodit kolem horké kaše, první bondovka mě velmi překvapila. Rozhodně se nejednalo o nudný film, akce bylo relativně dost, tvář hlavního padoucha nebyla do poslední chvíle vidět, herecké výkony ušly a scénář byl celkem propracovaný. Chyběly zde sice technické vychytávky, ale jak všichni víme, novější filmy jsou jimi naopak prošpikované až moc. Na čem však filmy o Bondovi především stojí je herec v hlavní roli. Sean Connery to zvládl s přehledem a není tedy nic překvapivého, že si tuto roli ještě pětkrát zopakoval. Výsledné hodnocení: 4 hvězdy a skvělý začátek Bondmaratonu.

Wimbledon (2004)

Roztomilá komedie, která má rozhodně co nabídnout. Ať už se jedná o povedený romantický příběh na pozadí nejslavnějšího tenisového turnaje, skvělé herecké výkony obou hlavních herců či dramatická kamera při jednotlivých zápasech, každý si zde prostě najde to své. Musím také uznat, že mě samotného až překvapilo, kolik známých tváří se v tomto snímku vyskytuje. Pokud tedy toužíte po ideálním filmu pro večer ve dvou, můžete sáhnout i po tomto snímku.

Rodinná oslava (1998)

Surový psychologický nářez, podaný ruční kamerou a takřka amatérsky působícím vzhledem. To je však (podle Dogma 95) pouze důvod, aby se snímek soustředil na postavy a samotný příběh, což se zde opravdu daří. Během, zpočátku klidné, rodinné oslavy se nám dostane perfektní psychologický rozbor jednotlivých postav, takže si každý udělá o každém svůj obrázek. Postupné vyvrcholení snímku je pak dokonalým příkladem nečekaných zvratů a diváka nutí neodcházet. Pro mě osobně jeden z nejlepších psychologických filmů, který jsem měl možnost vidět.

Smrt v labyrintu (2014)

Pěkný thriller, který se sice ze začátku chová poněkud nudně, nicméně zhruba v polovině se plně probere k životu. Nutno však říci, že první (nudnější) půli vynahrazuje krásná retro atmosféra, tenkrát ještě (tolik) nezadluženého Řecka. Výsledný dojem z filmu bohužel trochu kazí konec, nicméně čtyři hvězdy si snímek zaslouží, ať už za skvělého Vigga Mortensena či krásnou Kirsten Dunst. Na to, že se jedná o řežisérův debut, velmi slušný počin.

Daleko od lidí (2014)

Viggo Mortensen opět dokazuje, že má z Pána prstenů vyděláno a zbytek svého hereckého života si bude hrát v nezávislých, nízkorozpočtových filmech, ve kterých, kromě svého herectví předvede také svoji jazykovou znalost. Loin des hommes tedy není filmem pro každého. Kdo očekává hromady výbuchů, lovestory či CGI efekty, bude zklamán. Kdo však touží po snímku k zamyšlení, plném nádherného pohoří a ve výsledku herectví pouze dvou mužů, nebude zklamán.

Transformers (2007)

Michael Bay a recyklace všech jeho filmů + velmi povedení CGI roboti. Tak by se v jedné větě dal shrnout tento blockbuster. Dost záběrů vypadá nachlup stejně jako v Armagedonu (např. zamilovaná scéna na kapotě auta proti západu slunce) nebo v Mizerech (pověstná Michaelova otočka kamery okolo vstávajících herců či jakákoliv honička). Oproti těmto filmům je zde však o dost slabší scénář, herecké výkony a celý snímek na svoji stopáž bohužel nemá co nabídnout. Trochu to zachraňuje výše zmíněné CGI, ale na více než průměr to rozhodně nestačí.

V hlavě (2015)

Po dlouhé době velmi povedená pixarovka a zatím rozhodně nejlepší animovaný film této sezóny. Originální nápad, pěkné zpracování, skvělý příběh plný emocí a hlavně kvalitní dabing z tohoto snímku dělají ideálního kandidáta na cestu do kina. Jedinné co mi vrtá hlavu, je smysl předfilmu, kterým nás tvůrci obšťastnili ještě před tímto zážitkem. Nu což, 10 minut zpívání se dalo přežít.

Mimoni (2015)

Čekal jsem klasický animáK, vhodný spíše pro děti, výsledkem byl však snímek, který si užije opravdu každý, nehledě na věk. Roztomilí, francouzsko-mimoňsky mluvící žluťáci, pěkný příběh plný vtipných situací, a ač mě to samotného překvapilo, kvalitní český dabing, to je jen slabý výčet kvalit tohoto filmu. Ať tedy máte děti či jste sami, vzhůru do kina!

The F Word (2013)

Zajímavý snímek, který má i bez velkého humbuku okolo rozhodně co nabídnout. Zajímavý scénář, perfektní dialogy a skvělé herecké výkony zkrátka dokazují, že i bez hollywoodských akcí se dá ukuchtit dílo, za které se nemusí tvůrci stydět. Více k tomu netřeba dodávat. Pokud chcete vidět snímek, u kterého se dá relaxovat a zárověň se nenudit, What if je ideální volba.