Mall (2014)

DJ Linkin Park ukazuje, že by měl zůstat spíše za mixážním pultem a nebo pokračovat v natáčení hudebních klipů své skupiny. To mu totiž jde velmi dobře. Převést však jeho cítění a styl do celovečerního filmu nebyl úplně dobrý nápad. Snímek je pojat dosti klipově, většina skladeb hraje úplně celá a do jejich rytmu probíhají scény. Jako by samotný film a děj stáli až na druhém místě za hudbou. Zápletka je slabá, herecké výkony průměrné, konec nemastný-neslaný a délka tak akorát. Na druhou stranu již zmíněný hudební doprovod nemá chybu a s ním jde ruku v ruce i perfektní kamera a střih. Úvodní záběr, který plynule přejde v crazy titulky prostě nemá chybu. Ve výsledku se tedy jedná o průměrný film, ale především o splněný sen pro Josepha Hahna.

Saw 3D (2010)

"Závěru" filmové série SAW se povedlo spousta "poprvé". Poprvé vidíme nějakou past ze denního světla a uprostřed rušného města, poprvé je film ve 3D a poprvé je to opravdu tragédie. Snaha spojit všechny filmy dohromady příběhem a dovysvětlit všechna tabu prostě nedopadla. Celé je to dosti překombinované, nereálné a velmi okatě nastavované. Nejdřív byl Jigsaw sám, pak měl učednici Amandu, pak jsme se dozvěděli, že za všechno mohl detektiv Hoffman a teď se nám tvůrci snaží do obličeje vmést...no, to je jedno. Snímek nezachránilo ani částečné Linkin Park cameo. Jedna hvězda za to, aby už tvůrci měli důstojnost a nechali název SAW napokoji. Nehrozí, že...?

Saw 6 (2009)

Nový režisér sérii rozhodně prospěl, i když zvedl kvalitu pouze na průměr. Pasti v tomto díle jsou opravdu odporné a zpracování velmi surové. Jinak se relativně opakuje styl předchozích filmů. Spousta flashbacků, malé pasti, které s hlavním příběhem relativně nesouvisí, a jedna oběť, která prochází přes hromadu pastí ve snaze zachránit něčí kůži. Musím říci, že po dlouhé době mě konec filmu překvapil, proto tedy hodnotím lépe než předchozí díly.

Saw 5 (2008)

Pastičky pokračují, starý Jigsaw je už 100 let mrtvý, jeho učednice také, ale není důvod předchozí díly pomocí flashbacků překopat a vnést do nich opět trochu zamotanosti. Nový Jigsaw pokračuje trochu jiným stylem, takže si divák přijde i na týmovou hru, která je opět brutálnější než předchozí díly. To je jedna z mála věcí, co se na této sérii s každým dílem "zlepšuje". Hodnotím stejně a tak nějak tuším, že o moc lepší už to nebude.

Saw 4 (2007)

Konkrétně u tohohle dílu série SAW jsem začal přemýšlet, co ten název vlastně znamená. Výsledek? Minulý čas od slovesa vidět. Celý film je prošpikovaný flashbacky, až to hezké není. Jinak se jedná o podobnou písničku, jako v předchozích dílech, jen kvalita stále více a více pokulhává. Dvě hvězdy ze soucitu.

Saw 3 (2006)

Podobné jako předchozí díl a přeci úplně jiné. Je zde však nějaké zlepšení? Těžká to otázka. Brutálnost opět povýšila, záběrů, při kterých se vám bude chtít zvracet přibylo, a to co zmizelo nahradila spousta flashbacků a dlouhých dialogů v "operačním sále". Nenechte se zlákat dlouhou stopáží, více než polovinu filmu tvoří zmíněné flashbacky, které se snaží více vysvětlit děj předchozích filmů. Zarážející je také fakt, že scénář byl napsán za pouhý týden, což může potencionálního diváka odradit. Nebudu to natahovat, kouzlo prvního dílu se opět nedostavilo a hodnotím tedy stejně průměrně.

Saw 2 (2005)

Po kultovní jedničce velké zklamání. Naprosto jiný styl, zbytečně brutální scény, promyšlené smrtící zařízení vystřídaly předvídatelné pasti a obměna hereckého ansáblu (která samozřejmě musela vzhledem k tomu, jak první díl skončil, přijít) snímku také moc nepomohla. Výjimku tvoří Tobin Bell, který nebyl vůbec špatný. Technické aspekty filmu celkem ujdou, ale je zde hezky vidět, že vyšší rozpočet nutně neznamená lepší výsledek. Ve finále se tedy jedná o průměrný thriller, který neurazí, ale rozhodně ani nenadchne.

John Wick (2014)

Průměrné béčko, které je však natolik šílené, že si ty 4 hvězdy zaslouží. Ve zkratce, nezabíjejte bývalému zabijákovi, kterému přezdívají Baba Jaga, jeho psa, protože je schopný kvůli tomu vyvraždit celý váš ruský gang. Jakkoliv se zápletka může zdát slabá, akční sekvence rozhodně nejsou. Keanu Reeves se od svého filmu Muž taiči rozhodně dal dokupy a u mě si hlavní rolí v tomto snímku velmi vylepšil reputaci. Ostatní herecké výkony jsou také celkem slušné, zejména Michael Nyqist jako hlavní boss. K tomu si přidejte dobrou kameru, zajímavou hudbu a máte ideální film na večer.

Apokalypsa (1979)

Apokalypsa je více než válečný film. Apokalypsa je dokonalé filmové dílo, které se dá těžko překonat. Vezmu to ale popořadě. Zápletka a příběh je samozřejmě důležitou součástí každého filmu. Zde se nám dostává vcelku napínavé drama, plné zvratů a nečekaných závěrů, a to všechno na pozadí obrovského válečného konfliktu. Herecky je film skvěle obsazen, a je pěkné vidět, jak a kde někteří, dnes už známí herci začínali. Co mě však na filmu uchvátilo nejvíc, bylo jeho surové a realistické podání. Z úvodního záběru, ve kterém před kamerou proletí několik stíhaček a shodí tisíce litrů napalmu, opravdu mrazí. Zvláště pak, když si uvědomíme, že se nejedná o počítačové efekty. Kamera, střih a hudba taktéž nemají chybu, a všechno dohromady tvoří skvělý celek, který stojí za to vidět. Pokud se rozhodnete pro režisérský sestřih, vězte, že těch 196 minut života za to opravdu stojí.

Sedmý syn (2014)

Průměrné fantasy, které si na nic nehraje a přesto/právě proto celkem zaujme. Nedostatky ve scénáři a slabší vizuální efekty plně vynahrazují dobré herecké výkony. Zvláště se pak předvedl Jeff Bridges, kterému role lovce duchů perfektně sedla, a Julianne Moore v roli královny všech čarodějnic. Finální hodnocení: slabý nadprůměr, který rozhodně neuškodí zhlédnout.